Şimdi Ara

mantık sorusu hadi bulalım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
1
Favori
27.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adamın biri ölür ve ahirete göç eder bi bakar sorgu sual yok zekası olan cehennemden kurtulmuş sıra kendisine geldiginde sorumlu melek onu almış ve iki kapılı bir yere getirmiş ve iki kapıdada birbirinin aynı iki melek duruyormuş sorumlu melek ölen adama şu soruyu sormuş bu iki kapıdan biri cennet biri cehennem ve bu meleklerin bi tanesi hep yalan bi tanesi hep dogruyu söyler ve senin bunlardan sadece birine sadece bir soru sorma hakkınvar .cenneti tek bi soruyla nasıl bulabiliriz ne sormak lazım.....

• sen geç kaldın. geçenlerde başka şekilde bu soru soruldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4

sen geç kaldın. geçenlerde başka şekilde bu soru soruldu
    "diğer melek Cennet'e açılan kapının hangisi olduğunu söyler?"
    diye sorar vatandaş,
    meleğin vereceği cevaba göre diğer kapıya gider.
  • yanlış cevap kardeş mantıklı düşün madem daha önce soruldu cevapları alalım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: su*fi

diye sorar vatandaş,

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: su*fi

diye sorar vatandaş,

doğru cevap buysa bu soruyu diyelim yalancıya sordu o yine yalan söyler doğruyu söyleyen meleğin söyleyeceğini söylemez ya ben anlamadım yada cevap yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aristoncc

quote:

diye sorar vatandaş,

doğru cevap buysa bu soruyu diyelim yalancıya sordu o yine yalan söyler doğruyu söyleyen meleğin söyleyeceğini söylemez ya ben anlamadım yada cevap yanlış.

Alıntıları Göster
    1. cevap sufi'nin dediği
    birine deriz ki arkadaşına doğru kapı hangisi diye sorsam hangi kapıyı gösterir diye sorarız? Gösterdiği kapıya girmez diğerine gireriz.

2.cevap
    Doğrucu arkadaşın arkasında ki kapı Cennet'e mi gidiyor diye sorarız. Evet derse sorduğumuz kişinin arkasındaki kapıya , hayır derse diğer kapıya gireriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baar555

adamın biri ölür ve ahirete göç eder bi bakar sorgu sual yok zekası olan cehennemden kurtulmuş sıra kendisine geldiginde sorumlu melek onu almış ve iki kapılı bir yere getirmiş ve iki kapıdada birbirinin aynı iki melek duruyormuş sorumlu melek ölen adama şu soruyu sormuş bu iki kapıdan biri cennet biri cehennem ve bu meleklerin bi tanesi hep yalan bi tanesi hep dogruyu söyler ve senin bunlardan sadece birine sadece bir soru sorma hakkınvar .cenneti tek bi soruyla nasıl bulabiliriz ne sormak lazım.....

böyle olaylar neden hep anlatılır anlamam
    resmen dalga geçmektir buya
  • bu soruda meleklerin birbirlerinden haberi yoktur yani kimsekimseyi tanımaz ona göre cevaplayın lütfen
  • ne oldu ya bu soruya cevap kurudunuz bakıyorum hadi akıllı arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: baar555

ne oldu ya bu soruya cevap kurudunuz bakıyorum hadi akıllı arkadaşlar
    quote:

Soruya 2 farklı cevap verdim. Zaten mesele bunların birbirinden haberi olması değildir. Bu

melekler sorduğun soruya cevap vermek zorundalar çünkü bu şart soruda koşulmuş. Verdiğim iki cevap ta

doğru. Biraz düşün olmazsa açıklamasıyla beraber ispat ederim. Sen ise illa aklındaki cevabın verilmesini

istiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Botanlı -- 3 Mart 2006; 10:22:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Botanlı

quote:

Soruya 2 farklı cevap verdim. Zaten mesele bunların birbirinden haberi olması değildir. Bu

melekler sorduğun soruya cevap vermek zorundalar çünkü bu şart soruda koşulmuş. Verdiğim iki cevap ta

doğru. Biraz düşün olmazsa açıklamasıyla beraber ispat ederim. Sen ise illa aklındaki cevabın verilmesini

istiyorsun.

Alıntıları Göster
    benim bildiğim melekler yalan söylemezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ShineOn_

benim bildiğim melekler yalan söylemezler

Alıntıları Göster
    Shine on +1

Zaten cennet olayıda böyle değil, arkadaş sorunun kılıfını değiştirmiş kendince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baar555

quote:

1 ay 9 gün oldu. senin istediğin cevap gelmedi merak ettim valla.
  • 9-5-3-1 sayılarını en fazla 3 kere kullaanarak 6lı toplama işleminin snucunu 21 bulabilir misiniz????
  • quote:

Orijinalden alıntı: _NuKeR_TR

9-5-3-1 sayılarını en fazla 3 kere kullaanarak 6lı toplama işleminin snucunu 21 bulabilir misiniz????
    quote:

Orjinalden alıntı: _NuKeR_TR

9-5-3-1 sayılarını en fazla 3 kere kullaanarak 6lı toplama işleminin snucunu 21 bulabilir misiniz????

yok öyle bi değer.

hatta 1 3 5 9 u al istediğin sayıyı istediğin kadar kullan gene 6 lı toplama da 21 elde edilmez sonuç çift çıkar herzaman.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacrima

quote:

yok öyle bi değer.

hatta 1 3 5 9 u al istediğin sayıyı istediğin kadar kullan gene 6 lı toplama da 21 elde edilmez sonuç çift çıkar herzaman.

Alıntıları Göster
    cook uzun bir zaman gecmis
    ben de senin mantığını eleştireyim madem
    bu olayları yaşamış birisi nasıl oldu da anatabildi
    senin nereden haberin oldu
    başka bir kılıf bulamazmıydın
  • quote:

quote:

hayda 2 yıl sonra noldu kardes
  • quote:

Ya bu sorunun cevabını bilen yokmu ya arkadaşta gönderilmiş ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: su*fi

diye sorar vatandaş,

Alıntıları Göster
    quote:

diye sorar vatandaş,

bu cevap zamanında araba kazandırmıştı bir derginin hediyesiydi bu cevabı verene;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Botanlı

1. cevap sufi'nin dediği
    birine deriz ki arkadaşına doğru kapı hangisi diye sorsam hangi kapıyı gösterir diye sorarız? Gösterdiği kapıya girmez diğerine gireriz.

2.cevap
    Doğrucu arkadaşın arkasında ki kapı Cennet'e mi gidiyor diye sorarız. Evet derse sorduğumuz kişinin arkasındaki kapıya , hayır derse diğer kapıya gireriz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Botanlı

1. cevap sufi'nin dediği

2.cevap

işte iki farklı cevap ikiside doğru
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.