Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Maneviyat kalmamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
191
Cevap
6
Favori
8.656
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Maneviyat kalmamış
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    375 Mesaj
    insanlara bakıyorumda hep maddiyat hep maddiyat, kimsede nerdeyse maneviyat kalmamış, manevi değerler yok olmuş varsa yoksa para, herkes kagıdın kölesi olmuş, islamı yaşayan çok az sayıda insan var, ama bir deprem olunca ALLAH derler, sen ALLAHA itaat edip, ibadet yapıyormusun ki utanmadan yardım bekliyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bugun unide felsefe dersi vardı hoca bentham kant falan anlatiyor o kadar hayali gercekle alakasiz ici bos sacma salak seyler ki hocayla maytap gecesim geldi gercek dunyayla gram alakasi yok tamamen hayali

Bunu dogulu hintli cinli alimlerde çok iyi analiz etmis insanlar gerçekliğe değil kafalarindaki sacmaliga inanmayi tercih ediyor

Neyse dine vakit ayirmak lazim din olmazsa ahlak mahlak kalmaz demedi demeyin din olmadi mi hicbir zemine oturtulamiyor en basit seyler hırsızlık ve adam öldürme bile

Din olmadan ahlak olmaz yaklaşımı yanlış bir yaklaşım öyle olsa ateistler sokakta adam kesiyor milletin karısına kızına tecavüz ediyor olurdu. Bu bahsettiğin şeyler
    1) vicdan 2) toplumsal kurallarla bağlantılı nasıl apartmanda yaşıyorsan belli şeyleri yapamıyorsan o toplumdaysan bazı kurallara uyman beklenir (Türklerde töre denir)
    Dinlere inanmanın iyi bir tarafı var insan bazı durumlarda isyan etmiyor kafayı sıyırmıyor sana yapılan bir kötülüğün burada cezasız kalmasını dert etmiyorsun fazla öldükten sonra çekecek cezasını veya Allaha havale ettim yaklaşımıyla biraz olsun için soğuyor
    Not: Ateist değilim Tengriciyim

Mâneviyat kalmamış orası bâriz de, millet adam gibi dünyevî olmayı bile beceremiyor.

Para kazanamıyor, yoğun hazlara ulaşamıyor, insanların ilgisine ulaşamıyor vs vs

İnançlı toplumların suç oranı daha fazla onu ne yapacaksın peki? %80-90 civarı ateist olan iskandinav ülkelerinde cezaevi yok denecek kadar az.
    Profesörler, alimler iyi, ahlak, erdem gibi kavramlar üzerinde senelerce düşünürken hamza bey 2 film izleyip işi çözmüş her şey dinmiş arkadaşlar polonya, vatikan, iran ve arabistan gibi ülkelerde 0 suç var

milyarlarca galaksiden bir galakside, o galaksinin milyarlarca gezegeninden bir tanesinde milyarlarca yıl süren evrim sonucu bilinç geliştirdin diye herşeyin bir anlamı olması gerekmiyor kardeşim. bir fare nasıl fare olmuşsa sende tesadüfen insan olmuşsun olay bundan ibaret yaşayan milyarlarca hayvandan böcekten bir farkın yok esasen. ha güzel olurdu tabi burda bir takım görevler yapalım öldükten sonrada süper bir yerde hurilerle sonsuza kadar yaşayalım ama o işler öyle değil. sadece toprak olacaksın

Ne saçmalıyon sen yaa?!

TR de su İslam denen saçmalığı çocukluktan dayatılmasa ne olacağını biliyoruz hepimiz, sen sonradan islamı falan filan saçmalığını nasıl uyduruyorsun anlamıyorum. Gerçekten şaka gibi. Ne içiyorsunuz bende içeyim. Bu kafaya ulaşmak için. Dünyada gunden güne artıyor dinsiz sayısı bu kaçınılmaz sona hazırlayın kendinizi.

ne maneviyatı yahu. para denen şeye atarlanmışsın ama koskoca evrenin dünyanın mekanizmasını anlayamamışsın. biraz mamevi işleri bırak da bilim sitelerini gez. dünya üzerindeki bütün canlılar birbirini yemek için çabalıyor. 1 milyon yıl önceki insanımsı atalar da buna uyuyordu şimdi de uyuyor. günümüzde değişen bişey yok. yaşamak için bir başkasını yiyeceksin&#128515; dünyanın bilinen tek gerçeği bu.

Emâneten taşıyoruz bizim zannettiğimiz ne varsa. Emâneten yaşıyor, Emâneten ilişiyoruz dünyanın bir kenarına.

Ne vakit uçakla seyahat etsem ruhum daralıyor. Kendimi hiç de yabancısı olmadığım hilkat hissine kaptırıyorum

Yeryüzüne bakarken, yaşadığımız yanılgıları düşünüyorum. Kim bilir tam da aşağılarda, şu çatısı minicik görünen koca rezidanslarda kendilerini herşeye sahip gibi hisseden insanları düşünüyorum. Dünyadaki kendi yerimi düşünüyorum meselâ.

Parsel parsel bölünmüş arsalar, kat kat çıkılmış binalar, vızır vızır geçen araba ışıkları ve hiç birinin markasının bu yükseklikten öneminin kalmayışı. Hepsinin aslında koca dünyaya oranla minicik kalması.

Koskoca dağların, ovaların ayaklar altında hızla yok olması.. Sonu olmayan hiçbir şeyin olmaması. Yıkılan saltanatlar, krallıklar daha bir kaç asır evvel buraların sahibiyim diyenlerin kemiklerinin dahi kalmayışı.

Ve sonra bunca kalabalıklar, onların arasında ben... Uçaktan indiğimde her şeyimi kaybetmişlik hissi.. Aslında bedenimi dahi bir karınca kadar hissetmeme. .

• Çavuş
    43 Mesaj
    Çoğunluk maalesef böyle.. Ama herkes değil.. Ona göre arkadaşlarımızı seçmemiz gerekiyor ve fazla dünya laga lugası konuştuğumuz arkadaşlarımızla da yavaş yavaş muhabbeti azaltmak ve mümkünse tamamen bırakmak gerekiyor. Çünkü arkadaşımız kimse biz de oyuz...
    |
    |

(özelden mesaj atabilirsiniz)

https://forum.donanimhaber.com/ucretsiz-grafik-yapilir--140314110#140314110
  • Yarbay
    3617 Mesaj
    Sen önce rahmanla ramini ayırt et sayın vaiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 8 Ekim 2019; 14:59:36 >
    |
    |

Kurtaracak olanlar: Yurtdışında gayrimüslim olarak doğup sonradan İslamla tanışan insanlar. İlerleyen süreçte sayıları milyonları aşacak. Ne kadar dinsiz bir dünya düzeni oluşturmak isteselerde

Ne maneviyatı bu devirde götündeki don bile maddiyat yol iki çift yan yana yürüyor ben üst başına bakıyorum orjinal elbiseler giymiş kolpa giyse işler değişecek hayat böyle.. Üzerinde giydiğin 3 binlik çeketle 100 liralık çeket aynı değil..

Orijinalden alıntı: Göleli_At_Hırsızı

Hepsi ebedi dünyada kalma arzusu.
    ardahanlımısın bir arkadaşım ardahan göleli
    |
    |

Bugun unide felsefe dersi vardı hoca bentham kant falan anlatiyor o kadar hayali gercekle alakasiz ici bos sacma salak seyler ki hocayla maytap gecesim geldi gercek dunyayla gram alakasi yok tamamen hayali

Bunu dogulu hintli cinli alimlerde çok iyi analiz etmis insanlar gerçekliğe değil kafalarindaki sacmaliga inanmayi tercih ediyor

Neyse dine vakit ayirmak lazim din olmazsa ahlak mahlak kalmaz demedi demeyin din olmadi mi hicbir zemine oturtulamiyor en basit seyler hırsızlık ve adam öldürme bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Para kazanamıyor, yoğun hazlara ulaşamıyor, insanların ilgisine ulaşamıyor vs vs

|
    |

BİLİRKİŞİ
  • Er
    3 Mesaj

aynen lafa gelince herkes müslüman insanlar kafayı bozmuş kafayla varsa yoksa para.

|
    |
    Bahsedilenler: huguli

Orijinalden alıntı: hamza5806

Eskiden daha dindardim sonra salak felsefelere sardim hepsinin bos oldugunu gördüm dhde bozdu beni burda dine bos bos sallayan sacma felsefelerin ardina dusmus cok kisi var

Önemli olanda zaten dini doğru anlamak ve doğru olan şeyleri kendimize katabilmek. Doğru yolu bulan zaten hayattan haz alır ve ölümü bile hazla sonlandırır.
    |
    |

• Yarbay
    2286 Mesaj
    Gercekten icimde 3 insan kalbine yetecek kadar sevgisi olan insanlarda var amma insanlarin ne mal oldugunu görünce oda sevgi gösteremiyor ve diger sevmedigi insanlara benziyor dişaridan.Malesef hayatta kendi içini boşaltabilecegin sevmekten bikmayacagin insan yok çünkü oda terkeder bu kadar sevgiden dolayi.Sevdikce insanlar tam tersi kaçiyorlar halbuki bende tam tersi ama benim gibi insan denk gelmedi karşima

|
    |

|
    |
    ne maneviyatı yahu. para denen şeye atarlanmışsın ama koskoca evrenin dünyanın mekanizmasını anlayamamışsın. biraz mamevi işleri bırak da bilim sitelerini gez. dünya üzerindeki bütün canlılar birbirini yemek için çabalıyor. 1 milyon yıl önceki insanımsı atalar da buna uyuyordu şimdi de uyuyor. günümüzde değişen bişey yok. yaşamak için bir başkasını yiyeceksin😃 dünyanın bilinen tek gerçeği bu.

Ne vakit uçakla seyahat etsem ruhum daralıyor. Kendimi hiç de yabancısı olmadığım hilkat hissine kaptırıyorum

Yeryüzüne bakarken, yaşadığımız yanılgıları düşünüyorum. Kim bilir tam da aşağılarda, şu çatısı minicik görünen koca rezidanslarda kendilerini herşeye sahip gibi hisseden insanları düşünüyorum. Dünyadaki kendi yerimi düşünüyorum meselâ.

Parsel parsel bölünmüş arsalar, kat kat çıkılmış binalar, vızır vızır geçen araba ışıkları ve hiç birinin markasının bu yükseklikten öneminin kalmayışı. Hepsinin aslında koca dünyaya oranla minicik kalması.

Koskoca dağların, ovaların ayaklar altında hızla yok olması.. Sonu olmayan hiçbir şeyin olmaması. Yıkılan saltanatlar, krallıklar daha bir kaç asır evvel buraların sahibiyim diyenlerin kemiklerinin dahi kalmayışı.

Ve sonra bunca kalabalıklar, onların arasında ben... Uçaktan indiğimde her şeyimi kaybetmişlik hissi.. Aslında bedenimi dahi bir karınca kadar hissetmeme. .

|
    |

Acizim, aciz olanı istemem.

Ruhumu Rahman'a teslim eyledim, gayr istemem.

İsterim, fakat bir yar-ı bâki isterim.

• Binbaşı
    1398 Mesaj

Din olmadan ahlak olmaz yaklaşımı yanlış bir yaklaşım öyle olsa ateistler sokakta adam kesiyor milletin karısına kızına tecavüz ediyor olurdu. Bu bahsettiğin şeyler
    1) vicdan 2) toplumsal kurallarla bağlantılı nasıl apartmanda yaşıyorsan belli şeyleri yapamıyorsan o toplumdaysan bazı kurallara uyman beklenir (Türklerde töre denir)
    Dinlere inanmanın iyi bir tarafı var insan bazı durumlarda isyan etmiyor kafayı sıyırmıyor sana yapılan bir kötülüğün burada cezasız kalmasını dert etmiyorsun fazla öldükten sonra çekecek cezasını veya Allaha havale ettim yaklaşımıyla biraz olsun için soğuyor
    Not: Ateist değilim Tengriciyim
    hamza5806 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    milyarlarca galaksiden bir galakside, o galaksinin milyarlarca gezegeninden bir tanesinde milyarlarca yıl süren evrim sonucu bilinç geliştirdin diye herşeyin bir anlamı olması gerekmiyor kardeşim. bir fare nasıl fare olmuşsa sende tesadüfen insan olmuşsun olay bundan ibaret yaşayan milyarlarca hayvandan böcekten bir farkın yok esasen. ha güzel olurdu tabi burda bir takım görevler yapalım öldükten sonrada süper bir yerde hurilerle sonsuza kadar yaşayalım ama o işler öyle değil. sadece toprak olacaksın
Reklamlar
Mobilya Takımları
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.