Şimdi Ara

makrolar buraya (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.626
Cevap
1
Favori
138.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte benim Aşk Böceğim. Sanırım, dialup ile upload edebilmek için dosya boyutunu fazlaca küçültmüşüm bu da bir takım distorsyonlara sebep olmuş, bunun için üzgünüm.

Nikon 8700

makrolar buraya
  • güzelmiş genede
  • abi ne diyeyim sana ya müthiş olmuş mtkn3. Ah bide ben senin fotoğraf çekebilsem şu alemde
  • Sevgili Emre ve @sutozu çok teşekkür ederim.
  • mtkn3 : Çok Güzel bir Çalışma tebrikler
  • Sevgili Mtkn3,

Mehmet ilk adım olmasına rağmen aslında göbek adım, tercihim Kemal :)

2 adet makro çalışması daha yolluyorum. İlki bir ADC (Analog-Sayısal Dönüştürücü) entegresinin iç yapısının fotoğrafı, ikincisi ise kurşun kalemle yazılmış bir yazı.

Bu arada Sirkeci'den bir de polarize filtre aldım. Gerçekten de mükemmel bir icat!

makrolar buraya

makrolar buraya

• polarize filitre ne demek acaba açıklayabilirmisin güzel bişeyse bizde alalım
  • sevgili mtkn3
    ben bu böcü fotograflarını cekerken saat gece saat 11 civarlarıydı. makinan ne olursa olsun bi yapay ısık istiyor. makinam hp 720 .. ayrıca belgesel çekimlerinde flash kullanılır. netekim. ng belgesellerindede bol miktarda flash lı cekim yaptıklarını gördüm - gündüz gece-. gerci benimki pro bir cekim değil sadece hatıra amaçlı..
    saygılar
  • dostum bence mertkan hocamız o fotonun boyutunu düşürmek için kalitesiyle oynadı o yüzden ama yinede gayet başarılı bir foto
  • bu arada polarize filtre ne demek
  • Sevgili @hemera,
    Çok teşekkür ederim

Sevgili Kemal,
    İşte Close-Up kit'in süper sonuçları eline sağlık. Şu netlik problemini de çözersen inanılmaz fotoğraflar olacak. Bu arada polarize filtre de hayırlı olsun.

Sevgili Serdar,
    Evet macro çekimlerde ışığın çok yetersiz ve flash harici bir aydınlatma sağlanamayacağı yerlerde flash kullanılır. Fakat bu flashlar macro fotoğraflar çekebilmek için yapılmış özel flashlardır. (Ör: Nikon SL-1) Diyelim ki bu tip flash'lara sahip değiliz, o zaman ne yapacağız? İşte o zaman devreye teknik giriyor, uygulanabilecek bir kaç teknik ile flash'ın beyaz patlamalarını asebep olmasına ve fotoğraftaki duyguyu yok etmesine engel olunabilir.

Sevgili Emre,
    Bir cisim üzerinden yansıyarak gelen ışıklara "polarize" denir. Polarize Filtre, temelde bu yansıyan ışınları engellemek için kullanılır, aynı zamanda da açık hava çekimlerinde kontrastı ve renk doygunluğunu da yükseltirler.

• çok teşekkür ediyorum dpstum verdiğin bilgi için bide bişey daha sorcam bu pahalı bişeymidir ne kadar civarlarındadır ???
  • Sevgili Emre,
    Polarize filtrelerin fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olmak için Buraya Tıklaman yeterli.
  • Sevgili Mertkan,
    Aslında yolladığım fotoğrafların orjinalleri bu kadar bulanık değil. PS'de JPEG sıkıştırma kalitesini 3'te tuttum. Bu nedenle kenar bilgileri büyük ölçüde kayboldu :)

Sevgili Emre,
    Öncelikle "Polarize" kelimesinin anlamından kısaca bahsedeyim. Polarize, yansıyan ışığın açısını farklı bir doğrultuya çevirmek anlamındadır. Polarize filtre de bu temelde çalışır. Filtrenin çalışması ile ilgili küçük bir örnek vereyim: Caddede bir mağazanın camekanına bakıyorsunuz fakat yansımadan ötürü camekandaki ürünleri göremiyorsunuz. Bu durumda polarize filtreyi hemen çantamızdan çıkartıyoruz ve gözümüzün önüne koyuyoruz. Sonra, filtreyi kendi etrafında döndürerek kırılma açısını ayarlayıp camekandan yansıyan ışığın gözümüze gelmesini engelliyoruz ve yansımasız bir şekilde mağazadaki ürünleri inceleme fırsatımız doğmuş oluyor . Fotoğraf makinalarında da benzer şekilde lensten içeri filme ya da CCD'ye gelen yansıyan ışığı engellenmiş oluyoru ve özellikle deniz ve manzara çekimlerinde daha canlı ve etkili renkler oluşuyor. Görüşmek üzere...

• çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için
  • ilk çalışmalrımdan yeni bşaladım çıstak çıstak :)
    http://img190.exs.cx/img190/4223/resizeof00000505ib.jpg

bunuda bugün çektim Çaylarr kahvaltıdan sornaki Çay bardağım
    http://img203.exs.cx/img203/7642/cay.jpg

Eski bir
    Power Supply
    http://img224.exs.cx/img224/9342/ResizePsMAkro.jpg

gittikce alışorum :) makrom 10cm ondan pek iideğil fotolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tymu -- 11 Şubat 2005, 20:00:30 >

• Biraz fotoculukla ilgiliyimdirde geçenlerde ayna kullanarak gözüme macro çekim yaptım. Göz bebeğimde kendi görüntümün oluştuğunu fark ettim etkilendim vala sizle paylaşıyorum

Nikon Coolpix 5000 ile çekildi

makrolar buraya

• korkutucu olmuş fotoğraf
  • İlk makro çekimim, vasatın üzerindedir umarım. Saygılar...

makrolar buraya
  • Nikon coolpix3200 -- izmir/konak

makrolar buraya
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.