Şimdi Ara

Manhunt: Unabomber (2018) | Discovery Channel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
3
Favori
2.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 90’lı yıllarda ABD’nin en çok konuşulan polisiye olaylarından biri olan Unabomber, Manhunt: Unabomber ismiyle Discovery Channel'de yayınlanacak. Sam worthington, Jane Lynch ve Paul Bettany'nin başrolleri üstlendiği dizi 1 Ağustos'ta başlıyor.

• Diziye başlamayı düşünüyordum da konu bomboş kalmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Diziye başlamayı düşünüyordum da konu bomboş kalmış

http://m.imdb.com/title/tt5618256/?ref=m_nv_sr_1

8.1 puanı var, izlenebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Finali izledim tavsiye ederim. 2-3 dakika izleyin zaten beğeneceksiniz
  • baya underrated kalmış dizi
  • Tavsiyelerine güvendiğim biri çok övdü, başlayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk bölümünü şimdi bitirdim, biraz izleyince kaliteli bir dizi izlenimini hemen alıyorsunuz zaten. Konunun, yaşanmış olaylardan oluşması da beni çeken etkenlerden birisi. Yine Netflix yapımı olan Mindhunter dizisi ile benzerlikleri var, onu da epey başarılı bulmuştum.

• 4.bölümdeyim güzel dizi bence. Fazla underrated kalmış

• 2 bölüm izledim. Cok beğendim. Acayip kafa açan bir dizi. Çoğu diyalogda kendimi konu hakkında düşünmüş şekilde buluyorum ve videoyu geri sarıyorum.

• 3.bölümü yeni bitirdim, dizi zaten güzel başlamıştı, git gide güzelleşmeye devam ediyor.

@Peaky

Ben dün gece ikinci bölümü bitirmiştim. Dediğin gibi, dizide geçen konular insanı o konu hakkında düşünmeye sevk ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sercann35 kullanıcısına yanıt
    Ben de 3. Bölümü demin bitirdim, foruma girince senin bildirimini gördüm:) Bu dizi nasıl bu kadar underrated kalmış inanılır gibi değil. Yarın akşam güzel bir maraton beni bekliyor:)

• Peaky kullanıcısına yanıt
    Ben de şimdi 4.bölümü bitirdim. Aslında underrrated değil de dizi pek bilinmiyor, bilinmediği için haliyle izlenmiyor. Benim de böyle bir dizinin varlığından Netflix'e eklenmesiyle haberim oldu. Zamanla daha fazla kitleye ulaşacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

İlk bölümü izledim. İdare ederdi. Devamında umarım daha da güzelleşiyordur.

Hem öncesini hem de sonrasını anlatması hoşuma gitmedi. Yaşayarak görseydik keşke.

Hikaye gerçekten alıntı diye bu şekilde yapmışlar sanırım yine de ben de çizgisel olarak izlemeyi tercih ederdim
  • Gizem kalmıyo ortada ama discovery yapımı diye daha çok bir belgesel olmasından dolayı öyle sanırım.

Bitirdim ben daha demin güzel ve kaliteli bir yapım. Hiçbir bölümde sıkılmadım. Öneririm herkese puanım 7.5/10

• Ben de dün gece bitirmiştim. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

Dizide James Fitzgerald'ın suçunu itiraf etmesi için Ted Kaczynski ile görüşme kısımları kurguymuş. Sanırım ikili gerçek hayatta hiç karşılaşmamışlar. En son 2007 yılında James Fitzgerald-Ted Kacyznski arasında bir görüşme ayarlanmış ama James Fitzgerald hapishaneye giderken, Ted Kacyznski fikrini değiştirip "yoğun" olduğu gerekçesiyle görüşmek istememiş. Sonuçta bu yapım bir belgesel olmadığı için olanları aynen aktarmayıp kurguya kaçmaları da gayet doğal.

@MessiTugi

Olay gerçekten yaşandığı için Ted Kaczynski'ye ne olduğunu zaten biliyoruz. Onun sonu ile ilgili herhangi bir soru işareti olmadığı için diziyi bu şekilde yapmaları benim hoşuma gitti açıkçası. Zaten Ted Kaczynski'nin yakalanıp yakalanamadığından ziyade onun nasıl yakalandığı, bu kadar gizli yaşayan birine emniyet güçlerinin nasıl ulaşabildiği, onun yakalanmasında James Fitzgerald'ın rolü önemli.

• Son bölümü az önce izledim. Şiddetle herkese tavsiye ederim. Sistem eleştirisi, hukuk eleştirisi, psikolojik tahliller ve nicesi bu dizide. Dizinin arkasında Discovery channel gibi bir belgesel kanalı olunca olayları olduğu gibi aktarmasini bekleyebilirsiniz ama durum öyle değil. Genel hatlarıyla hikayeye sadık kalınmış, belli yerlerde ise kurguya kaçılmış. Bunu gerçek hikayeyi okuyunca anlayabiliyorsunuz. Ki tamamen hikayeye bağlı kalinsaydi dizi değil -kısmi belgesel olurdu.

Ortada bu derece hassas bir hikaye varken Discovery channel bence durumu çok iyi kotarmış. Dizi bizi her dakika empati ve sorgulamaya sevk ediyor.

Dil bilimci olan ve ilkel yaşamı savunan Noam Chomsky bu dizinin arkasında var mı bilmiyorum ama eğer izlediyse her halükarda ihya olacağı kesin.

Ted'in savunduğu fikirlere katılmakla beraber yaptığı eylemleri doğru bulmuyorum tabiki de. 6. Bölümde gösterilen olaylar doğruysa yaşadığı travma çerçevesinde olayları tekrardan irdelemek gerekiyor.

Son olarak ilk okulda diş fırçalamayla alakalı bir ipucu veren hocamı her diş fırçalayışımda nasıl hatırlıyorsam kırmız ışıkta her durduğumda da bu diziyi hatırlayacağım.

Dark ile beraber yılın en iyi dizisi net.

• Peaky kullanıcısına yanıt
    yorumdan sonra başlamış bulunmaktayim

ilk bölümden sonra değerlendirmemı yaparım

• Ted Kaznsyki'nin manifestosunu da okuyun gençler. Genel çerçeveye katılmasanız da solculuk hakkında tespitleri müthiş. Zaten kitabın yarısı solculuk eleştirisi.

Dizi çok daha iyi olabilirdi de bu haliyle de gayet yeterli. Yani konu efsane. Adam Tyler Durden'ın gerçek hali sayılır, konuya derinlemesine girilseydi neler neler çıkardı. Yine de 8.7/10'u hakediyor. Mindhunter'ı sevenler buna da bayılır.

Ben galiba herkesten önce izledim diziyi hatta unuttum izlediğimi bile bu konuyu görünce hatırladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 25 Ocak 2018; 7:57:23 >
  • İzlediğim açık ara en underrated dizidir.
    Mindhunter'ı izledikten sonra tavsiyeler üzerine başlamıştım. Kesinlikle Mindhunter'dan daha iyiydi.
    Mindhunter gibi bu dizide yaşanmış olayı aktarıyor. Ancak pek çok yönden daha başarılı. Karakterlere derinlik kazandırılmış, psikolojik tahliller daha iyi aktarılmış. Başarılı bir sistem eleştirisi. Bu noktada yine son dönemin ünlü dizilerinden La Casa de Papel'den çok daha başarılı olduğunu söylemeliyim.

Dizi sık sık sizi ikilemde bırakabiliyor. Bazen bombacıya acıyor, bazen de beter olsun diyorsunuz.
    Özellikle Unabomber'ın çocukluğuna ve gençliğine inilen 6. bölüm gerçekten çok etkileyici ve sarsıcıydı.

6. bölümle birlikte final bölümü de öne çıkıyor.

O kadar basit yerleştirilmiş ancak derin manalar olan simgeler var ki. Onlardan birini spoiler içinde ifade edeyim;

Ted'in planları suya düşmüş, hiçbir şey umduğu gibi olmamış. Hayatı boyunca olduğu gibi mahkeme sonucuyla bir kez daha büyük bir hayalkırıklığı yaşıyor. Takriben kulübesi büyüklüğünde bir hücreye girdiğinde, o küçük ve dünyadan izole olduğu, doğayla hemhal olduğu kulübesi aklına geliyor. Doyasıya özgür. Yağmuru, toprağı hissediyor. Bir de realite var; artık hücrede. Ölene dek oradan çıkamayacak. Sonra FBI ajanına geçiyor sahne. Dışarıda 'özgür' bir şekilde arabasıyla seyahat ediyor. Şimdi ne yapıyoruz diyen sevgilisine istediğimizi diyor. Sonra bir trafik ışığına denk geliyorlar. Yol boş, kırmızı yanıyor ve öylece bekliyorlar. Peki ya şimdi kim özgür?

İzleyiniz, tavsiyemdir.
    Sağdan soldan kaç puan almış bilmiyorum ancak benim ilk 10'uma girdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekmek arası sakız -- 18 Şubat 2018; 11:55:53 >

• mindhunter beya beğenmiştim, yorumlara bakılırsa bu diziye de göz atmak gerek.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.