Şimdi Ara

Maliye Bakanı: Drone'lara ÖTV gelebilir, otomobilde artış olamaz! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
5.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Al sana FÜZE gibi yeni vergi ...

ÖMÖ ÖVRÖPÖDÖDÖ VÖRGÖ VÖR !
    Ama o adam mercedes E200'ü 1 yıllık maaşıyla alabiliyor en donanımlısını! SEN?

• LKLC kullanıcısına yanıt
    sövmek günah kardeşim, yoksa yazacaktım o açıklamanın mahiyetini..

• Otomobilde daha ne artışı olabilir ki zaten.

• Ben sadece bu drone'lara mı ÖTV getirsek diye düşünüyorum. Bu drone'ların sayısı artıyor, drone'larda ÖTV yok, dolayısıyla bu drone'lar uçuyor havada, onların da ÖTV’si yok, ÖTV gelebilir onlara.”

Koskoca bakanın üslubuna bak. Yazık gerçekten. Herşeye dikmişler gözleri herşeye. Yakında youtuberliğe falan da vergi gelebilir.

• Sıfır araç alımlarında uygulanan saçmalıklardan bir tanesi de ÖTV'ye de %18 KDV uygulanması. Yani verginin vergisi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

VERGİ...

VERGİ...

VERGİ...

Drone'a vergi... Arabaya vergi... Telefona vergi... Bilgisayara vergi... Gıdaya vergi... Evlere vergi... HER BOKA VERGİ!

Bari yaşamak için de vergi alın da tam olsun

Bak şimdi orada ''boka vergi'' demişin, adamlara yeni fikirler aşılama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

VERGİ...

VERGİ...

VERGİ...

Drone'a vergi... Arabaya vergi... Telefona vergi... Bilgisayara vergi... Gıdaya vergi... Evlere vergi... HER BOKA VERGİ!

Onu su faturasında alıyorlar zaten. Katı Atık Toplama ve Katı Atık Bertaraf Bedeli olarak. Vergi değil ama ona da para veriliyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemecem21 -- 25 Temmuz 2017; 11:37:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemecem21

quote:

quote:

VERGİ...

VERGİ...

VERGİ...

Onu su faturasında alıyorlar zaten. Katı Atık Toplama ve Katı Atık Bertaraf Bedeli olarak. Vergi değil ama ona da para veriliyor yani.

orası öylede, benim dediğim onlara da ÖTV tarzı verginin vergisini alan bir ek yapmaları zor değil

• bence yeni vergi sistemi getirmeliler. ödediğin vergi çokluğuna göre extra vergi alınmalıdır. hem araba hem ev sahibi extra vergi vermeli. ailesinden 1 arabadan fazla olan fazla vergi vermeli. sigara ve alkolü karne ile vermeliler karne aidatı olmalıdır. mtv 6 ayda bir değilde aylık yapılmalıdır. evinde interneti olan herkesten kullandığı saat başına vergi alınmalıdır. cep telefonlarına telefonuna göre tdv alınmalıdır. iphone 7 kullanan aylık 20 euro vermeli tuşlu telefon kullanan 2 euro filan. üstelik vergi siteminde tl den euroya geçilmeli. döviz arttıkça alınan vergilerin değeride azalıyor. evinde tv si olandan vergi alınmalı 2. tv den 2 kat vergi alınmalıdır. zorunlu eğitim 5+5+5 olmalıdır. her yıl çocuk okutma vergisi olmalıdır. 2 öğretim döneminde 2 vergi şeklinde. daha bunun gibi niceleri var.

ya varya bu hükümet hiç çalışmıyormuş benim kafa bunlarınkinden daha iyi çalışıyor. nereden vergi alacaklarını bilmiyorlar. buldukları vergi herkesi kapsamalı ki gelecek para çok daha fazla olsun

yetmez ama evt yetmez ama devam hoşgeldin ya 2073

• quote:

Orijinalden alıntı: sezgin.sezai

Otomobilde daha ne artışı olabilir ki zaten.

her zaman bu tür açıklamalardan sonra vergi veya zam geldiğine şahit olmuşumdur.
  • Avrupa'da lüks tüketimde ÖTV var (pırlanta vb) Türkiye'de ise temel ihtiyaçlarda ÖTV var ( beyaz eşya , araba vb)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 Temmuz da halk bunları kurtardı,ama mükafatımız ektra vergiler oluyor. vicdanlı ve minnettar bir hükümet olsa derdi ki bu halk bak benim iktidarımı kurtardı beni başkan yaptı. bari halkın üzerindeki şu vergileri biraz azaltayım,minnet borcumu böyle öderim.
    ama şuan tam tersi yapılıyor mükafat yerine cezalandırılıyoruz.

• DJI Mavic Pro Drone zaten 5500tl ye satılıyor birde buna ötv koy olsun 7000tl.
    elin Amerikalısı 1 aylık asgari ücret maaşıyla 2 tane DJI Mavic Pro Drone alabiliyorken biz 5 aylık asgari maaşla ancak 1 tane DJI Mavic Pro alacağız.

ÖTV 1999 da depremin yaralarını sarmak için geçici süreliğine çıkartılmıştı. ama ne hikmetse bu kalıcı hale getirirdi ve kapsamı genişletildi. bu vicdansızlıktır bu Türk halkına yapılmış en büyük kötülüktür.

• Haberin son cümlesinde hata var:
    .... hacmi 2.0 litre üstü araçlar için %110 ÖTV alınıyor.

Doğrusu ise:
    Motor hacmi 1.6-2.0 arası Ötv %110, motor hacmi 2.0 litre üstü araçlar için %160 ÖTV alınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Temmuz 2017; 12:26:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaomss

Ben sadece bu drone'lara mı ÖTV getirsek diye düşünüyorum. Bu drone'ların sayısı artıyor, drone'larda ÖTV yok, dolayısıyla bu drone'lar uçuyor havada, onların da ÖTV’si yok, ÖTV gelebilir onlara.”

Koskoca bakanın üslubuna bak. Yazık gerçekten. Herşeye dikmişler gözleri herşeye. Yakında youtuberliğe falan da vergi gelebilir.

Nereden bildin?

https://www.google.com.tr/amp/www.webtekno.com/haber/amp/18150

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Maliye Bakanı: Drone'lara ÖTV gelebilir, otomobilde artış olamaz!

Akplilerin umurunda olmamali boyle bir sey, ben bir cogunun drone nedir bildigini bile sanmiyorum. Bilenler bu forumun uyeleri ve ziyaretcilerinden ibaret. Ülke geneli Akp oyu yuzde 45 ama bu forumda yuzde 17, Chpnin ülke genelinde oyu yüzde 25 ama bu forumda 41. Genel secimde ülkede diğer seçeneğine oy veren yuzde 5ten az olmasina ragmen burada yuzde 22.

Bu arada diğer secenegi varmış, görsem Chp yerine diğer basacaktım. Meral kalp Ben

Bu hükümeti seçen halka neredeyse cahil demek, oturduğunuz yerden "bir çoğunun drone nedir, bildiğini bile sanmıyorum" demek nasıl bir yapıdır acaba?

bu forumdakiler chp'ye ve diğer partilere oy verenler. şimdi sizin mantığınıza göre bu forumdakiler (yani chp'ye ve diğer partilere oy verenler akıllı ve elit kişiler. diğerleri ülkeyi bile umursamıyor diyelim. bir bakar mısın aşağıdaki resimlere? bu forumda olup chp ve diğerlerine oy veren oranı %67 ve bu kesim forumda en çok neyle ilgileniyor? Aşağıda donanımhaber formunun popüler konu listesi var. Listeye göre futbol, survivör ve dizi. O zaman ben de sizin gibi düşünenlere "ülkeyi umursamıyorsunuz, hayatınız futbol, survivör ve dizi" diyebilir miyim?

Kısaca özetleyeyim. Bu halka cahil demeden önce kendinize bir bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanahmet -- 25 Temmuz 2017; 12:41:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hanahmet

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Akplilerin umurunda olmamali boyle bir sey, ben bir cogunun drone nedir bildigini bile sanmiyorum. Bilenler bu forumun uyeleri ve ziyaretcilerinden ibaret. Ülke geneli Akp oyu yuzde 45 ama bu forumda yuzde 17, Chpnin ülke genelinde oyu yüzde 25 ama bu forumda 41. Genel secimde ülkede diğer seçeneğine oy veren yuzde 5ten az olmasina ragmen burada yuzde 22.

Bu arada diğer secenegi varmış, görsem Chp yerine diğer basacaktım. Meral kalp Ben

Bu hükümeti seçen halka neredeyse cahil demek, oturduğunuz yerden "bir çoğunun drone nedir, bildiğini bile sanmıyorum" demek nasıl bir yapıdır acaba?

bu forumdakiler chp'ye ve diğer partilere oy verenler. şimdi sizin mantığınıza göre bu forumdakiler (yani chp'ye ve diğer partilere oy verenler akıllı ve elit kişiler. diğerleri ülkeyi bile umursamıyor diyelim. bir bakar mısın aşağıdaki resimlere? bu forumda olup chp ve diğerlerine oy veren oranı %67 ve bu kesim forumda en çok neyle ilgileniyor? Aşağıda donanımhaber formunun popüler konu listesi var. Listeye göre futbol, survivör ve dizi. O zaman ben de sizin gibi düşünenlere "ülkeyi umursamıyorsunuz, hayatınız futbol, survivör ve dizi" diyebilir miyim?

Kısaca özetleyeyim. Bu halka cahil demeden önce kendinize bir bakın.

Cahil diye bir sey agzimdan bile cikmadi siz ustunuze alinmissiniz

Ayrica Akp secmeni belli, teknoloji ile daha az alakali forum anketinde de belli

Survivor kisminda haklisiniz

Son olarak cahil demek de hakaret degildir, egitimsiz demektir

• ULAN OTOMOTİVDE DAHA NE ZAMMI OLACAK. 6 YILDIR ARABA ALACAĞIM. BAKTIĞIM ARABANIN SIFIRI BEN ARABA BAKMAYA BAŞLADIĞIMDA 25 BİNLİRAYDI EN SON BAKTIĞIMDA 2 ELİ 25 BİNLİRAYDI SON 1 YILDIRDA 40 BİNE DAYANDI . HER NİYETLENDİĞİMDE ARABANIN FİYATI ARTIYOR. BİDE OTOMOBİLDE ARTIŞ OLMAZ GARANTİSİ VERİYOR YA .

1 YILDIRDA DRON ALMAK İÇİN BÜTÇE AYIRMAYA ÇALIŞIYORUM, ANLAŞILAN BUDA YALAN OLACAK .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 25 Temmuz 2017; 12:55:22 >
  • Satılan Dronelerden ötv alınması bence ithalatı azaltma yönünde bir adım gibi geliyor. ÖTV vergisinin amacı sadece devlet kasasını doldurmak için değil diğer sebeplerden de alınır.

- Sağlığı korumak için (alkol, şarap ve tütünler)
    - ithalatı azaltmak (taşıtlar, televizyon v.s.)
    - cari açığı kapatmak (benzin mazot v.s.)
    - keyfi (kdv'nin ötv'si)
    - yerli üretimi teşvik (tekstil, telefon, klima v.b.)
    - Aşırı Lüks tüketimi azaltma yani israfı azaltma (havyar, makyaj malzemeleri, ithal mermer v.s.)
    - Denetimi sağlamak (altın, değerli maden v.s)
  • yerin kulağı var derler aman haaa

bak fazla güldüm gülme vergisi olabilir

(gülüyor bu adamlar onlarda da almak lazım hımmm bak bu iyi fikir )

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.