Şimdi Ara

Malzeme kalitesi,Kasa sağlamlığı açısından en iyi Notebook Firması hangisi?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
11
Cevap
0
Favori
1.525
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Malzeme kalitesi,Kasa sağlamlığı açısından en iyi Notebook Firması hangisi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    726 Mesaj
    GEçenlerde bilgisayarlarla içli dışlı bir tanıdık 7-8 yıllık laptopları söküp takarken elinde kaldığını makinenin bir süre sonra çürümeye başladığını anlattı.DELL ve acer marka laptopların bu şekilde elinde kaldığından bahsetti.

Sizce yıllar geçse de elde kalmayacak kasası rahat sökülüp takılacak sağlam makineler üreten firma varsa hangisi,

Herkese iyi günler,selametle kalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inceuclusarj -- 8 Aralık 2017; 15:12:11 >

|
    |

Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen. Yunus Emre
  • Yüzbaşı
    813 Mesaj
    7-8 Yıllık DELL Inspiron laptopum duruyor hala. Fazla sistem gereksinimi olmayan oyunları da akıcı şekilde oynatıyor. Isınıp kapanma vb. sorunu hiç olmadı yıllarca. O yüzden DELL kötü marka dediklerinde hep karşı çıkıyorum.
    |
    |
    i7 9700K | Corsair H80i V2 | Rog Strix Z370-F | Msi Rtx 2080 | Corsair Vengeance Rgb Pro 16GB 3200Mhz | Samsung Evo | Evga Supernova G3 750W | Nzxt H510i | Corsair K70 Rgb Mk.2 | Razer Viper Mini | Corsair Void Pro RGB Wireless | Blue Snowball Ice | Asus VG259QM @280Hz
  • Yarbay
    2366 Mesaj
    Monster, MSI, Asus gibi markalar tabiiki daha kaliteli laptoplar üretiyor fakat bütçenize bağlı bir durum konusu bu.
    You forget a thousand things everyday pal, How bout' you make sure this is one of 'em? // Surviving is winning Franklin. Everything else is bullshit. Fairy tales sprung by people afraid to look life in the eye. Whatever it takes kid... Survive! // Human stew... That's my limit.
  • Yarbay
    3038 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Michael Townley

Monster, MSI, Asus gibi markalar tabiiki daha kaliteli laptoplar üretiyor fakat bütçenize bağlı bir durum konusu bu.

Monster manufacturer yani üretici firma değil, orayı düzeltmiş olalım.
    |
    |
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam
  • Yarbay
    4304 Mesaj
    Lenovo iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    4829 Mesaj
    Monster malzeme kalitesi iyi olan bi firma degil bana gore. ( build quality )

Bence en iyisi lenovo ile apple.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sony Vaio kullandım kaliteliydi ancak HDD ölünce değiştirdim ardından pek çok fonksiyonu kullamaz oldum. İllaki orjinal kurulum HDD'si almanız gerekiyor dediler (bir kaç bin TL idi)

Lenovo kullandım kaliteli değildi.
    |
    |

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
    193∞
  • Yüzbaşı
    333 Mesaj
    Öncelikle firma değil, model olarak bakmak daha doğru olacaktır.

Tek başına sağlamlık olarak Apple.

Hem modülarite hem sağlamlık arıyorsanız Lenovo ThinkPad, özellikle biraz T430 ve daha önceki modeller bu konuda rakipsiz. Yeniler de idare eder.
    |
    |

Buna göre belki bir fikir çıkar

|
    |

Mysa hocamın da dediği gibi Dell'dir.

Çünkü bu şirketin temel amacı uzun ömürlü cihazlar üretmek. Gördüğüm tüm şirketlerde Dell marka ürünler kullanıldığını görüyorum, nedeni ise dayanıklılık.

Piyasada tonla 15 yıllık dell monitörler dolaşıyor.

Msi, Lenovo, Asus da iyidir ama bir Dell değildir. Sony de çok iyiydi bu işte, ama çekilmek zorunda kaldı.

Monster vb. markaların ise özelliği ise en önemli özelliği oyuncular için en doğru parçaları bir araya getirip kullanıcıları desktop tan kurtarmak.

|
    |
    Bahsedilenler: Mysa
    7 Yıllık ASUS notebook var evimde ve üzerinde en uzak soyulma, aşınma, tuşlarda silinme vesaire yok. işyerinde Dell ve Lonova var, 3 senede el konulan yerleri aşındı ve tuşlarda silinme oldu.
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.