Şimdi Ara

MALTA'DA DİL OKULU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
9
Favori
59.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngilterede Brighton'a gittim EC school. 1 ay yoğun ingilizce programına katıldım. Çok kaliteli ve üst sınıf bir okuldu, hem şehir olarak hem insan kalitesi olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

İngilterede Brighton'a gittim EC school. 1 ay yoğun ingilizce programına katıldım. Çok kaliteli ve üst sınıf bir okuldu, hem şehir olarak hem insan kalitesi olarak.

Gittiginizde dil seviyesiniz neydi acaba bir ayda geliştirebildiniz mi ?
  • Arkadaşlar St.Julians'te Ese diye bir dil okulu varmış. Fikri olan var mı?
  • Malta zaten dil için tercih edilmeyecek bir yer. Okul da rutubetli, izbe, odaları kötü. Türk, arap ve ispanyolların çok olduğu, kalitenin düşük olduğu bir okul.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hk48

quote:

İngilterede Brighton'a gittim EC school. 1 ay yoğun ingilizce programına katıldım. Çok kaliteli ve üst sınıf bir okuldu, hem şehir olarak hem insan kalitesi olarak.

Aynı sorunun cevabına benimde ihtiyacım var. Upper intermediate seviyem. 1 ya da 2 ay brighton a gitmek istiyorum yazın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sportifsan

quote:

quote:

Aynı sorunun cevabına benimde ihtiyacım var. Upper intermediate seviyem. 1 ya da 2 ay brighton a gitmek istiyorum yazın.

EC Brighton'u kesinlikle tavsiye ederim. Çok disiplinli ve kaliteli bir okul. Şehir olarak da çok güzel okul kalitesi olarak da. 2 ay gidersen çok iyi gelişim sağlarsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

EC Brighton'u kesinlikle tavsiye ederim. Çok disiplinli ve kaliteli bir okul. Şehir olarak da çok güzel okul kalitesi olarak da. 2 ay gidersen çok iyi gelişim sağlarsın.

Up olucak gibi fakat Liverpool veya Manchester nasıldır hem şehir hemde fiyat olarak?

• quote:

Orijinalden alıntı: RoachTr19o5

quote:

quote:

quote:

quote:

Up olucak gibi fakat Liverpool veya Manchester nasıldır hem şehir hemde fiyat olarak?

Şehir çok fazla önem taşımamakta aslında. Önemli olan okulun kalitesi ve senin azmin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şehir çok fazla önem taşımamakta aslında. Önemli olan okulun kalitesi ve senin azmin

Peki tahmini olarak ne kadar tutar okul+aile yanı konaklama+yemek

• Ne kadar süre için?
  • quote:

Ne kadar süre için?

1 ay temmuz 1 gibi düşünüyorum yaş 17 seviyem c1 sadece pratik yapmak için gidiyorum o yüzden ne kadar az ders o kadar iyi olur benim için
  • quote:

4 hafta için 650-800 pound okul ücreti. ilave olarak 480-600 pound gibi de alie yanı konaklama ve yurt fiyatı var. yaklaşık olarak 1.200 pound civarları gibi oluyor. Tabii okuldan okula değişik. Bu fiyatlar EC Brighton ve St. Giles Brighton için

Peki yemek dahil mi bu fiyatın içine
  • quote:

quote:

4 hafta için 650-800 pound okul ücreti. ilave olarak 480-600 pound gibi de alie yanı konaklama ve yurt fiyatı var. yaklaşık olarak 1.200 pound civarları gibi oluyor. Tabii okuldan okula değişik. Bu fiyatlar EC Brighton ve St. Giles Brighton için

Aile yanı konaklamada YP dahil. Ama yurt ve apart için dahil değil
  • quote:

quote:

quote:

Aile yanı konaklamada YP dahil. Ama yurt ve apart için dahil değil

Teşekkürler kişiden kişiye değişir ama yaklaşık olarak cep harçlığı ne kadar almalıyım

• 4 hafta için 600-700 pound ortalama yeterli olur. ama hediye alırım, çok gezerim, disko bar da çok takılırım dersen yetmez
  • Merhaba Arkadaslar,

Ben bu yazıyı Malta dan yazıyorum. Ben daha once bir ay ingilterede egitim almistim ancak elbette yeterli olmamıstı. İngiltere pahalı
    oldugu icin kısa sure egitim alıp dönmek zorunda kaldım. Ancak uzun araştırmalar sonunda maltaya gelmeye karar verdim. Yazın ingiltere
    ve malta hemen hemen aynı fiyat oluyor yüksek sezon ucretleri arada ki ucuzluk farkını kapatıyor. Bu nedenle kışı bekledim. Şu anda
    sliemada bir dil okulundayım bu okuluda çok uzun süre araştırarak buldum. Burada iki üç okul var ismi duyulmuş o kadar çok türk
    var ki benim arkadaşımın sınıfında beş tane türklermiş. benim okulumda çok şükür on tane ancak var benim şu anki sınıfımda yok.
    Ben geleli 6 haftam dolacak pazartesi günü. Fiyat olarak 24 hafta konaklama ve egitim için 2500 euro verdim süper bir fiyat ve bu
    fiyata geldiğim okul gerçekten iyi bütün sınıflarda elektronik tahta ve türk sayısı çok az. Bana zaten geldiğim acenta şöyle birşey söyledi
    biz bu okulla yeni çalışmaya başladık ve türkiyede pek tanınmıyor genelde avrupa öğrencisi var ve gerçekten dediği doğru çıktı
    ama ayrıca brezilyalı rus da var oldukça. şu anda ben gelmiş olmaktan memnunum.

Yalnız halkın ana dili maltizce bu nedenle bazen ingilizce şu ne tarafta diye basit bir soruyu bile cevaplayamıyor halk. Ama okulda ki
    öğretmenler neative speaker yani bir sorun olmuyor ana dilleri ingilizce olduğu için. Yani bütçesi kısıtlı olanlara maltayı öneriyorum.
    Biraz araştırarak az türkün olduğu okul bulabilirsiniz umuyorum. Baska sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Herkese araştırmalarında başarılar diliyorum,
    Zeynep

• Malta'da hangi dil okulundasınız? kalite olarak ve eğitim düzeyi olarak Malta, İngiltere ile kıyaslanamaz kesinlikle ama dediğiniz gibi Türk öğrencinin az bulunduğu bir okul olursa daha avantajlı olur. Yoksa genelde çoğu kişi genelde tatil yapmaya gidiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Debaser

quote:

Orijinalden alıntı: gameto

quote:

Orijinalden alıntı: mayonezlitonbaligi

quote:

Orijinalden alıntı: gameto

quote:

Orijinalden alıntı: mayonezlitonbaligi

Geçen yaz gittim. Ne türden bilgiler istiyorsun?

2 sene once ıngıltereye dıl okuluna gıttım 2 aylıgına. bu sene 1 aylık bır zamanım var. bellı bır ıngılızce sevıyem var hem pratık yapıp hem de tatıl yapıp donmeyı dusunuyorum. ortam nasıl . türk cok mu fazla. yabancılarla ıletısım kurmak ıcın yeterlı ortam varmı. ıngıltere bu acıdan superdı. ama malta ıcın cok elestırı var. kısacası 1 aylıgına degermı ????

Hocam valla Türk sayısı okuldan okula değişiyor. Ben Sprachcaffe'ye gitmiştim, en az Türk Sprachcaffe'de varmış. En fazla da EC ve EF'de. Ayrıca Sprachcaffe, Malta'daki tüm dil okulları arasında en büyük havuza sahip olanıydı diye duymuştum. Malta'yıo ele alacak olursak, havası güzel, sabahları sıcak fakat nem olmadığından bunlatıcı değil. Geceleri soğuk olabiliyor, hırkasız gidersen üşürsün. Gezilecek mekanlar için ise, Malta'nın başkenti Valletta en uygun mekan ki dil okulları buraya mutlaka gezi yapıyorlar zaten. Ayrıca dil okullarına yakın (15 dk'lık yürüyüş mesafesi) Paceville adında barlar sokağı gibi bir yer var, 18 yaş altındaysan senden sorumlu Crew liderinle gezi yapılacağı zaman, 18 yaş üzerinde isen istediğin zaman gidebiliyorsun. Alkol fiyatları barlarda sudan ucuz. Evet sudan ucuz çünkü Malta ada ülkesi olduğundan su çıkmıyor ve suyu ithal ediyorlar. Bu sebeple su biraz pahalı Yüzmek için ise Sprachcaffe'ye gidersen havuzda her daim yüzebilirsin. Ama "yok ben denizde yüzmek isterim" dersen, Malta'daki en güzel su Blue Lagoon'da bulunur, oraya gitmek de ayrı bir dert. Çok ama çok uzun mesafesi var ve mutlaka dil okulunun düzenlediği yat turuyla gitmelisin, başka türlü ulaşım çok zor. Dilini geliştirmek bakımından ise, çok iyi bilenden tut, ingilizcenin İ'sinden anlamayanına kadar her türden tip var. Sprachcaffe'yi Almanlar istila etmiş durumda. Ama pratik yapmak açısından güzel bir yer. Başka soru veya sorunun varsa cevapğlayabilirim.

ben ese diye bir dil okuluna gıtmeyı dusunuyorum gorustugum fırma tavsiye etmıstı. her okulun kendıne ait beach club ı var demıstı. tek endısem her tarafın türk olması. soylentıler hep ole . gercektende sagına donsen türk soluna donsen türk olayı varmı ???

ESE'yi bilmiyorum hocam. Ben başta EC düşünüyordum, daha sonra "orada çok Türk var, Sprachcaffe"ye git dediler. Ben de öyle yaptım. Ama inanır mısın, havaalanında inenlerin birçoğu EC ve EF'ye gidiyorum diyordu. Ben gittiğimde Sprachcaffe'de 7-8 Türk vardı maksimum. O kadar kişi arasında bu kadar Türk çok fazla değil diye düşünüyorum ki zaten Türk'le takılıp takılmayacağın sana kalmış bir olay. Bu arada eğer Malta'ya gidersen, St. Jullian's'tan Paceville'ye giden cadde üzerinde Jimmy's diye bi dükkan var, bizim burdaki tekel bayii gibi, ve sahibinin karısı Türk, çoğunlukla dükkanda duruyor kendisi. İşin düşerse uğrarsın diye söyledim.

dostum yeni gidecekler için söylüyorum ben sprachcaffedeyim okul güzel dedigin gibi ama bu kadar güzel okul uzun süre az türk olması mümkün değil bu yıl kış ayında bile 20-30 arası türk vardı yazı düşünemiyorum artık diğer ese ec e göre türk sayısı biraz az olabilir ama okuldaki kişi sayısıda az olduğu için yine ne tarafa dönsen türk görüyosun okulda diğer söylediklerine bende katılıyorum.

• Malta'da çoğu okulda türk öğrenci sayısı çok fazla ve genelde aynı ülkeden olan kişiler arasında gruplaşmalar oluyor. Maltada her türlü dili konuşan insan var. Malta insanının ingilizcesi çok kötü. Zaten kendi konuştukları dil de italyan-arapça bozma birşey. İngilizce olarak sadece kalıplaşmış şeyleri biliyorlar, ekstrası yok. Yani kesinlikle native speaker gibi değiller. Bu yüzden malta dil öğrenmede çok büyük bir dezavantaj. Tekrar söylüyorum Malta adası ingilizce için %35, tatil için %65 tercih edilecek bir yer.
  • merhaba arkadaşlar;

forumda birçok yazıyı okudum.bende arkadaşımla birlikte malataya gitme adaylarındanız.hatta ön kayıt için bir firmaya gidip 80 euro para verdik bile.okulumuz ise bize söyledikelrine göre türk ün az olduğu chamber college.fakat forumu okuduğumda büyük bir şok geçirdim resmen.özellikle kerem arkadaşımızın maillerinde görmüş olduğu için beni epey korkuttu.Lütfen giden arkdaşlar bize bu konuyla ilgili ne yapmamızı önerirsiniz.yani 3 aylık eğitim için yaklaşık 5000euro gözden çıkardık.bu rakama cep harçlığı dahil herşey dahil kısacası.sizlerden konuyla ilgili görüş bekliyorum arkadaşlar.şimdiden teşekkürler.

e_mail: ersahmazlum@gmail.com

cep :0535 581 20 00 lütfen ulaşmak isteyenler çekinmeden ulaşırlarsa çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.