Şimdi Ara

makrolar buraya (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.626
Cevap
1
Favori
138.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: lezgan

sutozu arkadaş, benim diğer fotolara bakacak olursan tabiiki makroları koydum buraya..ikisini ayırt edebilecek kadar da aklım var saolasın..kedimin makrolarını gönderemeyeceğimden ve perspektif arkadaşın isteği üzerine gönderdim ve ayrı birtopic açmak da istemedim..anlayış gösteremiyorsan da ne mutlu sana..bi daha olmaz

Ben sadece dikkat etmeni istedim. Bu kadar sinirlenmene gerek yok. Yoksa istediğin yere istediğin fotoğrafı koy. Bol fotoğraf dolu günler..
  • Burdaki 20 ytl ye cıplak gozle bakıldıgında (yakındanda baksanız) dunyanın enlem, boylam cizgilerinde bir ayrıntı gorunmuyor. Sadece cizgi gibi gorunuyor. İlk fotoyu yaklasık 10-15 cm mesafeden normal macro modunda cektim. İkinci fotoda ise 1 cm kadar objektifi yaklastırıp super macro ile cektim. Cizgiler aslında TCBM yazı grubundan olusuyormus.

Normal cıplak gozle okuyabildigimiz kucuk gazete yazılarını tek gozumuzle ortalama 10 cm e kadar net gorebiliyoruz. Daha yakınlastırdıgımız zaman yazılar bulanıklasıyor. İnsan gozunun makrosu 10 cm civarında denebilir.

insan gözü 13 cm den net görebilir miyopsa daha da yakın.

makrolar buraya

makrolar buraya

makrolar buraya

• amanın deşifre olduk.
  • Fotoğraf koyamıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 3 Temmuz 2005, 2:25:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gork

Burdaki 20 ytl ye cıplak gozle bakıldıgında (yakındanda baksanız) dunyanın enlem, boylam cizgilerinde bir ayrıntı gorunmuyor. Sadece cizgi gibi gorunuyor. İlk fotoyu yaklasık 10-15 cm mesafeden normal macro modunda cektim. İkinci fotoda ise 1 cm kadar objektifi yaklastırıp super macro ile cektim. Cizgiler aslında TCBM yazı grubundan olusuyormus.

Normal cıplak gozle okuyabildigimiz kucuk gazete yazılarını tek gozumuzle ortalama 10 cm e kadar net gorebiliyoruz. Daha yakınlastırdıgımız zaman yazılar bulanıklasıyor. İnsan gozunun makrosu 10 cm civarında denebilir.

makrolar buraya

Hocam evi biraz sade döşemişsiniz sanırm

• Gerçek boyutu 750 KB idi.

Biraz küçültmek zorunda kaldım buraya atarken..

Mercury Cyberpix S330

makrolar buraya
  • benden biraz daha
     makrolar buraya

makrolar buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalefendi -- 3 Temmuz 2005, 12:58:08 >
  • bitane daha aslında çok varda abartmayayım.hepsini ben çektim

makrolar buraya
  • quote:

Orjinalden alıntı: saldımçayıramevlamkayıra

quote:

Orjinalden alıntı: gork

Burdaki 20 ytl ye cıplak gozle bakıldıgında (yakındanda baksanız) dunyanın enlem, boylam cizgilerinde bir ayrıntı gorunmuyor. Sadece cizgi gibi gorunuyor. İlk fotoyu yaklasık 10-15 cm mesafeden normal macro modunda cektim. İkinci fotoda ise 1 cm kadar objektifi yaklastırıp super macro ile cektim. Cizgiler aslında TCBM yazı grubundan olusuyormus.

makrolar buraya

Hocam evi biraz sade döşemişsiniz sanırm

evet bir bilgisayar,bir gitar, ricoh caplio rx, bolca bira

• fotoğraflar baya güzel
    MUTLAKA NİKON ALICAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 3 Temmuz 2005, 16:00:00 >
  • selam arkadaşlar bu forumda sadece makrolarmı konuşuluyor başka konu hakkında bir şeyler sorabilirmiyiz.ayrıca cahilliğimi bağışlayın foruma nerden katılacağımı bilemediğim için bir arkadaşın cevapla kısmından yazıyorum saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: oflu64

selam arkadaşlar bu forumda sadece makrolarmı konuşuluyor başka konu hakkında bir şeyler sorabilirmiyiz.ayrıca cahilliğimi bağışlayın foruma nerden katılacağımı bilemediğim için bir arkadaşın cevapla kısmından yazıyorum saygılar

Forumda onlarca bölüm var senin yazdığın bölüm seninde bildiğin üzere "Digital Fot. ve Ses,Baskı Sistemleri" ile ilgili. Sen fotoğrafçılık hakkında yazmak istiyorsan sana uygun olan başlığın altında yaz veya yeni başlık aç ok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sutozu -- 4 Temmuz 2005, 17:38:45 >
  • teşekkürler sutozu anladığım kadarıyla eğer yine yanlış anldıysam özür dlerim şimdiden,dijital konularla ilgili buraya yazabilirim. benim sorunum gün batımında guneşin kızıllığı fotoğrafa beyaz olarak yansıyor bu durumu düzeltebilirmiyim.Makinem nikon8800 çeşitli manuel modlarda ve gün batımı modumda çektim sonuç aynı bu konuda bilgi verecek bir arkadaş olursa minnettar kalırım. herkese saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: oflu64

teşekkürler sutozu anladığım kadarıyla eğer yine yanlış anldıysam özür dlerim şimdiden,dijital konularla ilgili buraya yazabilirim. benim sorunum gün batımında guneşin kızıllığı fotoğrafa beyaz olarak yansıyor bu durumu düzeltebilirmiyim.Makinem nikon8800 çeşitli manuel modlarda ve gün batımı modumda çektim sonuç aynı bu konuda bilgi verecek bir arkadaş olursa minnettar kalırım. herkese saygılar

Bak sorunu buraya değil. Aşağıda vereceğim linke gir ve orada sor. Sevgili dostum Mertkan veya senin makinenin özelliklerini bilen birisi sana cevap verecektir ok.

http://forum.donanimhaber.com/m_1304283/mpage_4/tm.htm

• tekrar teşekkür ediyorum sutozu
  • olacaktı pardon
  • makro denemem türk malı raks telefonu ile.

makro hakkında yorumlarınızı bekliyorum

makrolar buraya
  •  makrolar buraya

Klavyeme yakın markaj

Mercury CyberPix S-330
  • Yaklaşık 15 mm den (daha fazla yaklaşamadım ) -ortamdaki ışık felaketti- flaşla çektim , fotoyu biraz cropladım (yarı yarıya :) ) Ricoh Caplio Rx.

Sivrisinek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t!GGer -- 5 Temmuz 2005, 22:40:55 >
  • Merhaba,
    Kodak CX 7430

makrolar buraya
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.