Şimdi Ara

Makyajlı Opel Astra tanıtıldı: Gelmiş geçmiş en verimli Astra (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
7.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opelin kendi geliştirdiği motorlar genellikle benzinli, dizel fark etmez mutlaka kronik problemlidir. Çok daha sorunsuz olan 1.3 ler ve 1.6 litre hacmindeki 136-320 lik dizel motorları ise Fiat power train torino (FPT) arge merkezinde geliştirilmiştir. Dolayısı ile benim kişisel tercihim yine fiat ın en güçlüsü 180Hp-270Nm olan 1332cc lik Multiair2 Turbo benzinli motoru olurdu.Hali hazırda Mercedes A200-1.3 AMG de görev yapan bu motorlarda şu ana kadar LSPI problemi de olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pnomatic -- 4 Temmuz 2019; 21:26:8 >
  • Yazık oldu 1.6 cdti 136 lık motora. Euro 6d ye kurban ettiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RX 480 kullanıcısına yanıt
    J de var K da var hocam.

• Millet simdi panjur degistirip makyajli diye satmaya calisacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    memnun musun 170 hp performansından . stok haline göre nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: RX 480

memnun musun 170 hp performansından . stok haline göre nasıl
    225 yanak lastikle bile gazı kökleyince pati çekip fırlıyor. Az 2.0 tdi yemedim
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    2cr de mi yaptirdin

• RX 480 kullanıcısına yanıt
    Evet. Performansı merak ediyorsan 1 video koyayım. Kanalda başka videolarımda var. Bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 4 Temmuz 2019; 23:6:27 >
  • pnomatic kullanıcısına yanıt
    Yani A200 deki 1.33 motorun Renault Tce Olduğunu ve Gm nin 1.6cdti sinin fiat ile alakası olmadığını bilmiyorum demek mi bu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pnomatic kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi. 1.6 CDTI tamamen Opel tarafından Russelheim'da tasarlanıp yapıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JabbaWockeeZ

Tamamen sallamasyon yazıyorum. 1.6 cdti'ın olmamasının nedeni GM'in izin vermemesi olabilir mi? Belki de lisans hakları GM de kalmıştır o motorun ?
    Hem lisans hakkı mevzusu, hem de bir sonraki emisyon normları.

GM Opel'i zaten bu yüzden sattı. Opel'in bütün motorlarını yeni emisyonlara uydurmak için çok ciddi bir yatırım yapması gerekiyordu.
    GM'de zaten zarar ettiği bir firmaya bu yatırımı yapmaktansa satmayı tercih etti. Bence en iyisi de bu oldu.

PSA da, zaten halihazırda emisyonları karşılayan motorları olduğu için, lisansı GM'de olan bu motorun peşine düşmeye gerek duymadı. Lisansı alsa yetmez, yatırım yapıp üzerinde çalışması gerekecek.

Hatta bu konuyla alakalı PSA satın almasından 1 yıl sonra, bir haber çıkmıştı. PSA, GM bizi kazıkladı, Opel'in güç ünitelerinin hiçbiri bir sonraki emisyonlara hazır değil diye

GM de cin galerici ayağına yatıp "e koçum sen incelemedin mi bütün belgeleri satın almadan önce. Almadan önce bi ekpertize sokaydın ben naabimm. Kib, byee" çekti

• Süreyya hanımın acaba bukadar ünlü olduğundan haberi varmıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ymhaslaman

Süreyya Hanım bile daha çok makyajlanmıştı.
    Ben anlamadım neyi makyajlanmış.

Makyaj illa dış görünüş olmak zorunda değil. Motorlar komple elden geçmiş yada yenilenmiş. Bu bile önemli. Zaten 2021 başında komple kasa değişecek.

• Motorların teknik detayları gelseydi de inceleseydik.
  • araba nasıl ziyan edililir = psa
  • Siz makyajlamayın lütfen ya no make up bune abi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Yanlış bilgi. 1.6 CDTI tamamen Opel tarafından Russelheim'da tasarlanıp yapıldı.
    En doğrusu, GM Turin'de tasarlandı. Medium diesel engine olarak geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

225 yanak lastikle bile gazı kökleyince pati çekip fırlıyor. Az 2.0 tdi yemedim

Alıntıları Göster
    Aynı motora Insignia'da 245 lastik eşlik ediyor, normal.

• peugeot Benziyor önü hiç güzel olmamış

• şu astra kadar ağır ilerleyen(değişen) araba görmedim. k kasanın sedanı hala sıfır satılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.