Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (161. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
79
Favori
382.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu fiyatlar nereden aldınız*

MC harfi nedir?

• Yeri mi bilmiyorum kusura bakmayın başka yer göremedim yazacak. 2020 ocak ayında baz qasqai 180binmiş. Şuan 250bine alınabiliyormuş sıfırı. Sorum şu geçen yıl ocakta dolar 6 tlydi. Şuan 7.2 civarı. Bu bahsettim araç şuan ne kadar olmalı ideali yani pandemi vs olmasaydı her şey normal olsaydı tahminen ne kadar olmalıydı. Çok Teşekkürler şimdiden.
  • serdarrrrr kullanıcısına yanıt

Hocam bunun cevabı gayet basit.

Araç fiyatı 180 den 250 ye yükselmiş %40 artmış.

Dolar fiyatı 6 TLden 8,4 a yükselmiş %40 artmış.

Şimdi dolar olmuş 7.2. yani otomobil üreticileri doların 7.2 de olmasına anlam veremediği için Türkiye'nin mali politikalarına inanmadıkları için fiyat 240 da duruyor.

Bu durum qashqai ye özel değil bütün markların fiyat artışı aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

Hocam bunun cevabı gayet basit.

Araç fiyatı 180 den 250 ye yükselmiş %40 artmış.

Dolar fiyatı 6 TLden 8,4 a yükselmiş %40 artmış.

Şimdi dolar olmuş 7.2. yani otomobil üreticileri doların 7.2 de olmasına anlam veremediği için Türkiye'nin mali politikalarına inanmadıkları için fiyat 240 da duruyor.

Bu durum qashqai ye özel değil bütün markların fiyat artışı aynı.

Öyleyse bu duruma göre 215-220 falan olması lazım. Umarım düşer de bu rakamlardan sahip oluruz. Teşekkürler bilgi için.

• 35 bin km olduk yavaş yavaş sindire sindire gidiyoruz 😄
    +++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++
  • J11 makyajli kasalarda ikiside h11 diye biliyorum dogrumudur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcakirr -- 12 Şubat 2021; 12:15:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcakirr

35 bin km olduk yavaş yavaş sindire sindire gidiyoruz 😄

Aracınız dizel mi 2000 devirde 120 sanırım

• 1.6 dizel otomatik..
  • Nissan e-POWER çıktı ama ne olduğunu merak edenler bu videodan detay bilgi alabilir

2021 QASHQAI E-POWER NEDİR, NASIL ÇALIŞIR? E PEDAL NASIL ÇALIŞIR? DİĞER HİBRİT TÜRLERİNDEN FARKLARI

• Bu videoda ise Yeni 2021 qashqai lansmanın Türkçe'ye çevrilmiş halini seyredebilirsiniz.

2021 NISSAN QASHQAI LANSMANI TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

• Taner Bey,

bu forum 2017 de ilk açıldığında araç alanlardan biriyim. 2021 model Qashqai yüzünü gösterdiğine göre sizce eskileri (2017 sonu ve sonrası J11 kasa) yenisi ile değiştirmek hakkında görüşünüzü bizimle paylaşır mısınız ? Benim aracım 1.6dci xtronic tekna model. Bunu değiştirmek istesem 2021 model 1.33 benzinli ile mi yoksa 1.5 motor e-power ile mi değiştirmek daha mantıklı olur ? Tabi imkan meselesi. Aradaki fark çok fazla olursa e-power mümkün olmayabilir çoğumuz için. 130 beygir güçlü dizel motoru yeni teknoloji 1.33 benzinli ile yeni donanım yüzünden değiştirmek akıllıca mı mesela ?

Şimdiden teşekkür ederim yorumunuz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robalo -- 22 Şubat 2021; 10:20:17 >
  • robalo R kullanıcısına yanıt

Açıkcası benim beklentilerimi karşılamadı.

Hatta hiç karşılamadı. x-Trailde daha belirgin değişim varken QQ da ben hissedilir bir şey görmedim...

Resmen şu anki kasanın makyajlısı gibi duruyor. Arka taraf neredeyse aynı. Ön taraf ise nissan kicks ile aynı.

Aracın beğendiğim ve değişim olarak gördüğüm tek güzel tarafı göğüs. Bunu gayet başarılı buluyorum.

Motor hibritleri piyasadaki rakiplere göre çok çok zayıf. Hibrit motorun elektrikli motoru ile ilgili zerre bir bilgi yok. en fazla 20km sürate kadar çıkartıyor. Kia Niro'daki hibrit motor 120 km ye kadar aracı safa elektrikli çıkarırken 1.3 benzinli motorun hibriti bence çok yetersiz. Zaten kapasite olarak mikro sınıf olmasına rağmen MILD diyorlar ama alakası yok.

E-Power tamam gayet güzel ama kullanılan bataryalar zayıf olduğu için benzinli 1.5 motor çalışmazsa elektrikli motorlar aracı 1,2 km kadar götürüp sonra stop ediyor. Bu bakımdan bana yetersiz geldi. Ayrıca fiyatında hatırı sayılır olacaktır. Nitekim epowerun gelişi 2022 de Aşağıdaki linkden yeni 2021 qashqai yi takip takip edebilirsiniz

QASHQAİ J12 2021 YENİ KASA | Facebook

+++ GELECEK OLAN 2021 MODEL YENİ QASHQAİ +++ » Sayfa 2 - 2 (donanimhaber.com)

• 2020 model DCT 7 - 1.5 DCI fazla zorlamadan E5 üzerinden kadıköy-gebze işe gidiş geliş sabah akşam trafiği ortalama 3.6-4 litre görüyoruz.

Yeni 115 HP motor ve ıslak 7 ileri şanzıman katalog değerini rahatlıkla yakalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

2020 model DCT 7 - 1.5 DCI fazla zorlamadan E5 üzerinden kadıköy-gebze işe gidiş geliş sabah akşam trafiği ortalama 3.6-4 litre görüyoruz.

Yeni 115 HP motor ve ıslak 7 ileri şanzıman katalog değerini rahatlıkla yakalıyor.

Yol bilgisayari doğru sonuç vermiyo binn kere denenmiştir pompyla fark var en az 0.7 litre +++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ 

• 0.7 ekleseniz bile iyi bir sonuç WLTP katalog değerinin altında kalıyor  

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

0.7 ekleseniz bile iyi bir sonuç WLTP katalog değerinin altında kalıyor  

Aynen

• Arkadaşlar araçta ön, arka ve yanda koruma demiri var muayenede sıkıntı oluyor mu söktürüp mü gidelim?

• Herkese merhabalar. Bir arkadaşıma 2020 model 1.3 DIG-T 160 DCT Visia paket Qashqai alma aşamasındayız ve Visia donanım seviyesinde double DIN ekran olmadığı için yeni bir multimedya sistemi taktırmayı düşünüyoruz. Aracı alacağımız bayi Navitech marka multimedya sistemi takmakta ve bu ürün ile ilgili varsa kullanan kişilerin yorumlarını almak isteriz.

@taydin66 Taner Bey, YouTube'taki multimedya montaj video serinizi keyifle izledim. Emeğiniz için teşekkürler. Sizin özellikle önereceğiniz bir multimedya sistemi var mıdır?

• Kulspruta kullanıcısına yanıt

Ön ve arkayı söktürün. Yanlar kanunen uygundur. Ayrıca mauyeneden sonrada lütfen takmayın.. o demirle bir canlıya çarparsanız yaşayacağı varsa da ölür. Şahsen bu bir vicdan meselesi. ayrıca o demirler aracınızı da korumaz daha çok hasar verir.

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.