Şimdi Ara

Makyajlı 2021 Dacia Duster'ın bu versiyonu sınırlı sayıda üretilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyajlı 2021 Dacia Duster'ın bu versiyonu sınırlı sayıda üretilecek

Haziran ayında örtüsü kaldırılan makyajlı 2021 Dacia Duster'ın Türkiye fiyat listesi kısa süre önce açıklanmıştı. Romanyalı marka şimdi de makyajlı Duster'ın Extreme adı verilen, sınırlı sayıda üretilecek bir versiyonuyla karşımızda.

Dacia Duster Extreme özellikleriyle neler sunuyor?

2021 Dacia Duster Extreme, diğer donanım seviyelerine kıyasla biraz daha farklı dokunuşlarla geliyor. Örneğin dış tasarıma baktığımızda ön panjurda, yan ayna kapaklarında, tavan raylarında ve arkadaki model yazısında turuncu detaylar görmekteyiz. Yapılan açıklamaya göre bu özel versiyon 6 farklı dış renk seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Bu renkler siyah renkli 17 inç aluminyum jantlarla kombine edilmiş.

Duster Extreme'deki turuncu detaylar iç mekanda da devam ediyor. Havalandırma menfezlerinde, kapı içlerinde ve orta konsolda turuncu dokunuşlar rahatlıkla fark edilebiliyor. Öte yandan koltuklarda da aynı renkte dikişler kullanılmış. Donanım olarak üst seviyedeki Prestige'i baz alan Extreme versiyonunda 8 inç dokunmatik ekrana sahip Media Nav multimedya sistemi standart. Bu sistemde navigasyon, WiFi, Apple CarPlay ve Android Auto desteği mevcut.

Dacia, makyajlı Duster'ın Extreme versiyonuyla kombine edilecek motor seçeneklerini paylaşmadı. Öte yandan sergilenen otomobilin çamurlukları üzerinde '4WD' rozetini görmekteyiz. Bu sistem sadece 115 beygirlik 1.5 Blue dCi ve 150 beygirlik 1.3 TCe motorlarla sunuluyor. Ayrıca iç mekanda da 6 ileri otomatik şanzıman göze çarpıyor. Ki bu da sadece 1.3 TCe benzinli motorla sunulan bir donanım.

Duster Extreme'in 2022 yılında piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Sınırlı sayıda üretilecek bu versiyonun hangi pazarlarda satılacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• https://www.euroncap.com/tr/results/dacia/duster/29898

Model 2017 yılında girdiği testten 3 yıldız almış. Yolcu güvenliğinde %71 ile yeterli sayılabilecek bir puan almış. En düşük puanı yüzde 36 ile sürüş yardımları kısmında almış bu da segmenti dolayısı ile kabul edilebilir. Hatta makyajlı versiyonda kör nokta uyarıcısı, hız sınırlama-sabitleme, 360 kamera donanımları var bu donanımlarla girse bu kategoriden daha yüksek puan da alır.

Uzun lafın kısası Duster tam bir F/P aracı vadettiği her şeyi yeterli düzeyde yapıyor, amacı zaten ekonomik olmak. Ama maalesef bizim insanımız rasyonel düşünmekten çok etikete baktığı için yorumlara baktım hep sizin gibi ezber cümleler kuruyor.
    2017 dacia sandero stepway sahibiyim sıfır aldım arıza veya sorun hiç çıkarmadı 4 yıldır ancak kalitesiz malzeme kasasıyla plastiğiyle en ucuz hammaddeyi kullanmışlar. Görüntü güzel ama tabiri caizse dandik araç. Clio da kullandım aynı yılın aracı çok fark var arada düşünün ki cliodan çok daha kötü. Şimdiki aklım olsa sıfır stepway yerine ikinci el toyota, vw, ford, vs alırdım.
  • Şunun makyajli az üretileni olsa ne olur olmasa ne olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Niye böyle gereksiz bir şey var.d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitokondri Kristası -- 30 Ağustos 2021; 12:10:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konfor yok abi 15 saat kullandım Allah belamı verdi bel fıtığı oldum lanet araba tek güzel yanı dizelinin yakıtı bitmek bilmiyor basabas gidiyorum 7 lt görmedim uzun yolda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 tekerli teneke seni üretseler nolur ya. Bunu alacağıma 10 yaşında honda hrv alırım mis gibi binerim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Klima var miymis artik

• Apaçilerin gönlünü çalar gibi göründü bana.

• mcan_91 kullanıcısına yanıt
    Ekli arabaya bile orjinal diyen experler dolanırken ortada temiz 10 yaşında ikinci el araç bulmak samanlıkta iğne aramak gibi maalesef...

Evet her araç ederinin çok çok üzerinde ancak sıfır araç almakla ikinci el araç almayı ayrı tutmak lazım bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 29 Ağustos 2021; 21:31:36 >
  • Adamlar NCAP'tan 0 aldı, kocaman bir 0 bunu makyajlasan ne olacak. 21. Yüzyılda NCAP'tan sıfır almak nedir?

• dacia special production(dacia özel üretim.)

• Emekkk kullanıcısına yanıt

93 model D segment araç kullanan biriyim, geçen ay Sandero'ya bindim. Koltuk değil resmen taş. Benim araba bunun yanında E class gibi gelir. Çok rahatsız edici bir araç. Cidden konfor namına birşey yok sadece az yakan beni ora bura götürsün diyen bir araba.

• Gözünü Sevim senin aracın onda biri olamaz tamam ekonomik eyvallah ama abi artık 200 zaten hepsi biraz konforda bekliyor insan

• Emekkk kullanıcısına yanıt

Keşke 200'e Hummer gibi gerçek SUV'lere binebilsek.

• Hummeri geçtim artık Toyota land c. Yeterdi

• Concordato kullanıcısına yanıt
    https://www.euroncap.com/tr/results/dacia/duster/29898

Model 2017 yılında girdiği testten 3 yıldız almış. Yolcu güvenliğinde %71 ile yeterli sayılabilecek bir puan almış. En düşük puanı yüzde 36 ile sürüş yardımları kısmında almış bu da segmenti dolayısı ile kabul edilebilir. Hatta makyajlı versiyonda kör nokta uyarıcısı, hız sınırlama-sabitleme, 360 kamera donanımları var bu donanımlarla girse bu kategoriden daha yüksek puan da alır.

Uzun lafın kısası Duster tam bir F/P aracı vadettiği her şeyi yeterli düzeyde yapıyor, amacı zaten ekonomik olmak. Ama maalesef bizim insanımız rasyonel düşünmekten çok etikete baktığı için yorumlara baktım hep sizin gibi ezber cümleler kuruyor.

• Egea = duster = çöp

• 2017 dacia sandero stepway sahibiyim sıfır aldım arıza veya sorun hiç çıkarmadı 4 yıldır ancak kalitesiz malzeme kasasıyla plastiğiyle en ucuz hammaddeyi kullanmışlar. Görüntü güzel ama tabiri caizse dandik araç. Clio da kullandım aynı yılın aracı çok fark var arada düşünün ki cliodan çok daha kötü. Şimdiki aklım olsa sıfır stepway yerine ikinci el toyota, vw, ford, vs alırdım.

• Bakıyım şahine doğana binip buna çöp diyenler gelmiş mi konuya

evet gelmişler

• Renault Duster cephesine şok; NCAP güvenlik testinden “0” yıldız

Ülkemizde oldukça sevilen modellerden biri olan Duster, bazı yurt dışı ülkelerinde Renault logosu altında satılıyor. Modele güvenlik konusunda hiç beklemediği bir fatura kesildi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.