Şimdi Ara

MAKYAJLI MERCEDES C 180 CGİ (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.441
Cevap
28
Favori
401.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mercedes C180 Amg Diamond Beyazı İle Bmw 3,16 Arasında Kaldım Bmw 8 İleri Otomatik 136 Beygir Mercedes 7 İleri Otomatik 156 Beygir Tork İse Zannerdersem Bmw 3.16 200 - Mercedes C180 250 Torklara Sahipler...

Mercedesi Yeni Motorunda Start Stop Var Bmw De İse Varmı Bilmiyorum...

Sizce Hangisi Arkdaşlar Bmw'mi Mercedesmi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epechalon -- 1 Ağustos 2012; 16:26:25 >
  • Bence mercedes.1.si) cunku zannedersem bmw 3.18 i cikartacak ilerde.ama mercedes bu motoru yeni kasada dahi kullanacak.yani ikinci elde pek zarar ettirmeyecek 2.si) bmw ye adam gibi donanim koydurdurdugunda cok pahali oluyor. Mercedes donanim konusunda bmwden 10 gomlek ustte.3.su) sahsim adina konusuyom bmw ye iki sebepten dolayi binerim.1 motor. 2 m paket... Motor konusunda bence 3.16 i vasat (bmw ye gore vasat)... M paket secenegi 3.16 i de yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki 3.18 1.6 motormu olacak yoksa 1.8 mi yada 2000 mi hangisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epechalon

peki 3.18 1.6 motormu olacak yoksa 1.8 mi yada 2000 mi hangisi ?

1.6 motor olur. Cunku 1.18 i 1.6 motor. Ama kesin gelip gelmeyecegi hakkinda tam bi bilgim yok. Eger gelirse ben bile dusunebilirim..muhtemelen m paket olur 3.18i de. Ama 136 bg arac bence bmw de alinmaz. Bence bmw = performans

• Bu iki araç da üst kalite araçlar.
    Performans olarak sizi üzmezler.
    Motor ve şanzımanda denk sayılırlar ama iç mekan kalitesi ve opsiyonlarda Mercedes bence bir gömlek üstün.
    Bir de F30 serisi daha ilk üretimini veriyor, ufak tefek sorunlar sıkıntılar çözülmüş olmayabilir.
    Mesela yurtdışı forumlarda 100-150 arası direksiyon titremesi şikayetleri var.
    Mutlaka iki aracı da test sürüşü yapın ve kendi gönlünüze hitap edeni alın derim.
    Özellikle 100ün üstüne bikaç dakika çıkın ve kabin gürültüsünü bir karşılaştırın.
  • arkadaşlar arkadaşım için araştırma yapıyoruz. 1.6 cgi amg beyaz veya siyah için fiyatalan var mı? Birde amg için siyah iç ve siyah renk mi yoksa beyaz içi gri mi?
  • Fiyatlar 108-110 arası geziyor.

• bu 1.6 7 vitesli turbo motor hakkında ne düşünüyosunuz motorun yazılımla veya küçük uygulamalarla 200 bg 300 tork değerlerini yakalayabilirmi sizce bide bu motor audilerdeki 1.8 160 hp olan motora göre güç olarak nasıldır
  • c180 lerde çok kafa karıştıran (malum, internet sitesi, berbat) donanım farklarını bir arkadaşımız yazmıştı:

Prime baz donanım.
    Elegance; prime + yarı deri koltuk + led gündüz farı + led stoplar (bej iç mekan ve ahşap süslemeler)
    Avantgarde; elegance'dan farklı ön panjur ve YILDIZ logosu (gri veya siyah iç mekan ve alüminyum süslemeler)
    Avantgarde Sport; avantgarde'den farkı tampon süslemeri
    Fascination; Avantgarde + cam tavan + elektrikli aynalar + bi-xenon far + kadife paspaslar
    Amg; Fascination + amg kozmetik paketi (tampon, difüzör, direksiyon, jant) + direksiyondan vites değiştirme

ama anladığım kadarıyla sadece bu tür farklarla sabit kalmıyor. arabanın yapısındada bazı değişiklikler oluyor. mesela benim gözümle gördüğüm, amg de ön fren disklerinde küçük küçük delikler var (teknik konulardaki cahilliğimi bağışlayın). yani frenlemesindede değişiklik var demekki.

ayrıca bir satış yetkilisi "şehir içi kullanacaksanız, prime ve amg yi önermem size. süspansiyonları sert" demişti. bunlar ne demek oluyor anlamış değilim. yani donanım seviyelerinde, bu araçtaki tam farklar nelerdir???

• Arkadaşlar daha önceki 7 ileri vites ile bu yeni motor arasındaki farkları görebileceğimiz bir yer var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

Arkadaşlar daha önceki 7 ileri vites ile bu yeni motor arasındaki farkları görebileceğimiz bir yer var mı ?

http://www.mercedes-benz.de/content/germany/mpc/mpc_germany_website/de/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/c-class/_w204/facts_/technicaldata/models.html#_int_passengercars:home:model-navi:models

yukarıda ki siteden 1.6 7 ilerinin teknik özelliklerini, aşağıdaki siteden 1.8 7 ilerinin özelliklerine bakabilirsiniz.

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/c-class/_w204/facts/technical_data.html#_int_passengercars:home:model-navi:technical_data

• 1,8 ve 1,6 cgi 7 ileri vitesin teknik özellikleri:

Hacmi (cc) 1.796 1.595
    Nominal çıkış (1/min at kW) [1] 135/5.250 115/5.300
    Nominal tork (1/min Nm) [1] 270/1.800-4.600 250/1.250-4.000
    Hızlanma 0-100 km / h (s) 7,8 8,5
    Maksimum hız (km / h) 235 223
    ECO start-stop fonksiyonu (var) (var)
    Şehiriçi Yakıt tüketimi (l/100 km) 9,0 8,0
    Yakıt tük şehirlerarası (l/100 km) 5,6 5,3
    Karma yakıt tüketimi (l/100 km) 6,9 6,3
  • bayram1599 , porovoye12 arkadaşlar ayrı ayrı teşekkürler bilgilendirme için
  • Arkadaslar e 250 cgi aldım 2 gün sonra teslim alıcağım inşallah ama danışmana sormayı unuttum audio 20 var ses sistemi olarak bu sistemde usb veya sd kart okuyucu varmı? Teşekkürler bilgi için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz

Arkadaslar e 250 cgi aldım 2 gün sonra teslim alıcağım inşallah ama danışmana sormayı unuttum audio 20 var ses sistemi olarak bu sistemde usb veya sd kart okuyucu varmı? Teşekkürler bilgi için..

Usb standart olarak mevcut... Sd kart okuyucu sadece genis ekran opsiyonunda oluyor..zaten pek farketmiyo.usb muzik icin yeterince isinizi gorur..

• quote:

Orijinalden alıntı: mahir3463

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz

Arkadaslar e 250 cgi aldım 2 gün sonra teslim alıcağım inşallah ama danışmana sormayı unuttum audio 20 var ses sistemi olarak bu sistemde usb veya sd kart okuyucu varmı? Teşekkürler bilgi için..

Usb standart olarak mevcut... Sd kart okuyucu sadece genis ekran opsiyonunda oluyor..zaten pek farketmiyo.usb muzik icin yeterince isinizi gorur..

Çok teşekkür ederim
  • güle güle kullan hocam ne kadara aldın
  • Yeni 1.6 cgi 7 viteslulerden teslim alio kullanan var mi?

• hocam bende bunu bekliyorum. ama kaçgündür buraya yazan yok. yeni motor ve şanzımanın gerçek tüketim değerini çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayram1599

hocam bende bunu bekliyorum. ama kaçgündür buraya yazan yok. yeni motor ve şanzımanın gerçek tüketim değerini çok merak ediyorum.

safranbolu lu musun ustad
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.