Şimdi Ara

maliyenin hiç affı yok

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2gün önce daha 1yıllık olan bi şirketi acımadan kapattılar..
    nedeni geçikmiş vergi borçları ve bi kaç bişey daha varmış(lisans olayları filan)
    ama 50şirketin oldugu bir yerde sadece 1ine karşı yapılan bu davranışı kınıyorum..
    şirket üvey abimindi....

yazık oldu..
    geçmiş olsun diyelim başka ne diycez...

• Ayrımcılık olan her yeri kınıyorum. Ama kanunlar da olmaz ise işler yürümeyecek. Vergi borçlarını ödemen ve şirketi yeniden açman dileğiyle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: samray

Ayrımcılık olan her yeri kınıyorum. Ama kanunlar da olmaz ise işler yürümeyecek. Vergi borçlarını ödemen ve şirketi yeniden açman dileğiyle...

yok komple kapatıldı..
    vergi borçları ödenecek tabii de...
    bi daha açmaz herhalde abim
  • Geçmiş olsun...
  • Başka bir adla tekrar açın. Mümkünse?!
    quote:

Orjinalden alıntı: densiz

quote:

Orjinalden alıntı: samray

Ayrımcılık olan her yeri kınıyorum. Ama kanunlar da olmaz ise işler yürümeyecek. Vergi borçlarını ödemen ve şirketi yeniden açman dileğiyle...

yok komple kapatıldı..
    vergi borçları ödenecek tabii de...
    bi daha açmaz herhalde abim

• arkadaşlar benim bildiğim bir şirket maliye istedi diye hemen kapanmaz .önce 1 yıllık tasfiye süresi vardır .o süre bittikten sonra şirket tamamane kapatılır.
  • hukukçu arkadaşı beklemek lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: İzmirli_Hakem

arkadaşlar benim bildiğim bir şirket maliye istedi diye hemen kapanmaz .önce 1 yıllık tasfiye süresi vardır .o süre bittikten sonra şirket tamamane kapatılır.

demekki kapanıyomuş....
  • bence de öyle pat diye kapatmazlar, kimbilir kaç kere uyarı çektiler..
    genelde bu kadar acımasız olduklarını hiç görmemiştim, birkaç kere uyarıp sonra harekete geçerlerdi hep
  • arkadaşlar bir şirket öyle pat diye kapatılamaz.önce ticaret sicilden tasfiyeye sokulur ve tasfiye ilanı 3 kez yayınlanır bunu nedeni alacaklıları varsa anlaşsınlar sonra 1 yıllık süre dolarsa tasfiye sonu işlemleri ile ticaret sicil ticaret odası ve vergi dairesi kayıtları katılır.
    hem bir şirketin dediğiniz gibi borcu varsa ilk şirkete hacize gidilir o olmazsa şirket ortaklarının mallarından tahsil edilmeye çalışılır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.