Şimdi Ara

MAKYAJLI POLO 2014 ANA KONU (257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.741
Cevap
70
Favori
368.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kadar hasardan dolayı tüm çamurluğu boyatmazdım arabada hiçbirşey yok yapabiliyorsanız servisle konuşun ön tamponu karşı tarafın sigortasından hallettirin çamurluğa dokunmasınlar çamurluk ucunu kendiniz mini onarım vs. yaptırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1872 -- 27 Haziran 2016; 23:58:34 >
  • Arkadaşlar selam, Pazar günü VW Polo 1.2 TSI DSG Lounge paket için fiyat aldım ama kapora filan vermedim biraz daha düşünmek için bir de aklımda opak kırmızı renk vardı ellerindeki 3 araçtan hiçbiri kırmızı değildi ama orada showroomda opak mavi araç gördüm (sanırım neptün mavi dedikleri) satılmış bir araçtı ve rengi hoşuma gitti.

İnternetten araştırma yaparken yine aynı renk olduğunu düşündüğüm bir araç gözüme çarptı ve bu mavi renk iyice kafama kazındı. Yaşım 26 olduğu için biraz sportif görüntü hoşuma gidiyor bu mavi renk çok canlı çok sportif tutuyor aracı, benim size sormak istediğim fotoğraftaki araç katalogta NEPTÜN MAVİSİ (OPAK) olarak geçen renk mi? Bir de jantlar 16" PORTAGO jant ama rengi bana koyu geldi acaba bu jantın renk seçenekleri mi var yoksa jant böyle koyu renk mi? Lounge donanım ile 15" NOVARA jant geliyor muhtemelen jantı 16" almak pahalı olacak sizin bir öneriniz var mı jantları ucuz bir şekilde 16" PORTAGO olarak değiştirebilir miyiz. Hiç olmaz ise 15" NOVARA jantları hafif koyu mat gri boyatmayı düşünüyorum fotoğraftaki havaya yakın bir görüntü oluşturur.

Yarın 1-2 bayiye gidip kafamdaki renklerde araç var mı diye soracağım bulursam kaporasını vs. verip aracı almayı düşünüyorum inşallah hazır bir araç bulurum.

• 1872 1 kullanıcısına yanıt
    resimdeki jantlar koyu renk , yurt dışı configuratorlerde renk kodu anthracite diye geçiyor ,bende jantlarımı bu renke boyatmayı düşünüyorum

16 jant için anca sipariş verip sabırla beklemek gerekiyor illa bu jant olsun derseniz sonradan aldığınızda pahalıya geliyor
  • onursumer kullanıcısına yanıt
    O zaman 15" kullanırım yapacak bir şey yok.

Bugün araba işini yarına erteledim bir de kafama 1.2 TSI Lounge yerine 1.4 TDI Comfortline mı alsam diye takıldı tüm gün onu düşündüm. Galiba 1.2 TSI kullanıcı verisi şehir içi 7 litre civarı ama 1.4 TDI 90 Hp için pek kullanıcı yorumu bulamadım bu ne kadar yakar şehir içinde 5.5 litre diyebilir miyiz?
    yılda kaç km yapıyorsunuz ? fiyat fayda oranına bakmak lazım 1.4 tdi de donanım olarakda düşüyorsunuz , çok aşırı km yapmıyorsanız dizelin bi avantajı yok bana kalırsa
  • arkadaşlar, bu kasa polo nun yol tutuşu ve insana verdiği güven hissi ile golf arasında ne dersiniz,,uçurum var mıdır
  • onursumer kullanıcısına yanıt
    Yılda 10.000 km geçmem diye düşünüyorum zaten bugün kaba bir hesap yaptım 10.000 km için;

1.2 TSI DSG 7 litre yakarsa 10.000 km de 700 litre benzin 4.45 den 3115 TL
    1.4 TSI DSG 5.5 litre yakarsa 10.000 km de 550 litre mazot 3.85 den 2120 TL filan yapıyor.

Arada 1000 TL fark var 1.4 motorun 350 TL yıllık Mtv farkı var fark indi 650 TL ye bir de dizelin bakım masrafı daha fazla olacak motor daha narin olacak. Yıllık 500 lira fark için park sensörü dahi olmayan araca binmek bana saçma geldi zaten 10.000 km bile yapmam km az oldukça makasta daralacak.

Zaten normalde liste fiyatında 10.000 TL fark var o zaman dizel pek mantıklı olmuyor benim aklımı çelen sahibinden sitesindeki bir ilan oldu adam sıfır 1.4 TDI için 60bin TL fiyat yazmış o yüzden acaba dedim 1.2 TSI parasına alsam mı dedim ama araba çok boş Lounge donanımda Bluetooth, Cruise Control, far sensörü, yağmur sensörü, ön arka park sensörü, kararan ayna, perde hava yastıkları vs. vs. çok fark var.

@1872

aynen hesapladığın gibi banada mantıklı gelmiyor , bende 1.4 tsi bluegt kullanıcısıyım yılda ortalama şehir içi 8-9bin km yapıyorum, 3bin km kadarda uzun yol tatilde yapıyorum tek seferse tdi almanın hiçbir anlamı yok :)

@kobe207

golf ile polo nun flatformları arasında fark var kıyaslamak yanlış olur ama insana verdiği his kişinin beklentisine gore değişir :) ben hr yay ile gayet memnunum
    1.4 tdi motorun verimi ile 1.2 tsi aynı diyorsan, trafikte yaşamıyorsan tercihin 1.2 tsi olmalı. bende 1.4 tdi dsg var. istanbul içi yoğun trafiklere giriyorum 5.4 civarı eve dönüyorum. trafiksiz 3.4 e kadar bile iniyor. arabayı alırken de uzun yol vs için değil trafikte yaktığım yakıt için aldım. eski aracım benzinliydi şehir içi 7 idi ama istanbul trafiği 10 civarı göstertiyordu malesef. 1.2 tsi verilerini tam bilmiyorum. 7 yi geçmiyorsa onca ekstra özellik için 1.2 size daha yakın gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr Bishop -- 29 Haziran 2016; 19:24:43 >

• İlk yıl bakımı halloldu 550 tl verdık yapılanlar faturada yazıyor camdan ızlıyormusunuz zaten ne yapıldıgını yaptıracakalra allah kolaylık versın 3 saate yakın suruyor nerdeyse baslarında bekledım

sonrada cektım brandayı koydum parka

• arkadaşlar merhaba aralık ayında polo lounge 1.2 tsi dsg almayı düşünüyorum bütçem 50 bin tl fakat bu aracın şu anda 0 km si 59 bin tl olmasına rağmen malum sitede ortalama fiyat 57-58 bin

hasar kayıtlı en düşük 52 bin sizce bu ne yaman bir çelişki bir de fiyatlar aralık ayına doğru düşer mi
  • Arkadaşlar ben 1.2 TSI DSG Lounge almayı planlıyorum, muhtemelen opak kırmızı.
    Ancak kafama takılan bir kaç şey var. Lastik ebatları ve jantlar konusunda bende bi kaçınız gibi takıntılıyım. Clio ve fiesta dolu donanımlarında 195/50 R 15-16 boyutlarda lastik kullanırken, Polonun kullandığı 185/60 R15 lastikler oldukça küçük geliyor bana. Ve artık lounge yerine "allstar" var sitelerinde donanım kısmında, orada gelen "Linas" olarak adlandıranlan 15 inçteki jant oldukça kötü bana kalırsa. Benim gönlümde yatan 17" alüminyum alaşımlı jant “Mirabeau”. Bu jant için de 215 40 lastik R17 lastik gerekiyor.

Bu değişiklik için, ne kadar beklenilir, ne kadar ekstra fiyat biner, jant ve lastik ebatları değiştiği için yayların da değişmesi gerekir mi ve bu ekstra maliyet çıkarır mı?
    Bu sorularla ilgili cevaplarınız varsa öğrenmek çok isterim :)

Keyifli pazarlar

Güncel e-broşür:https://binekarac.vw.com.tr/pdf/polo-allstar.pdf

• rustinpeace R kullanıcısına yanıt
    aracı sipariş verirken jant için beklediğin sureden çok nekadar fark vericeğin onemli , serviste tanesi 1000tl den aşağı değildir lastik hariç :) ve eğer sipariş vericekseniz kesinlikle başka opisyonlarda alın beklediğinize değsin

ayrıca aracı 17 jantla alınca alçak gelmiyor haliyle yay bence şart , ben hr yay kullanıyorum sanki orjinalmiş gibi bana kalırsa son olarak 17 jant ve yayla tabiki 15 jant konforu beklememek gerekli :)

on 25mm arka 40mm düşüyor

• Arkadaslar karar asamasındayım 1.4 tdi 75 bg performans Hakkında tecrübelerinizi yazar misiniz? Acil olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mpence M kullanıcısına yanıt
    günlük kullanımda yeterli turbo olduğu için oyle çekmeme vs problemleri yaşamıyorsun tabi araçtan beklentini yüksek tutarsan başka :)
  • Cok sağol hocam yorumun icin. Oyle ralliye katılacagimiz yok zaten çeksin yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar polo 1.4 dizel dgs ile skoda rapid spaceback 1.4 dizel dgs arasında kaldım siz hangisini tavsiye edersiniz polo kalitesi tartışılmaz tabi rapidde az daha büyük ve donanımlı gibi duruyor sanki
  • 3 haftalık aracın yavaşlamalarda frenlerinin ötmesi normal midir.
  • sezka44 kullanıcısına yanıt
    rapid spaceback donanım bagaj hacmi vs herturlu iyi rahatlıkla tercih edilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezka44

arkadaşlar polo 1.4 dizel dgs ile skoda rapid spaceback 1.4 dizel dgs arasında kaldım siz hangisini tavsiye edersiniz polo kalitesi tartışılmaz tabi rapidde az daha büyük ve donanımlı gibi duruyor sanki

polo daha güzel, satışı kolay değerinde her zaman satılabilir (bugünün koşullarında)
  • 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.