Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

makrolar buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Gaddar.Kerim Daha Az
1 Kayıtlı Üye
2.624
Cevap
1
Favori
133.758
Tıklama
Giriş
    2257 Mesaj
    teşekkürler requiem hocamböyle böyle kendimizi geliştireceğiz.
    |
    |
    595 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: electronics

teşekkürler requiem hocamböyle böyle kendimizi geliştireceğiz.

Ben teşekkür ederim, ışığın bol olsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 11 Haziran 2006; 18:43:13 >
    |
    |

sony DSC R1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi internetboy -- 11 Haziran 2006; 19:15:04 >
    |
    |

Alan derinliğini arttırarak (diyafram açıklığını küçülterek) daha net resimler çekebilirsin .

Bir de makineni göremedim, yazarsan sevinirim .

Düzeltme : Şimdi iki fotoğrafı birleştirirsek net bir böcek elde ederiz, teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 11 Haziran 2006; 19:27:17 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 11 Haziran 2006; 21:14:11 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 11 Haziran 2006; 21:18:32 >
    |
    |
    |
    |

İmzaları ufaltayım o zaman .

Teşekkür ettim önerin için global_playboys .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 11 Haziran 2006; 21:19:41 >
    |
    |
    |
    |
    kia rio 2012 :)
  • Yüzbaşı
    595 Mesaj
    O hiperaktif arı kuşunu (eğer doğru gördüysem) yakalaman da çok güzel olmuş, demek ki, sen benim örümceğimin peşinden koşsaydın fredycrouger hocamın istediği gibi yukarıdan bi fotoğraf alabilecektin .

Ellerine sağlık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 12 Haziran 2006; 0:24:21 >
    |
    |

Teşekkür ettim önerin için global_playboys .

Rica ederim hocam böyle göze daha güzel görünüyor
    |
    |

Orjinalden alıntı: requiem

O hiperaktif arı kuşunu (eğer doğru gördüysem) yakalaman da çok güzel olmuş, demek ki, sen benim örümceğimin peşinden koşsaydın fredycrouger hocamın istediği gibi yukarıdan bi fotoğraf alabilecektin .

Ellerine sağlık .
    yorumun için teşekkür ederim.net bir fotoğraf olmadı aslında.ışık yetersiz.açı da yanlış.ancak farkeder farketmez koştum,makine odaklayıncaya kadar uçtu gitti.aslında ben yandan bi fotoğrafını çekecektim o böceğin.ama olmadı.neyse kısmet başak zamanaymış..
    |
    |

• Onbaşı
    38 Mesaj
    samsung a55w ile çektim ilk makro denemelerimden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwerin -- 12 Haziran 2006; 1:30:27 >
    |
    |

Ben de orjinallerini koyayım fotoğrafların da bu sayfa açılmasın .

800 x 600 yaparsan çok makbule geçecek.

Düzeltme : Adobe Photoshop kullanmışsın. JPEG olarak kaydederken 12 - Maximum'da kaydetmene gerek yok. 5 - Medium da yeterlidir, çok bozukluk olmuyor hem de fotoğrafın boyutu küçülmüş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 12 Haziran 2006; 1:04:53 >
    |
    |
    @wolwerin:eline sağlık güzel fotoğraf olmuş da ,fotoğrafları buraya upload etmeden önce paint veya benzeri bir programda boyutunu biraz ufaltırsan daha güzel olur.hem sayfa daha kolay açılır; hemde fotoğrafın tamamını monitörde görebiliriz.
    |
    |
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    düzeltcem hocalarım imageshack gıcıklık yapıyor. resize olmuyor yine fotoşopla düzeltirim. kaliteyi de azaltırım . acemilik işte
    |
    |

ISO 400 kullandığım için biraz gürültü oluştu tabi .
    Uzun pozlama süresi kullandım. Saatin yüzeyi beyaz olduğu ve saniye ibresi hızlı hareket ettiği için saniye ibresinin daha önceki konumlarında zayıflamalar meydana geldi, daha belirgin çıkmasını isterdim. Saate vuran ışığı arttırdıkça arka plan daha fazla öne çıkmaya başladı, dolayısıyla ışığı azaltmam gerekti. Işığı azaltınca ise saniye ibresini belirginleştirmek zorlaştı. Arka planın parlamamasını istediğim için düşük ışık kaynağı kullandım, saniye ibresini belirginleştirebilmek için de yüksek ISO değeriyle çalıştım.

Böyle karmaşık haller içindeyken kadrajıma yukarıdaki kareler denk geldi. Beğenilerinize sunulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiem -- 12 Haziran 2006; 2:28:36 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orjinalden alıntı: matematika

Eskiden cok oynadigim oyunlarin kutusunu buldum gecenlerde. Size de tanidik gelmistir belki. ;)

Arkadaşlar bu fotoshop ile mi yapılıyor yoksa ücretsiz bir program ile de yapılır mı?

yani bazı yerler kırmızı bazı yerler siyah beyaz falan?
    |
    |

• Yüzbaşı
    790 Mesaj
    h.cagıl süperrrrrrr olmuş !! iyi ki beklemeden hemen çekmişsin yoksa bu kadarınıda göremezdik. hedefe kilitlenmiş gibi görünüyor

requem söylediğin gibi, saat fotosunda noise patlaması olmuş. bu olaydan çıkaracağımız sonuç.... demek ki iso 400 her makinenin harcı değil

eeee bu kadar yorum yeter diyorsanız alın haftasonu çektiğim fotolar...

bu üstten...

buda alttan

tehlike anında...

birazda deniz mahsullerine bakalım...(gözlere dikkat )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fredycrouger -- 12 Haziran 2006; 8:39:55 >
    |
    |

• Çavuş
    65 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: bomber

quote:

Orjinalden alıntı: matematika

Eskiden cok oynadigim oyunlarin kutusunu buldum gecenlerde. Size de tanidik gelmistir belki. ;)

Arkadaşlar bu fotoshop ile mi yapılıyor yoksa ücretsiz bir program ile de yapılır mı?

yani bazı yerler kırmızı bazı yerler siyah beyaz falan?

PS ile cok daha iyileri yapiliyordur. Ben sadece fotograf makinem ile birlikte verilen programi kullandim. Makinem Canon A520 bu arada.
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
sohbet
son dakika
haberler
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.