Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (159. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
79
Favori
382.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim arac 1.6ddci xtronic tekna..nissan servis 1035 TL fiyat hava, yağ ve polen filtreleri + yağ (5W30 tam sententik) değişimi..Bosch car servis aynı işe 900 TL diyor kendi parçaları ile..Gördüğüm kadarı ile 5Lt yağı dışardan (orjinal olmak şartıyla) alsanız 250 TL civarı bir para ödemeniz gerekiyor.. Bi benzin istasyonunda bile bunu işçilik dahil en çok 300 TL ye mal edersiniz gibi geldi bana...Ama saydığım 3 filtre ne kadar ediyor yedek parça satan yerlerde bilemiyorum..sadece hava filtresine nissan servis 205 TL istiyor...Bilgi verecek arkadaş varsa memnuz oluruz..3 sene boyunca garanti bozulmasın diye kuzu kuzu servise gittik ne istedilerse verdik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robalo -- 20 Kasım 2020; 20:34:43 >
  • phatron_23 kullanıcısına yanıt

1.6 dizel otomatik araçlar için 6.2 Lt yağ değişimi yapıldığını söylüyor nissan servisi. Bu rakkam gerçekçi mi?

• Benimki 1.5 ama kaç lt koyulur tam bilmiyorum. 5-5.5 litre olabilir. Daha fazla olmaz sizin de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • phatron_23 kullanıcısına yanıt

Daha çok detay için youtube kanalımı veya facebook sayfamı takip edebilirsiniz

QASHQAİ J12 2020 YENİ KASA | Facebook

• Merhaba, aracımin garantisi doldu 3 yılı geçti başımdaki olaylardan dolayı götüremezdim..simdi garantisi dolan araç için yetkili servisemi özel servisemi gitmek mantıklıdir sizce...
  • robalo R kullanıcısına yanıt

Videoda verdiğim bilgilere göre malzemeleri piyasadan toplayabilirsiniz.

Özel servislerden de fiyat alabilirsiniz.

Kaç liranız varsa o rakama göre malzemeyle bakımı yaparlar

• 30 bin bakımı servis fiyatını bilen varmı
    J11 kasa 1.6 dizel otomatik..
  • Merhaba arkadaşlar, j11 kasa aracıma yetkili serviste 3.yıl bakımı yaptıracağım. Serviste dikkat etmem gereken hususlar nelerdir? Birde j10 kasa araçlarda yaşanan şanzıman sorunu j11 de devam ediyor mu? (1.2 desihn pack 30.000km) Birde uzatılmış garanti yaptırmalı mıyız?

Üstad aydınlatırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephissto -- 26 Kasım 2020; 23:30:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcakirr

30 bin bakımı servis fiyatını bilen varmı
    J11 kasa 1.6 dizel otomatik..

Garantide mi araç öyleyse takribi 1500-2000 arasi

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Sosyal medya kullanmıyorum maalesef. Forumda bu konuda bilgisi olan yazarsa sevinirim.
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Araç garantisi bitti 1 hafta falan oldu servise götürecektim fakat cenazemiz falan vardı kaldı götüremedik şimdi garantisi yok yinede servisemi gideyim yada özel servisemi gideyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcakirr

Araç garantisi bitti 1 hafta falan oldu servise götürecektim fakat cenazemiz falan vardı kaldı götüremedik şimdi garantisi yok yinede servisemi gideyim yada özel servisemi gideyim...

Yani siz bilirsiniz ben serviste noypa denilen bakımla uyguna oldu dışarda yaptırsam parça netten alıp sanayide arada 100-150 lira fark olacaktı serviste yaptırdım iyi gibiydi Fiat alın derim kullanılacak yağ ve filtreleri sorun ona göre fark çok yoksa Fiat uygunsa serviste olabilir

• bcakirr B kullanıcısına yanıt

evet noypa yedek parça orijinallerine göre daha hesaplı. Tek tek hepsinin fiyatını sordum. 3 yılı tamamlayan araç için değişmesi gereken 3 filtre için 200 TL yi biraz geçiyordu noypa malzemenin fiyatı..Orijinal olanları il e değişimi ancak garanti kapsamında olan araçlara yaptıklarını söylediler bana. Tabi ücretini ödeyip siz de yaptırabilirsiniz. 500 TL yi geçiyordu sadece bahsettiğim filtreler..Anladığım kadarı ile motor yağından epey bi yükleniyorlar..500-600 TL arası bi rakkam sadece motor yağından biniyor ücrete. O yüzden de 1035 TL gibi bir rakkam telaffuz ediyorlar..Tabi buna değişmesi gerektiğini düşündükleri ilave parçalar dahil değil.

Özetle; benim dışarıda servise gitmekden anladığım motor yağından kazancınız olur. 4 Lt yağı (dizel partiküllü 5W30 tam sentetik yağ) 185 TL ye litresini de 45-50 TL den edinebileceğimi anladım. Yani, 5 ila 5,5 Lt yağ değişimi için 250-300 TL arası sadece yağ ücreti ödenir. 100-150 TL ustaya verilse saydığım parçaların montajı ve yağ değişimi için 600-700 TL ye rahatlıkla mal olur izlenimi var bende.. Bu rakkama yakın üstelik Taner Bey 'in videolarında bahsettiği MANN marka filtreler de olabilir gibi geldi bana. Yani, ucuza maledilebiliyor olması ille de uzakdoğu menşeli kalitesiz parça kullanarak olur anlamına gelmiyor.

Yakın arkadaşı, akrabası vs bu işlerde uğraşan tanıdığı olan varsa belki daha da aşağıya çekebilir telaffuz ettiğim rakkamı ama anlaşılan yetkili servis ile dışarıda yaptırmak arasında 300-400 TL gibi bir fark var. Belki de aracın künyesinde tüm bakımlarının alındığı günden beri yetkili serviste yapıldığı, merdiven altı ustaya görünmediği gerçeği satarken bize + puan olarak dönecektir. O yüzden herkes kendi kararını kendi verecek diye düşünüyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robalo -- 5 Aralık 2020; 12:34:53 >

• Arkadaşlar bu xtronic cvt şanzımanda sola çekince da moduna geçiyor sanırım DS modunda sürekli kullanılabilir değil mi, + - yapmasak da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 16 Aralık 2020; 16:45:48 >
  • Merhaba 215/60/17 michelin marka kislik lastik var elimde en fazla 5 bin km kullanildi ilgilenen olursa uygun fiyata verebilirim.
    +++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++

• mastder M kullanıcısına yanıt

üetim yılı

• robalo R kullanıcısına yanıt

birdaha asla dışarıda yaptırmayın çünkü aracınız yağlı flitre türkiyede servis haricinde takılmıyor ben taktım normal yağsız aracımın sesi kötüleşti çünkü hava akışmetresi ayarları nı bozuyor

• taydin66 T kullanıcısına yanıt

işi bilen biri old.anladım çünkü kaşkai hava filitreleri dışarda asla yok çünkü yağlı ve hava akışmetresine ayarlı

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.