Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
79
Favori
382.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 17 inç lastik kullananlar için lastik basınçları kaç olmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • risendark kullanıcısına yanıt
    Göstergede ön için 2.3 arka için 2.1 bar diyor...14.50 ile çarparsan ön için yaklaşık 33 psi arka için 31 psi yetiyor benim anladığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: risendark

Arkadaşlar 17 inç lastik kullananlar için lastik basınçları kaç olmalı?

Önler 33 arka 30 ama ben arkaları da 33 yapıyorum 1 yıldır 215 60 17 michelin makyajsız kasa

• Öncüler Ö kullanıcısına yanıt
    Ne kadara yaptırdınız acaba

• Alt izolasyon İzmir’de popüler seramik film gibi bir paketin içine dahil etmiştim sanırım 500-600 civarıdır.

Aracın altına komple izolasyon maddesi sürüyorlar davlumbazların altlar dahil hem aracı Sudan nemden koruyor hemde ciddi bir ses izolasyonu sağlıyor tavsiye ederim

• Öncüler Ö kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Baya da maliyetliymiş. Açıkçası yeni aldığım araca bunu hemen yaptırmak istemiyorum ama sesi kesiyorsa güzel bir uygulamaymış. Ben çok şaşırdım bu kadar ses olmasına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.stern

Teşekkürler cevap için. Baya da maliyetliymiş. Açıkçası yeni aldığım araca bunu hemen yaptırmak istemiyorum ama sesi kesiyorsa güzel bir uygulamaymış. Ben çok şaşırdım bu kadar ses olmasına.

Qqyi gözünüzde çok büyütmüşsünüz

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Gözümüzde büyütmek hakkımız. 100bin küsür ödedik. Yüzbin e küçük bir ev alınır çoğu şehirde. Radyosu çekmiyor, alttan ses geliyor ve gösterge de açıklık var. Benim 15 sene önce aldığım b sınıfı clio da bu sorunların hiç biri yoktu. Radyosu canavar gibiydi. Bunlar aslında kozmetik sorunlar, önemli olan motorda vites de sorun çıkmaması. Ama genede Nissan ın düzeltmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ism72

Gözümüzde büyütmek hakkımız. 100bin küsür ödedik. Yüzbin e küçük bir ev alınır çoğu şehirde. Radyosu çekmiyor, alttan ses geliyor ve gösterge de açıklık var. Benim 15 sene önce aldığım b sınıfı clio da bu sorunların hiç biri yoktu. Radyosu canavar gibiydi. Bunlar aslında kozmetik sorunlar, önemli olan motorda vites de sorun çıkmaması. Ama genede Nissan ın düzeltmesi lazım.

Katılıyorum motora bakın bi de cvtsi hassas nissanın ufak sorunlar hallolour bakın üstta arkadaş yalıtım yapmış göstergeyi de bakmayınca bişey olmaz.Yeter ki cvt sorunu olmasın akü sorunu mesala bunları yaşamayın

• İzolasyonu ben de yaptırdım, test ettiğimde yol sesi vardı ona göre baya fark var. Tavsiye ederim.

Bu arada bir sorum olacak telefonu bağladığımız zaman, mesaj veya bildirim gelince telefondan y da araçtan ses gelmiyor. Acaba bir ayarı mı var?

Ayrıca bu auto hold nedir ne işe yarar, kitapçıkta bilgi bulamadım..

• quote:

İzolasyonu ben de yaptırdım, test ettiğimde yol sesi vardı ona göre baya fark var. Tavsiye ederim.

Bu arada bir sorum olacak telefonu bağladığımız zaman, mesaj veya bildirim gelince telefondan y da araçtan ses gelmiyor. Acaba bir ayarı mı var?

siz nerede ve ne kadara yaptırdınız acaba?

Auto hold açık olduğunda ışıkta durduğunuzda otomatik olarak devreye girip aracı sabitliyor. (El freni gibi).
    Devreye girdiğini ekrandaki beyaz auto hold yazısının yeşil yanmasıyla anlayabilirsiniz. Devreye girdikten sonra ayağınızı frenden çekebilirsiniz. Aracı vitese takıp ilerlemeye çalışınca otomatik devreden çıkar. Ancak gaza basarak kalkış yapmalısınız. Gaza basmadan önce debriyajı bırakmaya başlarsanız bırakmaz.

• quote:

İzolasyonu ben de yaptırdım, test ettiğimde yol sesi vardı ona göre baya fark var. Tavsiye ederim.

bende visia var ve radyodaki ayarlarda uyarı bildirim seçenekleri var telefon çalsın, araba çalsın, beraber çalsın diye. Yanlışlıkla bunları kapatmış olabilirsiniz.

autohold la ilgili kitapçıkta bilgi var, ışıklarda vs uzun süre beklemeniz gerekiyorsa 5 saniyeden fazla sürede frene basarsanız el freni otomatik olarak devreye giriyor, böylece frene uzun süre basmak zorunda kalmıyorsunuz. Benim kullanımıma göre pek bi gerekliliği yoktu kapattım direk.

• ism72 İ kullanıcısına yanıt
    nerdeyse henüz aldığım qashqai aracımı satıp benzinli otomatik 1.4 motor tiguan alıcam...bu kadar sorunu beklemiyorduk nissanın "makyajlı" kasasından...
  • Aracı park edip kısa süreli bir iş için ayrıldım.
    Arkasında suzuki jip vardı, 1 metreye yakın da mesafe...
    Malesef sağ arka köşeye (siyah plastik tampon kısma) sürterek çıkmış.
    Toz gibi çizikler olmuş, sildim ama çıkmadı.
    Bunları nasıl giderebilirim?
  • robalo R kullanıcısına yanıt
    Aslında ben buradaki konuların çoğunu sorun olarak görmüyorum.

Mesela benim aractada gösterge açıklığı var fakat hiç görmüyorum. Yalnızca forumdan okuyunca bir defa bakmıştım, bir daha da ne sağından ne solundan eğilip göstergeye bakmadım. Izalasyon ya da boya koruma falanda yaptırmadım.

Zevkle kullanıyorum. Sizde güle güle kullanın. Herkese hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanasay -- 28 Aralık 2017; 1:53:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

1.2 otomatik yakıt tüketimi nedir beyler?

cep numaramı girmediğimden özelden mesaj atamadım buradan cevap yazayım,
    Eğer yıllık 15.000 km den fazla yol yapacağını düşünüyorsan dizel tavsiye ederim.
    1.2 benzinli aracı eşim kullanıyor ortalama tüketim 10 lt . Bu değer şehir içi . Çocukları okula bırakıyor yani agresif bir sürüşü yok buna rağmen daha düşük litreleri göremedi. Gerçi daha rodaj süresi dolmadı belki 1-2 litre (iyimser bir tahmin.) daha düşebilir. Bu arada eco modda kullanılıyor.
    Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso11 -- 28 Aralık 2017; 2:7:10 >
  • Eyvallah üstat havalar ısınınca düşer bence.

• Kullanim kilavuzunun PDF hali olan arkadaslar var ise paylasabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: schumacher__

quote:

bende visia var ve radyodaki ayarlarda uyarı bildirim seçenekleri var telefon çalsın, araba çalsın, beraber çalsın diye. Yanlışlıkla bunları kapatmış olabilirsiniz.

autohold la ilgili kitapçıkta bilgi var, ışıklarda vs uzun süre beklemeniz gerekiyorsa 5 saniyeden fazla sürede frene basarsanız el freni otomatik olarak devreye giriyor, böylece frene uzun süre basmak zorunda kalmıyorsunuz. Benim kullanımıma göre pek bi gerekliliği yoktu kapattım direk.

Araçta auto hold var mı? Bence çok kullanışlı bir uygulama. Varsa nasıl aktive ediliyor?

• inch kullanıcısına yanıt
    El firenin hemen arkasindaki tus hocam ona basiyorsun aktif oluyor benimki oyle isiklarda dururken firenden aygimi cekiyorum gostergenin icinde yesil isik olarar ortaya cikiyor

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.