Şimdi Ara

makrolar buraya (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.626
Cevap
1
Favori
138.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • basit bir makine olan orite vc-3210 ile çektim.(boyutunu küçülttüm)

makrolar buraya
  • f401 bu nasıl sizce ..

makrolar buraya
  • Yaw kusura bakmayın da bi soru soracam.
    Benim makina A 80.
    Makroları manuelde çiçek işareti ile çekiyorum.
    Fakat MF diye bir mod var orada da mesafe falan belirtiyosun.1cm'den 2 m'ye kadar çıkıyor. ve ekranın ortasında mercek gibi büyüyüp küçülüyor. Bu mod nedir bilen var mı?
  • @umutcan15 ve @CHATPATH ellerinize sağlık, farklı çalışmalarınızı da bizlerle paylaşırsanız seviniriz
    @albati
    Okan hocam "MF" Manuel Focus anlamına gelir yani MF ile focusa kullnıcı müdahele eder. A80'i hiç kullanmadığım için bu modun tam olarak A80 içerisinde nasıl çözümlendiğini bilmiyorum. A80 kullanan arkadaşlar daha fazla yardımcı olabilirler. Ama diyafram ayarlarına müdahele etmene izin veriyorsa düşük ve yüksek diyafram ayarlarıyla çekimler yaparak alan derinliğinde oynamalar yapabilirsin. Işığın bol olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkan -- 10 Kasım 2004, 5:47:49 >
  • mahjong logosundaki pikseller.makinanın önüne mercek koymadan da çekilebiliyormuş meğer.

makrolar buraya
  • mtkn reis nası çokmu dandik çekio makine fena diilmi yoksa..
  • quote:

Orjinalden alıntı: CHATPATH

mtkn reis nası çokmu dandik çekio makine fena diilmi yoksa..

Sevgili @CHATPATH

Bence bu örnek daha önce çekmiş olduğun macro örneğe göre çok daha başarılı. Fujifilm FinePix F401 sahip olduğu SuperCCD sayesinde çok başarılı fotoğraf çekebilen bir (bas-çek) dijital fotoğraf makinesidir. Kullanmış olduğun obje pastel renkler içerdiği için gözüm renklere pek doyamadı. Bence daha renkli objeler ile çok daha başarılı kompozisyonlar hazırlayabilirsin.

Fujifilm FinePix F401 ile çekilmiş fotoğraflara verdiğim link aracılığı ile bakabilirsin.
    http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f401-review/gallery.html

Kolay Gelsin

• @mtnk3 teşekkür ederim öneririlerin çok işime yarayacak.

Saygılar
  • mtkn3 reis saolasın..moral oldu benim için.rasgele..
  • ben daha çok yeniyim:) ama umarım beğenirsiniz...
     makrolar buraya

makrolar buraya

makina olympus uzc-725 2resimde az ışıklı ortamda çekildi!
  • ben de makro çekmeyi çok seviyorum, siteye direkt ekleyebiliyor muyuz resimleri?
  • Evet post reply'dan gir ve aşağıda resim ekle var orda açılan küçük pencereden gözat!a girip ekleyebilirsin.Yalnız boyut çok büyük olmasın.
  • bu da aynı makina ile çekildi, boyut küçültüldü. sizce bir cmos makine için iyi mi?

makrolar buraya
  • Zamanımın büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğim rapido ile, oniki yıl öncesi yine rapido eşliğinde yapmış olduğum bir çalışmamı yeniden bir araya getirdim. Değişik bir kompozisyon oldu.

Nikon 8700

makrolar buraya
  • @yankiuslu
    Görüyorum ki fotoğraf makineni tanımaya başladıkça çok daha güzel macro'lar elde edebiliyorsun. Umarım sana daha önce açıklamış olduğum Spot Metering+Macro işine yaramıştır. Kolay gelsin

@umutcan15
    Gerçekten CMOS lensli bir fotoğraf makinesi için netlik konusunda gayet başarılı bir macro olmuş ama sardunya yaprağına daha da yaklaşabilirsen ve DERS: MACRO'larda ALAN DERİNLİĞİ başlıklı açmış olduğum topic'e bir bakarsan daha iyi olacağından hiç şüphem yok.

@chappy
    Eline sağlık, merceksiz gayet güzel olmuş

• Iyi bir makina almak istiyorum ancak fotograf makinalarindan hic ama hic anlamadigim icin hangi markanin hangi modelini almaliyim ve kac para verirsem kaziklanmam bilmiyorum.

Amacim normal fotograf cekimi yanisira masa ustunde duran sigara paketi boyutlarindaki bir nesneyi oldukca detayli fotograflayabilmek.

Ayrica asagidaki resimi sanirim daha once gordunuz. Bu fotagrafi ceken makinayi biliyormusunuz.

https://store.donanimhaber.com/b7/8d/53/b78d53a874ab9ec51ec0572a6f17f911.jpg

makrolar buraya

Marka model fiyat konusunda yardimci olursaniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunalmis -- 7 Kasım 2004, 23:49:32 >

• @bunalmis

Bu tip bir macro'yu elde etmek için kesinlikle SLR ya da DSLR bir makine ile macro objektif + Digital macroflash lazım. Zaten bu macro görüntüyü aldığın sitede dostum Selim Gümüş macro çekim hakkında güzel açıklamalara yer vermiş. Buradan yola çıkarak neler kullanıldığını anlayabiliriz.

Ayrıca fiyat ve model konusunda da sadece macro objektif olarak iyi bir örnek vermek gerekirse;

SIGMA Macro 105mm f:2.8 457$+KDV
    SIGMA Apo Macro 180mm f:3,5 683$+KDV

gibi fiyatlara SADECE LENS alınabiliyor. Bir de bunun üzerine DSLR body ve aksesuarları eklersek sanırım baya bir meblağ ortaya çıkaıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkan -- 8 Kasım 2004, 0:42:05 >
  • beyler upload a devam. Canon A60.

makrolar buraya
  • mtkn3 ,

Aslinda basit sorularla sizleri mesgul edip, su an tartismakta oldugunuz konunun disina cikmayi da istemiyorum. Buna ragmen benim durumumdaki cahil uyelerden de yardimlarinizi esirgemeyeceginizi dusunuyorum.

SLR, DSLR gibi terimlere tamamen yabanciyim. Firsat buldugumda ne olduklarini arastiracagim diyecegim ama eminimki bu konular da kendi basina bir deryadir ve detaylarda bogulmak ve bir seyler ogrenecegim diye uzun zaman kaybetmek istemiyorum.

Sonucta dugmesine bastigimda iyi bir resim cekmemi saglayacak makina almak istiyorum. (Zaman icinde teknik detaylari gerektikce ogrenir ve makinamin ayarlarina daha hakim olurum)

Simdi merak ettigim konu su: Bu baslik altinda pek cok arkadas gercekten cok guzel resimler cekmisler sanirim pek cogunun makinasi da oldukca pahali(?).

Bu sinek gozunu ceken makina sizlerdeki makinalardan cok daha fazla kaliteli bir seymi, sizlerde makinelerinizle bu kaliteye ulasabilirmisiniz.

Acikcasi bu ise kac para ayirmaliyim onu dahi bilmiyorum.

Makina konusunda beni yonlendirebilirmisiniz?

Gereksiz yere cok cok kaliteli ve bi o kadarda pahali makina almamin da anlami yok.
    Asagidaki resmi MDC3000 ile cekmistim ve yeni alacagim makina buna gore cok cok daha iyi sonuclar versin istiyorum.

makrolar buraya

En azindan parmaklarimla objektifi ben ayarliyayim goruntuyu ben netlestireyim istiyorum. MDC3000 de dugmeye basiyorum Sansima ne cikarsa ona razi oluyordum. Objektifin capi buyuk olursa ne olur kucuk olursa ne olur gibi sorularim var.

Pixel sayisi yuksek olan, onundeki objektifi irice ve heybetli duran makinalar kaliteli makinadir onyargisindayim.

Gordugunuz gibi bayagi bir yonlendirmeye ihtiyacim var.

• MTKN övgün için çok teşekkürler.aydınlatıcı fikir ve çalışmaların için de ayrıca tebrik ediyorum.
    benim hobby lerim de bunalmış arkadaşınkilerden çok farklı değil.kompozisyondan çok objeler üzerindeki detaylar ilgimi çekiyor.elimizdeki kısıtlı ayar seçenekleriyle bunları başarırsak mutlu oluyoruz.

BUNALMIS arkadaşım kaç dolara kadar çıkabileceğini yazarsan sana bir kaç makine tavsiye edebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.