Şimdi Ara

makrolar buraya (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.626
Cevap
1
Favori
138.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: OTTO VON BISMARCK

Anlıyorum

Linki takip edeceğim.Umarım makrolarımda düzelme olur.

Kolay gelsin, ışığın bol olsun, ben de su damlası denemeleri yapıyorum, bakalım bende ne hatalar çıkacak?

Saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mky71

dünya haritamız

Hocam kartın tümü çeksen önlü-arkalı çok makbule geçecek .

Biraz noise var sanki fotoğrafta?

Ama üretkenlik (banka kartından dünya haritası çıkarılması) güzel, tebrikler .
  • Yaw KODAK EASYSHARE Z700 ve Z740 kullanan arkadaş yok mu hiç?Onlardan faydalanmak da bilgi için iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OTTO VON BISMARCK

Yaw KODAK EASYSHARE Z700 ve Z740 kullanan arkadaş yok mu hiç?Onlardan faydalanmak da bilgi için iyi olur.

Kodak kullananlar buraya başlığında bir konu var, yetmezse sen de bir konu aç istersen.
    Saygılar .

Düzeltme : Fazlalıklar silindi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 14 Haziran 2006; 22:51:11 >
  • Yok, ben zaten bu modeli kullananların makro çekimlerini merak etmiştim.O yüzden yazdım.Bu konu başlığı altında benim modeli kullanan bir kişi gördüm.O da daha resim koymadı.Belki kullanan varsa birkaç püf nokta yazabilir dedim buraya.
  • Bir tane damla denemesi yapayım dedim. Eylemlerim sürecek .

makrolar buraya
  • Bu damlalar nası bu kadar uzuyor,ben yapmaya çalışıyorum olmuyor.Ucunda kalıyor, makine Canon S40 ama arkadaşlar neden bilmiyorum, büyük ihtimal eski olduğundan, çektiği makro K750'den bile çok daha kötü

Yani cihaz makro çekemiyor hiç, ben makro çekerim iyi, tabi elimde cihaz olunca.K750 ile de pek olmuyor da neyse hadi...Ama bu S40 makroda rezalet, makro değil yakın çekim bile yapamıyor

• requiem açıkça söliim hocam hiç net diil, içindeki şekil güzel olmuş ama foto temiz diil şöyle pırıl pırıl parlamıyo. bence eylemlerin sürsün 510 la gayet net temiz işler çıkarabilirsin bu ne ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: cartcurtetme

requiem açıkça söliim hocam hiç net diil, içindeki şekil güzel olmuş ama foto temiz diil şöyle pırıl pırıl parlamıyo. bence eylemlerin sürsün 510 la gayet net temiz işler çıkarabilirsin bu ne ki

Hocam Photoshop şey ederken biraz elim kaydı da, düşük kalitede sıkıştırmışım, o yüzden netlik gitti tabi, başarabilirim, EVEEET YAPABİLİRİM, ben banyoya gidiyorum .
  •  makrolar buraya
    mesela bu nasıl? ben de sölüyom sana ama bnmkini de bi değerlendirin hele
  • quote:

Orjinalden alıntı: bomber

Bu damlalar nası bu kadar uzuyor,ben yapmaya çalışıyorum olmuyor.Ucunda kalıyor, makine Canon S40 ama arkadaşlar neden bilmiyorum, büyük ihtimal eski olduğundan, çektiği makro K750'den bile çok daha kötü

Yani cihaz makro çekemiyor hiç, ben makro çekerim iyi, tabi elimde cihaz olunca.K750 ile de pek olmuyor da neyse hadi...Ama bu S40 makroda rezalet, makro değil yakın çekim bile yapamıyor

Makineyle uzatmıyorum ben damlaları, başka arkadaşların da öyle yaptıklarını zannetmiyorum. Ama 100 YTL'lik makineyle bile damla fotoğrafı çekebilirsiniz, telefonla da çekebilirsiniz, o kadar zor değil. Aşırı hızlı pozlama süresi gerekmiyor ama bir fotoğraf için bazen 10 bazen de 50 kare çekmek zorunda kalıyorum. Mühim olan damlanın tam o kopma anını yakalayabilmek, ne kadar sürer ki zaten o an?

• annadım sen bi koşu git de gel hocam hehehe bakalım en sümüksü damlayı kim çıkarıcak
  • quote:

mesela bu nasıl? ben de sölüyom sana ama bnmkini de bi değerlendirin hele

Hocam 800 x 600 yapsan netlik sorunu seninkinde de ortaya çıkacak gibi .

Ama iyi uzamış damlan .

Düzeltme : Ya o sünekleşme (yani sümükleşme) kavramı benim de aklıma geldi de, yazmayayım dedim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 14 Haziran 2006; 23:04:44 >

• hadi ya demekki tripod şart elle olmuyo heralde bu iş hocam sünekleşme ne ya kim en pısırık damlayı yakalıcak gibi oldu hakketen
  • quote:

hadi ya demekki tripod şart elle olmuyo heralde bu iş hocam sünekleşme ne ya kim en pısırık damlayı yakalıcak gibi oldu hakketen

Sünek malzemeler ve gevrek malzemeler vardır, gevrek malzemeler gevrek simit gibi böyle çıtır çıtır olur kırılır. Sünek malzemeler de böyle sündürebilirsin yani esner .
  • valla sayende yeni bi kelime de öğrendik sünek , sündürmek ve sündürülmüş
  • 1 ytlmiz
     makrolar buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky71 -- 14 Haziran 2006; 23:34:06 >
  • 1ytlmiz görükmüyo ben size 1 cent lerini suniim keşke diyaframı 5 yerine 7 veya 8 gibi tutsaymışım.
    http://img225.imageshack.us/img225/9082/img06571xv.jpg

edit: aha şimdi görüktü 1 ytl hemen soriim flaş kullanmış gibisin makrolarda flaş kullandığınızda nasıl oluyorda bembeyaz çıkmıyo ben bi başaramadım. yani dahadoğrusu öyle bişey global_playboys un da daha önce dediği gibi imkansız heralde en azından bzm makinalarla. acaba uzaktan mı çektin de crop yaptın bu resmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaYNoX -- 14 Haziran 2006; 23:40:34 >
  • 1ytlde Atatürk
     makrolar buraya
  • Hocam 1YTL, 1cent'e 10 basar . Gerçekten 1cent'teki olayı diyafram bitirmiş ya.
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.