Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
78
Favori
382.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim derdim masrafından çok güvenli olup olmaması. Kar yağdığında ve yollar buz tuttuğunda kış lastiği mecburi ama İstanbul da kış mevsiminin %80 inde yerler kuru yada ıslak. Buzlu ve karlı yol en fazla 1-2 hafta olur. Biraz daha araştırayım bakalım. Benim için ıslak ve kuru zemin performansı daha önemli.
  • Selamlar,

1.5 dizel Skypack aracımı 3 Kasımda teslim aldım. Hazirandan beri bekliyordum yeni kasayı. Dış tasarımı, direksiyonu, skypack donanıma ekran gelmesi, donanımın artması, sıfır faiz kampanyası ve en önemlisi uygun lansman fiyatları beni ikna etti, ilk Nissan aracıma sahip oldum. İstanbul Ankara arasını 4,7 lt. ortalama ile geldim. Ankara içi günlük 60 km az yoğun trafikte ortalamam 5,2 lt.

Şimdilik aracımdan çok memnunum. Daha iyileri sizin olsun, keyifli sürüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • n11.com'dan Nissan Qashqai Tavan Çıta Port Bagaj Gri Skyport 2014 Üzeri seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

https://urun.n11.com/portbagaj/nissan-qashqai-tavan-cita-port-bagaj-gri-skyport-2014-uzeri-P129852302

Arkadaşlar şundan alsak araca zarar vermeden takabilir miyiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ism72 İ kullanıcısına yanıt
    215 60 r17 100h Nokian suv 3

• quote:

Orijinalden alıntı: tremacs

n11.com'dan Nissan Qashqai Tavan Çıta Port Bagaj Gri Skyport 2014 Üzeri seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/portbagaj/nissan-qashqai-tavan-cita-port-bagaj-gri-skyport-2014-uzeri-P129852302

Arkadaşlar şundan alsak araca zarar vermeden takabilir miyiz

bunu ben bayiye sordum, tavanın delinmesi gerektiği için takmıyoruz dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumacher__ -- 23 Kasım 2017; 18:27:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumacher__

Autohold manuellerde var. Yalnız ben kullanmıyorum, kapattım. Işıklarda veya yokuslarda uzun süre beklemiyorsaniz tavsiye etmem, devreden çıkmasını pek beğenmedim, aracı tutuyor. Ama hillholder çok iyi çalışıyor, onun işleyişine bayıldım.

Bugün seramik kaplama isi de halloldu. Yalnız bayiden arabayı yıkayıp teslim ettiler, araba komple fırça çizigi içerisinde, sinirim bozuldu,şikayetimi yaptım.

Seramik kapamayı kaça yaptırdınız? Dikkat etmemiz gereken neler var?

• quote:

Orijinalden alıntı: inch

quote:

Orijinalden alıntı: schumacher__

Autohold manuellerde var. Yalnız ben kullanmıyorum, kapattım. Işıklarda veya yokuslarda uzun süre beklemiyorsaniz tavsiye etmem, devreden çıkmasını pek beğenmedim, aracı tutuyor. Ama hillholder çok iyi çalışıyor, onun işleyişine bayıldım.

Bugün seramik kaplama isi de halloldu. Yalnız bayiden arabayı yıkayıp teslim ettiler, araba komple fırça çizigi içerisinde, sinirim bozuldu,şikayetimi yaptım.

Seramik kapamayı kaça yaptırdınız? Dikkat etmemiz gereken neler var?

ben bursadaki hikari pro yetkili uygulama merkezinde hikari pro yaptırdım. Normal fiyatları 1750miş ama bu aralar kampanyalı fiyattan 1500 TL olarak uyguluyorlarmış. Bu ürünün methini duymuştum, o yüzden yaptırdım. Kullanılan ürünün iyi olması dışında nelere dikkat etmeli çok bilgim yok, o yüzden çok yardımcı olamayacağım. Ama bugün gördüğüm şeyi paylaşayım, gece yağmur yağmış ve camlar çamur içerisindeydi. Boyada ise hiç çamur göremedim, akmış gitmiş hepsi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

Peki performansı ve güçü hakkında yorum yapabilir misiniz?
    Bagaj dolu ve 4 kişi varken kasayı kaldıramama hali yaşanır mı?
    Yılbaşı gelmeden önce 1.5 manuel düşünüyorum ben de.

Hangi araçtan geçeceğinizi bilmiyorum ama ben 308'den geçtiğim için bir tık altı, özellikle ivmelenme yokuş performansında bunu hissedersiniz.

İkisi arasında farkı en net şöyle anlatırım sanırım, 308 ile 4.vitesi zorladığım yokuşta QQ 3. vites yeterli, zorlamaya gerek yok hissi veriyor. Aynı hissi benzinli focustan 308'e geçtiğim zaman yaşamıştım. O da 2 yeterli, 3.vitesi zorlamayalım diyordu :)

Bu farkı yadırgamıyorum elbette, aksine test ettiğim için beklediğim gibidydi.

4 kişi ve dolu bagaj denemedim, sadece 4 kişi ile 150km civarı gidiş/dönüşte zorlandığını hissetmedim.

Ve yine 4 kişi ile test sırasında hem motoru hem de yokuş kalkış dest. denemek için İstanbul'un hatırı sayılır rampalarının birisinden bir kaç kez dur/kalk yaptım. Burada da olması gereken dışında zorlanma hissetmedim.

Kullanıcısı olarak tavsiye edebilirim. Şu ana kadar ne yakıt ne de performans konusunda beni üzdüğü olmadı. Elbette bunlar 1300km civarı için yapılmış yorumlar, ne kadar referans olabilir bilmiyorum.
  • Sê7êN SKY kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler. Daha iyi kıyaslayabilmem için 308'in motoru ve şanzumanı neydi diye sorsam? :)

Eğer nasip olursa 1.2 TSI'dan geçiş yapacağım.
    Düz vitesi, benzinli, 105hp ve 175nm tork var.
  • schumacher__ S kullanıcısına yanıt
    Hocam aciklamasinda aparati delmemek icin silikonla tavandaki plastik yere yapistirip bari ona monte edeceksiniz yaziyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tremacs

Hocam aciklamasinda aparati delmemek icin silikonla tavandaki plastik yere yapistirip bari ona monte edeceksiniz yaziyor

yapıştırma sağlıklı olur mu ki? yolda uçup milletin arabasını parçalamasın sonra :)

bir de 2014 modelle birebir uyumlu mu bizim araçlar ondan da emin değilim, bakmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumacher__ -- 23 Kasım 2017; 21:42:52 >
  • inch kullanıcısına yanıt
    hangi bayide oldu bu fırca cızıklerı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eynipa

hangi bayide oldu bu fırca cızıklerı acaba?

bursa sertepe

seramik kaplamacıya götürdüğümde adam ilk defa bu kadar çizilmiş bi sıfır araç görüyorum dedi. Mutlaka pasta-cila yaparak çizikleri gidermeyi önerdi ama sıfır arabaya pasta-cila yaptırmak içimden gelmediği için kabul etmedim, öyle çizikler içerisinde kabul ettim kaplamayı. Farlar bile çizik içerisinde, hatta bi tarafında kocaman derin bir çizik, park sensörünü takarken de tamponda bıraktıkları kocaman bi çizik var.
  • schumacher__ S kullanıcısına yanıt
    ve sıze de oyle mı oldu bılmem aracı teslım aldıgın her showroom un en kosesı hıc bı halt anlama ımkanın yok.eve gıdıon gecmıs olsun.Ama bunların hepsı aynı merak etme
  • Arkadaslar platinum aracim var..araci aldigimda geri vites e taktigimda aynalar otomatik asagiya iniyordu..simdi olmuyor muhtemelen bi ayarla alakalidir ama aradim menu den de bulamadim..bununla ilgili bilginiz varmi..

• Hicretc H kullanıcısına yanıt
    Ayna seçim butonu, şağ ayna ayar konumunda iken bu özellik aktif oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  • Slm Arkadaşlar.

Aracım 1.2 Tekna xtronic... Bir haftadır bende... Aracın kapılarını kapadığımda ekranda P lambası 2 dk. Yanıp sonra tüm ekran kararıyordu. Bu günden itibaren icindacanahtar resmi olan nır araba görünümlü lamba devamlı yanıp sönüyor. Ekrandan hiç gitmiyor. Bu NATS güvenlik sistemi dediler ama bu güne kadar ekran tamamen kararıyordu. Bu lamba yanıp sönme başlayınca dikkatimi çekti. Sizin araçlarda kontak çıkarılınca ya da kapı kilitlenince bu lamba sabaha kadar yanıp sönüyor mu acaba...Yoksa kapılar kilitlendikten 2 dk. Gösterge ekranında hicbir hareket olmuyormu. Bir bakar mısınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hanasay

Slm Arkadaşlar.

Aracım 1.2 Tekna xtronic... Bir haftadır bende... Aracın kapılarını kapadığımda ekranda P lambası 2 dk. Yanıp sonra tüm ekran kararıyordu. Bu günden itibaren icindacanahtar resmi olan nır araba görünümlü lamba devamlı yanıp sönüyor. Ekrandan hiç gitmiyor. Bu NATS güvenlik sistemi dediler ama bu güne kadar ekran tamamen kararıyordu. Bu lamba yanıp sönme başlayınca dikkatimi çekti. Sizin araçlarda kontak çıkarılınca ya da kapı kilitlenince bu lamba sabaha kadar yanıp sönüyor mu acaba...Yoksa kapılar kilitlendikten 2 dk. Gösterge ekranında hicbir hareket olmuyormu. Bir bakar mısınız...

bende 1.2 visia var ve 2dk sonra ekran fln kapanıyor tamamen. Diğer türlüsü de mantıklı değil, aküyü bitirir uzun sürede
  • Deneyimli olan arkadaslara bir sorum olacak

Yaklasik 1.5 aydir kullaniyorum 1000 km yol yaptim sehir ici yakit 10 lt den asaya dusmuyor normalmi bu yoksa ilerleyen zamanlarda dahada dusermi

• Sifir alinan araclarda antifiriz varmidir

Yoksa bizmi eklemelimiyiz

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.