Şimdi Ara

MAKYAJLI 4 SERİSİ Mİ, A5 Mİ ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu konular çok tartışıldı biliyorum ama bu bmw makyajlanınca sanki daha bi alımlı olmuş. Yıllık 20000 km yol yapıyorum. Bugün bayiye gittim a5 1.4 deneme sürüşü yaptım. Gayet güzel bir araç.3 ay önce de 4.18 test etmiştim. ikisinin aynı donanım seviyesinde fiyatları birbirine yakın. Sorularım Şunlar ;

1- Yakıt olarak gerçek değerlerde hangisi daha fazla yakıyor ?
    2- Bmw makyajlıdan sonra yeni kasasını ne zaman çıkartacak (bulamadım)
    3- Siz olsaydınız hangisini alırdınız?(sebep ? )

• ikisinin de birbirine bariz üstün olduğu nokta pek yok.
    burada vermeniz gereken karar arkadan itiş mi önden çekiş mi.
  • Görüntü olarak ve arkadan itiş nedeniyle 4 serisini tercih ederdim ama 1.18 kullanıcısı olarak o motor 1 serisine anca yetiyor. 4.18 hızlanma videolarını izlerseniz çok yavaş kaldığını görürsünüz. A5 biraz daha güçlü motor ve daha hafif ama bmw sürüşü kadar iyi olamaz. Ikisi de cok memnun etmezdi beni sonuç olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A5 ben beğendim ama o seviyede bir araç için donanımları standart pakette bana yetersiz gelmişti. Opsiyonları ekleyince de öyle böyle fiyat artmıyordu. Benim beğendiğim A5'e tüm indirimlerden sonra 280 falan istemişlerdi ki hala Hayalet Ekran - Navigasyon opsiyonu yoktu. Bang Oluffsen değil Audi Concert ses sistemi falan vardı.

Açıkcası bence bu segmentte bir araç alacaksam ya donanımlarıyla ya performansıyla aklımı çelmeli. 1.4 1.5 motorda zaten öyle bir performans yok. Golf Megane ne kadar giditorsa bunlarda o kadar gidiyor. E donanımla kalbimi çalsın diyorsun o da yok. 280'e 300'e çıkacaksanız anca ciddi anlamda donanımlı bir A5 alabiliyorsunuz.

Bence dolu bir 3 serisi, c180 veya a4 alın.
  • Kesinlikle 4 Serisi daha yakışıklı ve sportif duruyor. Benim oyum tabiki BMW :) 1.5 Motoru test edin, hiçte öyle üzecek cinsten değil. Çok abartılıyor 1.5 gitmez diye. Eğer deli gibi hız yapacağım diyorsanız zaten A5 1.4 motor da tatmin etmeyecektir.

Unutmadan 4 serisi Snapper Rocks rengi yeni çıktı ve şuan sadece 4 serisinde satılıyor. Kesinlikle bu renk çok başka gösteriyor bildiğiniz mavilerden değil

Bkz:http://f87.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1558006&stc=1&d=1484612797

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalci07 -- 29 Haziran 2017; 14:35:53 >
  • donanim olarak pek bi bilgim yok ama a5 tip olarak daha guzel bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 TSI ile 1.5 b38 arasında öyle çok büyük fark zaten hissedemeyeceksiniz. a5 in avantajı daha yeni ve teknolojik olması 4 ün avantajı ise tasarımı yol tutuşu sürüş zevki. Tercih size kalmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.