Şimdi Ara

makrolar buraya (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.626
Cevap
1
Favori
138.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu renkte gül göremedim makrolar içinde, bu eksiği kapatmak adına koyayım dedim .

makrolar buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 13 Haziran 2006; 17:57:55 >
  • KODAK EASYSHARE Z740 ( 5 MP. ) ile çektim.Z740 kullanan başka arkadaşlar varsa makro çekimindeki püf noktaları paylaşabilirler mi?Şimdiden teşekkür ediyorum.

makrolar buraya

makrolar buraya

• CANON A610 BUYRUN

makrolar buraya
  • OTTO VON BISMARCK arkadaşım, fotoğrafların çok amatörce olmuş, yani fotoğraf makinesini koyup basıp çekmişsin. Pek zevk vermedi bana banyo musluğu, lavabo ve sabunluk görmek. Fotoğrafta estetik de olmalı, sonuçta en basit makinelerle bile su damlası havada yakalanabilir (1/60sn pozlama süresi yeterlidir). Mertkan hocamın fotoğraf çekim teknikleri adlı konusunu okumanı tavsiye ederim.

Adres:http://forum.donanimhaber.com/m_1304283/tm.htm

Biofreak arkadaşım, kelebeğe odaklanmışsın fakat çiçeklerin kelebeğin önünde çıkan bulanık kısımları bence çok büyük yer kaplıyor, kelebek o resimde çok uzakta kalmış. Çiçeğin kelebek üzerindeki uzantıları olmasa çok daha güzel olurdu. Ayrıca fotoğraf boyutunu 800 x 600 yaparsan fotoğrafı kaydetmeden bakabiliriz.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 13 Haziran 2006; 22:24:26 >

• Yine başka bir gül ile karşınızdayım, saygılar .

makrolar buraya
  • @requiem

Fotoğrafın çok güzel

Buraya konulan tüm makrolar gerçekten güzel, ben de daha fazla şey öğrenmek için bu makrolardan faydalanıyorum.Bütün arkadaşlarıma teşekkürler

Fotoğraf makinesi alırsam ilk buraya fotoğraf koyacağım

Acaba ne kadar iyi öğrenmişim diye bakarım o zaman
  • quote:

Orjinalden alıntı: bomber

@requiem

Fotoğrafın çok güzel

Buraya konulan tüm makrolar gerçekten güzel, ben de daha fazla şey öğrenmek için bu makrolardan faydalanıyorum.Bütün arkadaşlarıma teşekkürler

Fotoğraf makinesi alırsam ilk buraya fotoğraf koyacağım

Acaba ne kadar iyi öğrenmişim diye bakarım o zaman

Tartışırız, sen bir al da hele . Almayı düşündüğün makine çok karizmatik duruyor bu arada .

• oberman arkadaş ellerine sağlık fotoraflar çok güzel..
  • Bu da benim ilk makrom. Makina H5 merak edenlere... %100 den croplanmıştır. yorumlarsanız sevinirim :)
     makrolar buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seroquel777 -- 14 Haziran 2006; 14:31:53 >
  • seroquel777 fotografın acılmıyor acaba bendemi sorun var istersen 800x600 boyutlarına getirip http://www.imageshack.us/ yükleyerek link koy daha gzl görünür
  • ewt tıklayınca büyütmüyor resmi. birde şu 100 de 100 crop nasıl oluyor bi anlatrmısınız hep dolaşıyor bu laf ama acaba bnm yaptığım crop işlemi crop olmuyomu ki irfanview ve canonun kendi programı var elimde.
  • %100den croplamak resmin boyutunu değiştirmeden sadece belli bir kısmını almak oluyor. canon un programını bilemiyorum fakat irfanview de basit olarak yapılabiliyor.
  • seroquel777 ilk makro denemesi için mükemmel diyebilirim. bu tarz çekimlerde damlanın arkasına tek renk bir arkaplan koyabilirsen çok daha hoş olur. sadece damlaya odaklanabilir izleyen insanlar
  • teşekkürler, aslında bu anı yakalayabilmek için bayaa bi fotoğraf çektim, sonunda oldu arkaplan konusunda haklısın, ama acemiliğime geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: seroquel777

%100den croplamak resmin boyutunu değiştirmeden sadece belli bir kısmını almak oluyor. canon un programını bilemiyorum fakat irfanview de basit olarak yapılabiliyor.

teşekkürler. yani 2048 küsür de çeksen 800 e 600 de çeksen istediğin yeri seçip crop yaparsan %100 oluyo demek. foton net olmuş ben de çektiydim musluktan damla, musluktaki kireçti çizik ti hep belli oluyo yaw eskimiş bunnar eskimişşş belli

• seroquel777 arkadaşım, fotoğraf başarılı fakat fredycrouger hocamın da dediği gibi arka plan sade bir renk olsa çok güzel olacakmış. Damlada birşeylerin görünmesi hep benim çok hoşuma gitmiştir.

Tebrikler .
  • cartcurtetme 2048x1900 ile 800x600 arasında dağlar kadar fark vardır. 2048 de resmin bir parçasını kesersin ve kestiğin parça ekranda daha büyük görünür. çünki zaten normalde o boyut ekrana tam olarak sığmaz %100 yaptığın zaman resmin bir kısmını görürsün. orijinal boyutundan bir parçayı cropladığın zaman ise parça ekrana sığacağı için dahda büyüyecektir. 800x600 de kestiğin parçada ise hiç bir değişiklik olmaz. bilgisayarda croplamışsın yada fotoyu elinde makasla kesmişsin hiç farketmez. aynı boyutta kalır.
  • dünya haritamız

makrolar buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky71 -- 14 Haziran 2006; 18:21:06 >
  • @fredycrouger tşk. olayı anladım ben hep crop yaparken 5mp i , 1600x1200 lere fln küçültüp öyle yapıyodum. ama 5mp de obje daha büyük olduğu için hele de netse cropladığında detaylar daha iyi çıkıyor. şu %100 olayını kavradım en sonunda
  • quote:

Orjinalden alıntı: requiem

OTTO VON BISMARCK arkadaşım, fotoğrafların çok amatörce olmuş, yani fotoğraf makinesini koyup basıp çekmişsin. Pek zevk vermedi bana banyo musluğu, lavabo ve sabunluk görmek. Fotoğrafta estetik de olmalı, sonuçta en basit makinelerle bile su damlası havada yakalanabilir (1/60sn pozlama süresi yeterlidir). Mertkan hocamın fotoğraf çekim teknikleri adlı konusunu okumanı tavsiye ederim.

Adres:http://forum.donanimhaber.com/m_1304283/tm.htm

Anlıyorum

Linki takip edeceğim.Umarım makrolarımda düzelme olur.

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.