Şimdi Ara

Maltepe-altintepe mahallesi uydunet durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bulundugumuz apartmanda uzun suredir kablotv hizmeti verilmekte. Ben su anda dsmart kullaniyorum ancak ttnet fiber hizmeti olmadigi icin max 6mbps hiz alabilmekteyim.
    Bu sebeple uydunet 50mbps hiz icin basvuru yaptik internetten. Apartman adi ve kapi numarasina kadar tum secenekler cikti ve basvuruyu tamamladigimda da herhangi bir problem ya da hata vermedi.
    İnternette arastirdigimda uydunet in binalarin kutusuna kadar fiber hat cektigi ve sonrasinda anten kablosu ile dairelere dagitildigini ogrendim. Binanin girisini kontrol ettigimde siyah bir kablo geliyor disaridan ve normalden biraz daha kalin. Ancak direkt kuruya kadar gitmiyor. 1 metre mesafeden araya switch benzeri basit bir aparat koyulmus ve switch sonrasinda dagitici kutuya normal anten kablosu ile iletim saglanmis.
    Simdi bu sistemde fiber var diyebilir miyiz?
    Fiber kablonun direkt kutuya baglanmamis olmasi hiz konusunda bir problem yaratirmi? Neden boyle bir uygulama yapmis olabilirler?
    Acikcasi 50mb hizi tam anlamiyla alamayacaksam baglatmayi dusunmuyorum.

Ozellikle ayni lokasyonda bulunan arkadaslar yardimci olabilirse cok sevinirim.
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Küçükyalı'da oturuyorum ve gayet memnunum. 100 mb nitro hizmetini de tam performanslı kullanabiliyorum.

• Pulluk kullanıcısına yanıt
    Peki sizde de aynı şekilde mi bağlantı durumu? Fiber kablo direkt kutuya mı bağlı yoksa fiber ile kutu arasında küçük bir aparat var mı sizde de?
  • cratos4203 kullanıcısına yanıt
    Apartmana geldiğimde şebeke hazır olduğu için detayını bilemiyorum. Ama dediğim gibi 100 mb'da dahi hız düşmesi yok.
    Bende altınepe mahallesinde oturuyorum binamızda alt yapı yok ama başvuru yaptık inşallah kısa sürede işlemler biter

Taahhüt edilen hızı tam olarak verir ondan şüpheniz olmasın 50mbs sözleşme yaparsanız 50mbs alırsınız

Diğer firmalar gibi 16mbs taahhüt verip 10mbs almazsınız

• Umarım sizinki de en kısa sürede bağlanır :)

Bana yarın için gün verdiler, evde olmam gerekiyormuş. Kablo şebekesi tahminimce uzun süredir aynı. Kablo yenilemelerini söylemem gerekiyor mu?

Evdeki hattın durumunu bilmediğim ve ilk kez uydunet kullanacağım için servis geldiğinde nelere dikkat etmem gerekiyor :)

Bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.
    Selam

Bizim apartmanda da kablo tv kutusu yoktu (Maltepe / Feyzullah Mah)

arayıp söyledim 2 günde gelip taktılar

bağlantı aynen dediğiniz gibi siyah kalın bir kablo geliyor bir bağlantı aparatı ile anten kablosuna bağlanıyor ve 1 metre sonra kablo tv kutusuna bağlanıyor

hız konusunda birşey diyemeyeceğim (abonelik için başvurum gelmelerini bekliyorum bağlanmadı henüz)
  • Selam,
    Altıntepe mahallesinde (Degirmenyolu caddesi) oturuyorum.
    Uzun uğraşlar sonunda kurtuldum TT'den.
    Uydunet + TV aboneliği düşünüyorum.
    Bu çevrede uydunet kullanan arkadaşların tecrübeleri önemli zira anladığım kadarı ile bağlantı ve satış sonrası servis kalitesi değişkenlik gösteriyormuş.

teşekkürler
    Mehmed
  • Maltepe/Doğuşkent için az önce 50mb-250gb AKN için başvuru yaptım. bakalım ne olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zezejose

Selam,
    Altıntepe mahallesinde (Degirmenyolu caddesi) oturuyorum.
    Uzun uğraşlar sonunda kurtuldum TT'den.
    Uydunet + TV aboneliği düşünüyorum.
    Bu çevrede uydunet kullanan arkadaşların tecrübeleri önemli zira anladığım kadarı ile bağlantı ve satış sonrası servis kalitesi değişkenlik gösteriyormuş.

teşekkürler
    Mehmed

Ben altıntepe de oturuyorum. Hizmet yönünden pek bir sıkıntı yok. Tek sıkıntı hız düşünce 3Mb yerine 2.88Mb görmem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.