Şimdi Ara

Malesef Hundai'lerin 2.eli fiyatları düşük,aldığım için pişman oldum. (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: erenelhan

Arabanın donanımı ne kadar fazla ise yani ne kadar pahalı ise satarken o kadar zarar ediyorsun, geçen sene amcam 1.5 meganı 26.5 milyara sattı araba 2 yıllıktı yani 2 yılda 14 milyar zarar, aynı dönemde aldığım clio 1.2 2004 model aracı 16 ya sattım ben 5 milyar zarar ettim
    olay bu aslında
    şimdi bende 1.4 gp era var 27500 e almıştım aynı zamanlarda en düşük era 20000 di sanırım şimdi benim araçla o era yı satsak ne olur
    benim araç 20 verseler o araca 16 falan verirler.
    olay bu bence..

Mantıklı
  • ben 2 ay önce hundaı era 1.4 tema aldım araba çok iyii çok memnunum daha önce ki arabalarım (reno 19 .borodwey .toyota) hundaı bunlara göre çok iyii araç herşeyi ile yol tutuşu olsun sispansiyon sistemi olsun ben çok memnunum fiyat olarakta diğer araçalardan uygun bagaj hacmi büyük daha ne olsunki ben bütün araçaları kullandım bence fiyatına göre sınıfının en iyisi
  • TOLGA arkadaşa aynen katılıyorum. fiyatına göre rakip araçlara göre en iyisi era.

ben de bu yüzden tercih etmiştim. dizel motoruda süperrrr..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

geçenlerde araç alım satımıyla uğraşan bir arkadaşım 7.500ytl ye bana göre hurda olan reno 9 sattı.

''bu dünyada böyle keresteler varken biz aç kalmayız abi'' dedi bana.

hakketen yaw. aracı bi görseniz her yerinde kaynak var. yani ne demek istediğimi umarım anlamışsınızdır..

o keresteler arabalarını ilan bile vermeden, 2 saat içinde satar, senin gibi uyanıklarda internet-otopazarı-gazete ilanı, defalarca güncellenmiş arka cam ilanıyla gezer durursunuz...

bu konudaki en ibretlik mesajı @görele yazmış zaten,
    işte olayın özü o dur arkadaşlar...
    içinde yaşadığımız toplumun genel tercihlerine uymalıyız...
    güzel araba başka şey,para eden araba başka şey...

yılbaşında kafayı bozdum kia cerato alacaktım, arabaya bayıldım resmen,
    gittim pazarlığımı yaptım, kaparo bıraktım ertesi gün belgeleri vereceğim kredi ıvır zıvır işleri kaldı...
    kime söylediysem kia alıyorum diye herkes burun kıvırdı, kime söylediysem dalga geçti,hatta samimi dostlarım ''starexden akıllanmadınmı aynı haltı yiyorsun'' dediler...

şunu gördüm arkadaşlar;
    bizim memlekette renault,toyota,honda ve opel gerisi hikaye,
    bakın tekrar söylüyorum, diğerleri kötü bunlar iyi demiyorum,
    güzel araba ile tutulan araba arasında malesef fark var, ve tutulan araba demek sıfırı fazla satan araba demek değildir, tutulan araba pazarda belli olur...

• Şunu kabul ediyorum.Hundai genellikle sürücüsüne sorun çıkartmayan iyi bir araba.Ama imaj kötü.Pazarda 2006 model arabama, bir diğer 2000-2001 model arabadan daha düşük fiyat çekiyorlar.
    Satsam küllü zarar,bekliyorum,bekliyorum,bekliyorum.Ama nafile.Benim fiyatımın yanına yaklaşana vericem arabayı.Keşke diyorum 0 arabaya verdiğim parayı başka model bir arabaya verseydim,bu kadar sıkıntı çekmezdim diyorum ama gel gelelim araba sorunsuz,güzel...
    Galiba Hundai firmasının bu duruma el atması gerekir,başta kendi servislerindeki 2.el otolardan başlayarak fiyatı standart hale getirmek veya ne bileyim 2. el araçları bu kadar ayağa düşürmemek için gerekli önlemleri almak vs.vs. Nerde......................................
  • türkiye şartlarında en iyi en sorunsuz parça fiyatları ve bulunabilirliği bol ve donanım olarak fiyatına göre epey fazlasıyla bir araç niyemi aynı paraya şuan aracımda olan hiçbir donanımı ve garantiyi veremeyen yüzde yüz yerli bir markadan dolayı gittim hyundai aldım iyide yaptım halen sorunsuzca biniyorum neymiş benzin çok yakıyormuş geç
    az bas yakmasın 105 bg araç kullanıyon güçlü çok basarsan yakar hangisi yakmıyor velhasıl benzin 3ytl yi geçmiş
    boyası bile gıcır duruyon neymiş sacı ince öylemiş ya be insaf sacı bir araç nasıl oluyorda cliodan ağır 980 kg clio 1170 kg accent hatta getz daha ağır fransıza vereceğime ki her zaman bize kazık atan giderim milliyetçi türk dostu japon yada koreli araç alırım dünya kupasını bilirsiniz maç sevmem ama adamların tüklerle el elel slogan atması yeter bana varsın çoğu kişiler marka düşgünlüğü yapsın ne olursa olsun koreliler sessiz sessiz ilerliyor 5 sene sabredin nasıl amerikayı kasıp kavuruyorlar japon aarçları mesela toyota honda 5 seneye kadar koreli hyundai neler yapacak seyredin yorumuma katılana katılmayanda allah razı olsun en azından okum azahmetine girmişse

• quote:

Orjinalden alıntı: final fantasy

türkiye şartlarında en iyi en sorunsuz parça fiyatları ve bulunabilirliği bol ve donanım olarak fiyatına göre epey fazlasıyla bir araç niyemi aynı paraya şuan aracımda olan hiçbir donanımı ve garantiyi veremeyen yüzde yüz yerli bir markadan dolayı gittim hyundai aldım iyide yaptım halen sorunsuzca biniyorum neymiş benzin çok yakıyormuş geç
    az bas yakmasın 105 bg araç kullanıyon güçlü çok basarsan yakar hangisi yakmıyor velhasıl benzin 3ytl yi geçmiş
    boyası bile gıcır duruyon neymiş sacı ince öylemiş ya be insaf sacı bir araç nasıl oluyorda cliodan ağır 980 kg clio 1170 kg accent hatta getz daha ağır fransıza vereceğime ki her zaman bize kazık atan giderim milliyetçi türk dostu japon yada koreli araç alırım dünya kupasını bilirsiniz maç sevmem ama adamların tüklerle el elel slogan atması yeter bana varsın çoğu kişiler marka düşgünlüğü yapsın ne olursa olsun koreliler sessiz sessiz ilerliyor 5 sene sabredin nasıl amerikayı kasıp kavuruyorlar japon aarçları mesela toyota honda 5 seneye kadar koreli hyundai neler yapacak seyredin yorumuma katılana katılmayanda allah razı olsun en azından okum azahmetine girmişse

Dünya kupası dedin de aklıma geldi.
    2002 yılındaki bu kupada Kore'ye girişlerde (ki Kore, Japonya ile birlikte Türklere vize uygulamayan ender ülkelerden birisidir) Türkler pasaport kontrolü için Korelilerin bankosunda kabul edilmiştir. Yani Türk vatandaşları Korelilere özel bankolarında işlem görürken diğer tüm uluslar ayrı bir bölümden girmişlerdir pasaport kontrolü için. O zamanlar gidenler anlatıyor özellikle Avrupalıların nasıl kıskançlıkla baktıklarını bu özel muameleye.

Böylesine dost ve bize değer veren bir ülke.
    Bende gönlüm rahat rahat Kore arabası kullanıyorum.
    Madem ithal araç kullanacağım hiç olmasa dost bir ülke kazansın.
    Üstelik beni imaj-mimaj ayağına kazıklamıyor da!

Bu yüzden araç alımında ilk tercihim Uzakdoğu araçlarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 9 Nisan 2008; 21:29:29 >

• Ülkeyi millet lafta seviyor.
    AB AB bağırmanın tek derdi serbest dolaşma hikayesiyle ülkeyi terk etmek.
    Nerede eski yurdum insanı yabancı mala düşman
    1960lı yıllarda bile araç yapmışız.
    Günümüzdeki teknolojiyle yapılmaz mı?

Tarihini bilmeyen bir millet böyle olur
    Amerikadan aldığı borçla Fransa'dan araba kap kacak alır.
    Fransız dediniz de cinlendim bir anda kusura bakmayın
  • Fransızdan uzak durun
  • hyundai marka araç aldığına pişman olan birisi olarak "bir daha hyundai marka araç alır mısınız?" diye başlık açmıştım, hiçbir gerekçe göstermeden kilitlendi...

bu başlıkta çok ilgi görürse kilitlenir eminim...

ancak malesef gerçek şu ki; bu adamların, bu zihniyetin arabası alınmaz...

alanda zaten kolay kolay satamaz...

çünkü birinci rakibi bizzat hyundai assan...

adam 0'ını dampingle satarken 2005'ini 2006'sını nasıl satacaksın?

şimdi biri çıkacak diyecek ki araba artık yatırım aracı değil...

bizde biliyoruz yatırım aracı olmadığını kardeşim...

piyasada 50 tane marka var, neden hiçbiri hyundai kadar değer kaybetmiyor?

hemen söyleyeyim; hyundai assan'ın müşteriye geçirme mantığına dayalı fiyat politikası yüzünden...

ancak hyundai assanın da çok iyi bilip benimsediği "bir müşteriye bir kere geçiririm" mantığı bir yere kadar sürer,

insanlar bilinçleniyorlar artık...

bu pişmanlık içeren başlıklar boşuna açılmıyor, bu mesajlar boşuna yazılmıyor...

batı avrupa pazarında ilk 10'a giremeyen hyundai, giderek bilinçlenen ve batı avrupa müşteri profiliyle benzeşen türk tüketicisini ilelebet kazıklayamayacak, ilk 10'un dışına çıkacaktır.

kraldan çok kralcı, hyundai'den çok hyundaici olan bilinçsiz fanatikler dışında hiçkimseye araba satamayacaktır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.