Şimdi Ara

MALATYADA TIP OKUMAK MI İTÜ MAKİNA MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar geçen sene de buraya böyle bir konu açmıştım 22kdaydım bu sene biraz çalıştım biraz yattım 12kdayım. Sonucuma göre gidebileceğim Malatya İnönü Üniversitesinde tıp fakültesi veya İtü makina okumak var. Tıp zaten neyin ne olduğunu yarım yamalak biliyorum. İtü makina hakkında fazla bilgim yok. Benim kafa yapım ezbere çok inat Ayt sınavında 5yanlışım vardı mesela 4 tanesi biyoloji. Bu yüzden mühendislik daha iyi okurum diye düşünüyorum da ileride iş imkanı vs. nasıl olur bunu bilmiyorum. Rica etsem aramızda itü makina mezunları varsa eğitim nasıldı ve mezuniyet sonrası faydaları Nelerdir cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim herhangi bir hatam olduysa affola

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up
  • Makina mühendisliği mezunu değilim fakat İTÜ'lü olarak şunu söyleyebilirim ki; orayı bitiren kimsenin işsiz kaldığını görmedim. Fakat şu ana kadar makina mühendisliğini 4 senede bitireni de duymadım. Her ne kadar yıllar yıllar önce tercihlerimde tıp ve mühendislikleri bir araya yazmayı düşünmüş olsam da (yazmamıştım fakat ciddi ciddi düşünmüştüm) şu anda tıp ile herhangi bir mühendisliği karşılaştırmak hiç ama hiç mantıklı gelmiyor. Şunu söyleyeyim: Ayt sınavında yapılan yanlışlar, ezber yeteneğinin az olması vs. gibi faktörlerin üniversitenin ilk senesinden itibaren hiçbir önemi kalmayacak. Bundan dolayı ilgisiz 2 bölümü karşılaştırmaktansa gerçekten ben ne istiyorum, 4 sene sonra ne yapabilirimi düşünmek gerekiyor. Çünkü burada gelip birisinin Malatya tıbbı allayıp pullaması veya İTÜ makinayı Dünya'nın en iyi bölümüymüş gibi lanse etmesi kişinin kararını etkilemesi gereken bir unsur olmayacaktır, olmamalıdır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.