Şimdi Ara

Manisa Kırkağaç sotede radar itiraz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 110km hız sınırı varmış Manisa Kirkagac yolunda, yolda radar uyarısı olduğunu söylüyor polis ama ben gormedim ve radar görünür yerde değildi. 127 km hızla ceza yedim. Sınır 110+%10 yani 121mis. Nereye itiraz edebilirim. Radarın uyarısının olması ve gözle görülür olmadı gerekiyor. Aksi tuzağa giriyor ve ceza iptal ediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bildiğim kadarıyla itiraz edemezsin hocam. dava açarsın. ancak tecrübem olmadığı için o konuya da detay veremiyorum malesef.
  • Radar görünür yerde olmaz. Uyarısı görünür olmalı. O da emin olun vardır, ufak ağaç arkasında falan olsa da kabul ediliyor. İspatlayamazsınız.

Böyle itirazlar için ise mahkemeye gidiyorsunuz. Standart dilekçe verip harç ödüyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size yegane tavsiyem 2 hafta içinde ödemenizdir en azından %25 indirimden faydalanırsınız :) Kurallara uyalım uymayanları uyaralım.
  • Önce cezayı ödeyin indirimli süresi dolmadan. Ardından ceza makbuzu üzerinde yazar itiraz edilecek mahkeme. Oraya başvurusunu yaparsınız. Fakat neyin itirazındasınız ki bölünmüş yollarda hız sınırı 110dur. Hata payı da %10 tolere edilmiş. Siz bunun da üzerine çıkmışsınız.
    Arkadaşlar hız sınırınızı %10lu ilave düşünmeyin. O yüzde, makinede ve ya göstergelerde olabilecek küçük hatalara bırakılmıştır.
    Örnek veriyorum, Adam 110 olan sınırını 121 zannediyor. 122de gelen cezaya içerliyor..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o uyari mutlaka vardir. genelde kucuk ucgen tabela icerisinde yolun sag tarafina koyarlar.
  • yol kamerası varsa iş daha kolay . yoksa biraz zor. istersen şansını dene . 110 zaten otoban haricinde hız sınırı . aşmamaya gayret edin . hatta aşmayın . adamlar aranıyor zaten. buldumu çakacak .
  • polis radarinin 127 gormesi icin senin kadranin 132-133 gostermesi lazim

bu hizlarda ceza yiyebilecegini tahmin etmis olmaliydin
  • Kusura bakma ama ben devletin yerinde olsam sana ceza kesmem, direk ehliyetini alırım

Duble yolda hız sınırının 110oldugunu bilmiyor musun?
    Bir de ceza kesmişler diyorsun.

Ha Cat diye hiZ sınırı 70e düşer, o arada radar koymuşlardır itiraz edersin ama bunu yazman cidden tuhaf

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.