Şimdi Ara

Makyajli RAV4 videosu ve resimler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni RAV4'un videosunu izleyebilirsiniz.
    http://www.toyota-europe.com/cars/coming_soon/rav4/movies.aspx

Resimler de asagida. Arac Cenevre Oto Fuarinda sergileniyor.
    Sergiden resimler icin su linkte en alttaki resimlere bakabilirsiniz. Epey guzel bir renkle lansman yapilmis.
    http://news.auto.cz/zeneva-2010/toyota-rav4-2010-druhy-facelift-treti-generace.html

Toyota Avrupa sitesinden resimler de koyayim:

• güzel olmuş ama bagaj yine ufak kalmış malesef. 2.0 dizeli olursa pazarda yer kapar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1drader

güzel olmuş ama bagaj yine ufak kalmış malesef. 2.0 dizeli olursa pazarda yer kapar..
    Toyota tasarımı geleneksel çizgiden bir türlü kurtulamadı, bir iki aykırı çizgi fena mı olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmac61

Toyota tasarımı geleneksel çizgiden bir türlü kurtulamadı, bir iki aykırı çizgi fena mı olurdu.

Alıntıları Göster
    yenilenen rav4 gercekten cok güzel olmus görmek icin sabirsizlaniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: er-soy

yenilenen rav4 gercekten cok güzel olmus görmek icin sabirsizlaniyorum.

Alıntıları Göster
    2.0 Dizel çıkacak. Ama neden el freni mekanik olmuş. Avensiste bile elektronik el freni var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakut
    2.0 Dizel çıkacak. Ama neden el freni mekanik olmuş. Avensiste bile elektronik el freni var.

bu 2 frenin arasindaki fark nedir tam olarak?
  • quote:

quote:

bu 2 frenin arasindaki fark nedir tam olarak?

Alıntıları Göster
    rav4 ün dizel motoru 2.0 a çekmesi,

ayrıca 6 ileri çift kavrama otomatik şanzıman koyması,

birde arkadaki stepneden kurtulması,

şatış rakamlarını artırabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 12 Mart 2010; 22:15:11 >

• stepneden kurtulmasina kurtulmus ama yerine gelen komprasör ufak tamirler için uygun, peki uzun yolda büyük bir problem yasarsak ne olaacak?
  • simdi toyota-europa.com'a baktim ordada 2.0 dizel motor hakkinda herhangi bir bilgi yok 2.0 benzin ve 2.2 dizel bilgileri mevcut.
    Ayrica frenin elektronik yerine mekanik olmasi, toyotanin yasadigi fren probleminden kaynalaniyor olabilirmi acaba ve otomatik viteste diger modellerde kullanilan sürekli degisken m/m olacak diye biliyorum.
  • quote:

simdi toyota-europa.com'a baktim ordada 2.0 dizel motor hakkinda herhangi bir bilgi yok 2.0 benzin ve 2.2 dizel bilgileri mevcut.
    Ayrica frenin elektronik yerine mekanik olmasi, toyotanin yasadigi fren probleminden kaynalaniyor olabilirmi acaba ve otomatik viteste diger modellerde kullanilan sürekli degisken m/m olacak diye biliyorum.
    Özür. 2.0 Dizel yokmuş. Bir dergide 2.0 motorlar kullanılacak diye okuyunca 2.0 dizel gelecek diye düşündüm. Benzinli 2.0 motorlar varmış. Dizelde 2.2 motorlara devam. Eşek yüküyle fiyatlandırmaya devam. Üstelik bu 2.2 dizel motorun hiçbir özelliği yok. Yeni Kia sorentonun 2.0 dizel motoru 197 bg olacakmış diye duydum. Toyota yeniliklere çok kapalı. Opel astrada, Citroen C3 de bile bir yığın yeni teknolojiyi sunuyor. Yeni raw4'ün ön tasarımı dışında neyi yeni çok mera ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAKUT -- 13 Mart 2010; 20:12:05 >

• ön tasarimdan baska hiçbir yeniligi yok zaten adi üstünde makyajli. Ama diger markalara nazaran sürüs güvenligi bakimindan daha zengin görüyorum rav4ü.
  • quote:

ön tasarimdan baska hiçbir yeniligi yok zaten adi üstünde makyajli. Ama diger markalara nazaran sürüs güvenligi bakimindan daha zengin görüyorum rav4ü.

bagaj kapağındaki stepne bana çok itici geliyor.

çoğu modern suv da bunlar terkedildi.

bence rav4 rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı.
  • quote:

ön tasarimdan baska hiçbir yeniligi yok zaten adi üstünde makyajli. Ama diger markalara nazaran sürüs güvenligi bakimindan daha zengin görüyorum rav4ü.
    Motor teknolojisi en önemlisidir. Atmosferik benzinli motorlarda Toyota en iddialı motorları sunmaktadır. Toyota'nın son geliştirdiği valvematic motor bu açıdan teknolojik gelişim olarak kabul ediliyor.

RAV4'ün sürüş özellikleri, sunduğu konfor üst seviyede bir araçtır. Arka koltukların yatış pozisyonu bile yolcuya verilen önemi göstermektedir.

Bazıları teknolojik atılımı arabanın içine konulan bluetooth, headup display gibi şeyler olarak görebilir, artık ne denmek istendi bilemiyorum.

Unutmayalım ki ülkemizde satılan Toyotalarda bazı şeyler yoksa bu Toyota'nın bu teknolojileri başka ülkelerde sunmadığı ve satmadığı anlamına gelmez.

Toyota'nın lüks segment markası Lexus'da kullanılan teknolojiye bakılırsa bu zaten gayet açık seçik kendini gösteriyor.

7 yıl ABD'de kaldım. Kaliforniya, New York, Massachusets, Virginia, Pensilyvania, Arizona, Nevada ve daha bir çok eyaletlerinde bulundum. Hiç birinde tek bir tane Citroen, Peugeot veya Renault araç görmedim.

Dünyadaki tüketimin nerdeyse yarıya yakınının gerçekleştiği ABD'ye araç satma konusunda tek bir adım bile atamayan Fransız markası araçlara olan ülkemizde ilgi beni hayretler içinde bırakıyor.

Hayran olacaksanız bari Alman araçlarına olun arkadaşlar.

Ben Toyota'yı iç tasarımındaki sadelikten dolayı beğeniyorum. Eşimde Peugeot 307 var, kendisi evlenmeden önce bu aracı almış. Tamam aracın içi çok hoş güzel duruyor, ama inanın araç hiç güven vermiyor. ESPsi bozuldu servise gittim, ön kapıların cam otomatikleri bozuldu ve toplam masraf 700 TL diye vazgeçtim tamirden. Uzun yola çıkarsın arabanın altından şakur şukur sesler çıkar, ne olduğunu anlamam. Peugeot'nun benzinli motoru tam bir facia gibidiri, sadece dizelde iyidir Peugeot.

Citroen C5, C4 Picasso, yeni C3'ü görmeye galeriye gitmiştim. C5'in kapısının hafifliği insanda epey bir güvensizlik oluşturuyor. C3'ü de lütfen abartmayalım. Yaris kesinlikle C3'ten üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teaman1977 -- 13 Mart 2010; 22:15:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Motor teknolojisi en önemlisidir. Atmosferik benzinli motorlarda Toyota en iddialı motorları sunmaktadır. Toyota'nın son geliştirdiği valvematic motor bu açıdan teknolojik gelişim olarak kabul ediliyor.

RAV4'ün sürüş özellikleri, sunduğu konfor üst seviyede bir araçtır. Arka koltukların yatış pozisyonu bile yolcuya verilen önemi göstermektedir.

Bazıları teknolojik atılımı arabanın içine konulan bluetooth, headup display gibi şeyler olarak görebilir, artık ne denmek istendi bilemiyorum.

Unutmayalım ki ülkemizde satılan Toyotalarda bazı şeyler yoksa bu Toyota'nın bu teknolojileri başka ülkelerde sunmadığı ve satmadığı anlamına gelmez.

Toyota'nın lüks segment markası Lexus'da kullanılan teknolojiye bakılırsa bu zaten gayet açık seçik kendini gösteriyor.

7 yıl ABD'de kaldım. Kaliforniya, New York, Massachusets, Virginia, Pensilyvania, Arizona, Nevada ve daha bir çok eyaletlerinde bulundum. Hiç birinde tek bir tane Citroen, Peugeot veya Renault araç görmedim.

Dünyadaki tüketimin nerdeyse yarıya yakınının gerçekleştiği ABD'ye araç satma konusunda tek bir adım bile atamayan Fransız markası araçlara olan ülkemizde ilgi beni hayretler içinde bırakıyor.

Hayran olacaksanız bari Alman araçlarına olun arkadaşlar.

Ben Toyota'yı iç tasarımındaki sadelikten dolayı beğeniyorum. Eşimde Peugeot 307 var, kendisi evlenmeden önce bu aracı almış. Tamam aracın içi çok hoş güzel duruyor, ama inanın araç hiç güven vermiyor. ESPsi bozuldu servise gittim, ön kapıların cam otomatikleri bozuldu ve toplam masraf 700 TL diye vazgeçtim tamirden. Uzun yola çıkarsın arabanın altından şakur şukur sesler çıkar, ne olduğunu anlamam. Peugeot'nun benzinli motoru tam bir facia gibidiri, sadece dizelde iyidir Peugeot.

Citroen C5, C4 Picasso, yeni C3'ü görmeye galeriye gitmiştim. C5'in kapısının hafifliği insanda epey bir güvensizlik oluşturuyor. C3'ü de lütfen abartmayalım. Yaris kesinlikle C3'ten üstündür.

Alıntıları Göster

rav4 ün rakiplerine bakıldığında çoğunda

dizel motor 2.0.

otomatik vites standart.

bagaj kapaklarında stepne yok.

• Toyota ülkemizdeki vergi sistemini dikkate alıp 2.0 dizel motor mu üretecek?

Adamlar 1.6 motor dizel üretmiyor ki, asıl onu üretseler bayram edeceğiz.

2.0 dizel üretmeyen başka firmalar da var. Mercedes de 2.0 dizel motor üretmiyor. Toyota'nın rakibi Honda da 2.0 dizel üretmiyor.

Bu arada 2.0 dizel üreten bazı firmalara bakalım. Nissan 2.0 dizel motorlu araç satıyor ama mübarek araç sanki benzinli gibi yakıt içiyor, bakınız X-trail ve Qashqai verilerine. Aynı durum 2.0 dizel Tiguan'da da mevcut. Chevrolet Captiva ve Opel Antara 2.0 dizel versiyonlarının yakıt tüketimlerine bakın.

Göreceksiniz ki bu araçların yakıt tüketimi RAV4 2.0 valvematic multidrive-s kadar veya daha fazla.

Keşke dediğiniz gibi RAV4'te güzel bir dizel motor olsa. Aslında ondan daha güzeli keşke ÖTV kalksa ve MTV değerleri CO2 salınım değerleri ile hesaplansa.

İşte o zaman 2.2 dizel D-Cat motorun teknolojisinden bahsedebilirdik!

quote:

Orijinalden alıntı: acu___men

dizel motor 2.0.

otomatik vites standart.

• quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Toyota ülkemizdeki vergi sistemini dikkate alıp 2.0 dizel motor mu üretecek?

Adamlar 1.6 motor dizel üretmiyor ki, asıl onu üretseler bayram edeceğiz.

2.0 dizel üretmeyen başka firmalar da var. Mercedes de 2.0 dizel motor üretmiyor. Toyota'nın rakibi Honda da 2.0 dizel üretmiyor.

Bu arada 2.0 dizel üreten bazı firmalara bakalım. Nissan 2.0 dizel motorlu araç satıyor ama mübarek araç sanki benzinli gibi yakıt içiyor, bakınız X-trail ve Qashqai verilerine. Aynı durum 2.0 dizel Tiguan'da da mevcut. Chevrolet Captiva ve Opel Antara 2.0 dizel versiyonlarının yakıt tüketimlerine bakın.

Göreceksiniz ki bu araçların yakıt tüketimi RAV4 2.0 valvematic multidrive-s kadar veya daha fazla.

Keşke dediğiniz gibi RAV4'te güzel bir dizel motor olsa. Aslında ondan daha güzeli keşke ÖTV kalksa ve MTV değerleri CO2 salınım değerleri ile hesaplansa.

İşte o zaman 2.2 dizel D-Cat motorun teknolojisinden bahsedebilirdik!

quote:

dizel motor 2.0.

otomatik vites standart.

Alıntıları Göster
    Önce araçların iç mekanlarında kullanılan malzemelerden gelen ve kronik hale gelen seslere çözüm bulsunlar.

• quote:

dizel motor 2.0.

otomatik vites standart.

stepne yalnizca baslangiç modelde mevcut diger üst modellerde degil bagaj kapaginda bagajin alt kisminda bile yok :)) tamamen kaldirilip yerine bir tamir kit'i koymuslar.
  • quote:

quote:

dizel motor 2.0.

otomatik vites standart.

stepne yalnizca baslangiç modelde mevcut diger üst modellerde degil bagaj kapaginda bagajin alt kisminda bile yok :)) tamamen kaldirilip yerine bir tamir kit'i koymuslar.

Alıntıları Göster
    Böyle bir araçta;
    1- Tüm sürüş destek programları
    2- İyi bir ses sistemi
    3- İyi bir ses ve titreşim yalıtımı
    4- Park destek sistemi
    5- Mutlaka navigasyon
    6- Elektronik park freni
    7- Kaliteli koltuk döşemeleri
    Toyota bunları sadece RAW4' de değil diğer modellerinde de verme konusunda pek cömert değil

• Selam Arkadaşlar RAW-4 DVD Navigasyon TV. Özel Üretim.

7"Digital srceen,Pixe:800*480

With Steering Wheel Controller

with FM/AM/RDS/iPod,USB,SD&MMC slot/Aux-in

With Bluetooth

Built-in GPS system

Function characteristic:

1) Special Car DVD for TOYOTA RAV4 2009
    2) 7"Digital screen 800*480 with touch screen
    3) With Steering Wheel Controller
    4) 3D graphic interface
    5) Built-in AM/FM/RDS
    6) iPod spported
    7) with Bluetooth
    8) Built-in GPS system
    9) with USB/ SD card slot
    11) Easy installation: exactly the same dimension with the original car DVD, no modification needed
    12) Special cable connector for the original car Same style with the car
    14) One channel AUX Video input, two channel Video output
    15) Parking Rear view camera iutput
    16) Dual zone function: drive can listen to music while viewing the map
    17) Built in game function
    18) 45W*4 MAX power output

Ayrıntılar için ... http://www.baser.org/?mod=product&cat_id=4,51&product_id=150

• quote:

Böyle bir araçta;
    1- Tüm sürüş destek programları
    2- İyi bir ses sistemi
    3- İyi bir ses ve titreşim yalıtımı
    4- Park destek sistemi
    5- Mutlaka navigasyon
    6- Elektronik park freni
    7- Kaliteli koltuk döşemeleri
    Toyota bunları sadece RAW4' de değil diğer modellerinde de verme konusunda pek cömert değil

saydiklarinizin çogunu diger markalarin yaptigi gibi toyotada opsiyonel olarak sunuyor zaten, standart verilse güç yetmez oda baska tabi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.