Şimdi Ara

+++ MAKYAJLI YENİ QASHQAİ 2017 +++ (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
79
Favori
382.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Qashqai hakkında ufak bir soru

Nissan'ın sitesinde Qashqai sayfasında yer alan "ALL MODE 4X4-I" tam olarak nedir?
    Sitede pek bir detay bulamadım.

Ben ülkemizde satılan Qashqai'leri çekiş olarak klasik önden çekişli bir araç olarak biliyorum, 4x4 değil. Yanılıyor muyum yoksa?
  • victor V kullanıcısına yanıt
    kendi sorumun cevabını kendim vereyim, sanırım sadece 1.6 dizel manuel versiyonlarda varmış :)
  • 2018 model Skypack aracım var, bugün yine kabin sesleri yüzünden servise girecek. Kokpitte inanılmaz çıtırtı tırıltı var. Ataşehir'de kaldırım yolda kullanınca sinir basıyor. Kabin montajı başarılı değil, ama servis ilgili ve nokta atışı tespit yapıp çözüyorlar. Aynısı Golf'te de başıma gelmişti herifler tespşit bile yapmadılar.

Onun dışında mekanik, motor maşallah diyeyim çok memnunum. CVT x-tronik şanzuman çok başarılı, DCT kullananlara bir bunu kullanın diyorum. Otomobil yorumcularının "spor" kafasıyla yaptığı yorumlara boşverin, heriflerin tuzu kuru bu arabaları alıp 150-200000 km kullanmıyorlar. Bu arabaları 0-90km aralığında çok kötü trafikte kullanacaksanız kuru kavramalı dct şanzumanı ne zaman elinize alacağınızı düşünün sadece.
  • cronus75 C kullanıcısına yanıt
    HANGİ SERVİS COZDU ACABA SES SORUNUNU?
  • Arkadaşlar merhaba

Az önce makyajlı kasa qq 1,5 20.000 bakımı için fiyat aldım

Bursa da 1650 tl

İstanbulda 1400 tl fiyat aldım

Son zamanlarda servis e giden varmı

Aradaki farkı yola verir hiç olmassa gezdim derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul Şişli civarlarında Qashqai mi servise sokabileceğim güvenilir bir Yetkili servis var mı acaba önerebileceğiniz? Haftasonu İstanbula gitmişken 10bin bakımını da orada yaptırayım diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galleon

Arkadaşlar merhaba

Bursa da 1650 tl

Ben de benzinliyi sokacam ne dediler benzinliye

• quote:

Orijinalden alıntı: eynipa

HANGİ SERVİS COZDU ACABA SES SORUNUNU?
    Yüzbaşıoğlu Taşdelen. Bülent Bey var servis formeni, onunla beraber Murat Bey'ler müdahele ediyorlar.
  • cronus75 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkurler bendede cat cut sesler basladı 25bınden sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: victor

Merhabalar,

Qashqai hakkında ufak bir soru

Nissan'ın sitesinde Qashqai sayfasında yer alan "ALL MODE 4X4-I" tam olarak nedir?
    Sitede pek bir detay bulamadım.

Ben ülkemizde satılan Qashqai'leri çekiş olarak klasik önden çekişli bir araç olarak biliyorum, 4x4 değil. Yanılıyor muyum yoksa?
    Benim aracım 1.6 dizel otomatik. Motor güçlü olduğu için 1.2dekiler gibi gaza fazla abanma ihtiyacı duymuyorum. Benim gittiğim hızda doğal olarak 1.2 viteslinin veya 1.2 otomatiğin daha çok gaza basması gerektiğinden onlarda motor sesi nisbeten daha çok içeri giriyor. En büyük probleme kapılardan gelen rüzgar sesi. Eski passatta böyle bir şey yoktu. Kapılardan gelen hava sesini servis yalıtım ile çözüyore ama ben elletmedim. Ayrıca yapmurlu havada tekerlerin fırlattığı su veya ince kum parçaları marşbiyele vurunca ciddi ses çıkarıyor. bunu çözmek içinde paçalık takıyorlar. Ayrıca bazen direksiyonu çevirince gıcırtı geliyor, banzende ön gögusun sol tarafında havalar sıfırın altına inince tıkırtı geliyor. daha buna benzer ıvır zıvır durumlar vara ama çok kafaya takmamak lazım. Sonuçda bu D segment değil.

• Bir arkadaşımda da kapı sesi vardı, yani kapıdan gelen rüzgar sesi. Ama bende o yok.

Şunu kesinlikle belirteyim test sürüşünde de gördüm arkadaşımın arabası için de dizel çok daha gürültülü, kabine çok daha fazla motor gürültüsü giriyor. Benzinlinin yüksek devirde verdiği ses en azından güzel bir ses ve dizelden çok daha az.

Arabada trim sesi var ama yüksek ve daha fazla esnemek zorunda olan bir şasiden passattan tabii ki çok daha yüksek ses duyarsınız. Tiguan'daki klima açıldığında havalandırma ızgaralarından gelen esneme genleşme sesini, kol dayamanın gıcırtısını ben biliyorum. O yüzden vw gibi genelgeçer karşılaştırma yanlış. Aynı model aracın birinde var birinde yok, Hans bir plastik pimi az sıkarsa ses çıkar bu kadar basit.

2013 model C serisi Mercedes kullandım, bundan daha fazla trim sesi vardı, yani araba trim sesinde kötü değil ama trim sesi yok değil.

Mesele servisin tavrı, adamlar ilgileniyor mu? Evet ilgileniyor. Uğraşıyorlar, çözüyorlar mümkün olduğunca sallamıyorlar.

VW servisinde bana "olağan sesler" denildi. O sebeple bu yollarda, bu tozlu ortamda trimden ses yapmayan araba yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cronus75 -- 12 Kasım 2018; 16:32:3 >

• quote:

Arkadaşlar merhaba

Bursa da 1650 tl

Biraz önce internet sitesinde üretici garantsini bozmayacağını belirten. Aradığımda üretci garantisinin kesinlikle bozulmayacağını söyleyen kurumsal firmadan 600 tl fiyatı aldım.

Ben orada servise sokacağım. Bir problem olursa şimdi vermediğim 1000 tl yi mahkemelere veririm.

Ben 10.000km de 3200 tl yakıta verirken onun yarısı kadarına bakıma veremeyeceğim. Sırf tekel oldukları için. Sırf garantisi bozulur tehdidi ile. Rekabet eden firma yok diye.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Benzinli için birşey sormadım fakat yakıt filtresi değişecek 460 tl dediler sanırım o sizde olmayacak. Birde yağın litresine 82tl+kdv dediler sizinki daha düşüktür.

• quote:

Benzinli için birşey sormadım fakat yakıt filtresi değişecek 460 tl dediler sanırım o sizde olmayacak. Birde yağın litresine 82tl+kdv dediler sizinki daha düşüktür.
    Aracınız kaç litre yağ alıyo 1.6 idi di mi

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Aracım 1,5

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nissandaki malzeme kalitesi klasik reno 12 yeni adı clio. Şimdi bu aracın ön kapısının camını acın sonra kapıyı kapatın çıkan ses sizi tatmin ediyorsa binebilirsiniz. Yok derseniz ki kapıyı kapatırken çıkan sesden kapının döküldüğünü zannettim diyorsanız ki ben öyle diyorum bu arabanın şusu busu daha iyi diye hakkından fazla övmeye gerek yok. uzak doğu araçlarında kia, nissan, hyundai v.s. hepsi aynı bu sınıfda tek geçen araç toyato dur. bu da alman markalarına eşdeğerdir. Diğer markaları bir alman aracı ile mukayese etmek yanlış olur. 35 senedir araba satıyoruz. Her marka araç elimizden geçiyor. Yeni tiguanı yeni qashqai ile eşdeğer tutmak ayıp olur. Herşeyden önce farklı segmentteler.
  • Nissan 1.2 x-tronic yakıt tüketimi verisi.

İlk 1700 km %80 otoban, %20 şehir içi

6.0 litre

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Fazlasıyla acımasız bir yorum olmuş.

Bugüne kadar Ibiza, Jetta, Octavia, Passat, latitude, Mondeo kullandım.

2 haftadır Nissan Qashqai kullanıyorum ki kullandığım paket Visia, yani başlangıç paketi.

Araçta trim sesi yok, koltuklar gayet rahat. Direksiyonu, göstergeleri de yerli yerinde şık. Malzeme kalitesi üst düzey olmasa da kesinlikle alt düzey değil.

Eleştirilecek yönleri olabilir ancak tamamen gömmek de biraz fazla oluyor.

Saygılar.

• Peki 35 sene araç sattığına göre herşeyi biliyorsun demek, ama Toyota'yı Alman'la aynı sınıfa sokmuşsun. Bunun Subaru'su, Mazda'sı nerde? Nissan araçlarının üretim ve kalite kontrol seviyelerini bilmiyorsun. Genel geçer klasik Bostancı oto sanayi ağzıyla genelleyip bitiriyorsun. Çok beğendiğin vw'e biz de bindik, Mazda'ya bindik. Satan ticaretini yapan herşeyi biliyor maşallah, başka kimse birşey bilmez. Sınıfının lideri aracı 3 dakikada göm, süper. Neden? Satıyor çünkü satan adam bilir.

Tiguan, 3008, Qashqai aynı sınıftadır. Çok beğendiğin Tiguan'ın ön sütunla ön sağ ve sol kaput birleşimlerine boşluklara bak, bazılarında ciddi kayma görürsün. Bagaj kapak toleranslarına bak, sağ ve sol seviyelerini kontrol et, arkadaşımın aracında bagaj kapağı tampona sürtmeye başladı 2 ay sonra, sanırım Hans'ın karı kavgasına denk geldiği bir gündü. DSG meselesi zaten imzası ama satan bilir, çeken bilmez. Önce Nissan ve Mazda gibi sıfır toleransla kapı takmayı öğrensinler sonra kaliteden bahsedilsin. Cam açık kapı kapatacakmışız, yaw Golf'ün kapı yağmur suyu gideri tıkanmış kapının içi şıkırdıyordu ona napıcaz? Depo yarım seviyenin altında doluyken şakırdıyordu ona napıcaz? Ama satışı iyi iyi arabadır. Git galeriye herhangi bir auris yahut Corolla'nın vites topuzunu hiç zorlanmadan 180 derece çevirebilirsin. Hani kalite? Ama satışı iyi..Geçiniz hocam, kimse bu önyargıları sallamıyor artık. Nissan en iyisi değil elbet ama bu önyargılar komik. Hele ki clio kalitesi demek komikliğin daniskası.

Boşuna yazdım anlamayacaksın ama olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cronus75

Peki 35 sene araç sattığına göre herşeyi biliyorsun demek, ama Toyota'yı Alman'la aynı sınıfa sokmuşsun. Bunun Subaru'su, Mazda'sı nerde? Nissan araçlarının üretim ve kalite kontrol seviyelerini bilmiyorsun. Genel geçer klasik Bostancı oto sanayi ağzıyla genelleyip bitiriyorsun. Çok beğendiğin vw'e biz de bindik, Mazda'ya bindik. Satan ticaretini yapan herşeyi biliyor maşallah, başka kimse birşey bilmez. Sınıfının lideri aracı 3 dakikada göm, süper. Neden? Satıyor çünkü satan adam bilir.

Tiguan, 3008, Qashqai aynı sınıftadır. Çok beğendiğin Tiguan'ın ön sütunla ön sağ ve sol kaput birleşimlerine boşluklara bak, bazılarında ciddi kayma görürsün. Bagaj kapak toleranslarına bak, sağ ve sol seviyelerini kontrol et, arkadaşımın aracında bagaj kapağı tampona sürtmeye başladı 2 ay sonra, sanırım Hans'ın karı kavgasına denk geldiği bir gündü. DSG meselesi zaten imzası ama satan bilir, çeken bilmez. Önce Nissan ve Mazda gibi sıfır toleransla kapı takmayı öğrensinler sonra kaliteden bahsedilsin. Cam açık kapı kapatacakmışız, yaw Golf'ün kapı yağmur suyu gideri tıkanmış kapının içi şıkırdıyordu ona napıcaz? Depo yarım seviyenin altında doluyken şakırdıyordu ona napıcaz? Ama satışı iyi iyi arabadır. Git galeriye herhangi bir auris yahut Corolla'nın vites topuzunu hiç zorlanmadan 180 derece çevirebilirsin. Hani kalite? Ama satışı iyi..Geçiniz hocam, kimse bu önyargıları sallamıyor artık. Nissan en iyisi değil elbet ama bu önyargılar komik. Hele ki clio kalitesi demek komikliğin daniskası.

Boşuna yazdım anlamayacaksın ama olsun.
    Bravo!

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.