Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Makinemdeki Floppy Sorunu -Düzeltiyorum-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Makinemdeki Floppy Sorunu -Düzeltiyorum-
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1837 Mesaj
    Amp 1700 yada 2000 işlemcili makinelerden benım cafe de 50 tane var.
    hangisine floppy taktıysam aynı sorunla karşılaştım.
    Sorun : makine yeniden başladığında disketi açıyo. Başka bir disket taktığımda onceki diskette olan
    dosyaları gösteriyo. Her seferınde makineyi yeniden mi başlatmam lazım.
    Acil yorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByMeto -- 16 Şubat 2005, 19:54:18 >

|
    |
    bende de 1700+ var ama hiç böyle bi sorun duymadım, zaten işlemci ile floppy ne alaka... ama tavsiyem floppy içinde disket bırakma veya biostan boot sequence'dan floppy'yi harddiskten sonraya al veya disable et
    |
    |
    onceki dosyalari gosterdigi zaman f5 tusuna basarsan gorebilirsin yeni diskettekileri.
    |
    |

Orjinalden alıntı: ByMeto

Amp 1700 yada 2000 işlemcili makinelerden benım cafe de 50 tane var.
    hangisine floppy taktıysam aynı sorunla karşılaştım.
    Sorun : makine yeniden başladığında disketi açıyo. Başka bir disket taktığımda onceki diskette olan
    dosyaları gösteriyo. Her seferınde makineyi yeniden mi başlatmam lazım.
    Acil yorum

disket sürüde disket mi var ki anlamadım orayı,eger flopden boot etmeye çalışıyorsa biostan değiştir yada flopy i disable yap ,olmadı flopy değiştir.
    |
    |
    Amd athlon 2500 xp,2*256 pc 2700 kingston ddr ,msi k7n2 delta L ,philips 24*12*24 cd-rw,pioneer 16x double layer dvd-+,hitachi 12x dvd rom,160 gb 8mb seagate hdd,7 adet fan,Gef4 mx440,fly 2000 tv card,philips107 e
  • Teğmen
    220 Mesaj
    simdi bunun islemciyle ne alakasi var
    disketten baslatiyosa git biosuna bak
    lutfen amd ye laf atmiyelim arkadaslar
    bendede 2000+ var hic ule bişi yapmiyooooooo
    |
    |

Orjinalden alıntı: mekanikzombi

simdi bunun islemciyle ne alakasi var
    disketten baslatiyosa git biosuna bak
    lutfen amd ye laf atmiyelim arkadaslar
    bendede 2000+ var hic ule bişi yapmiyooooooo

Alakası olmasının imkanı yok zaten... Sen keyfini bozma artık amd ismi anlaşıldı Türkiye'de, daha sırtı yere gelmez..

ps: işlemcim Amd Athlon 1700+@2600+
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: caitlin

onceki dosyalari gosterdigi zaman f5 tusuna basarsan gorebilirsin yeni diskettekileri.

+1 mantıklı
    |
    |
  • Yüzbaşı
    595 Mesaj
    böyle bir şeyin olması saçma ne alakası var yaw işlemci markasyla disket sürücünün bizim bilmediğimiz bi uyum problemi falanmı
    |
    |
    1837 Mesaj
    Ya arkadaşlar benı anlamadınız galiba.. İşlemsi AMD . . . Anakart MSI . . . ekrankartı GeForce MX 5200 . . .
    ve GeForce MX 4000 En Küçüğü... Kaç Kişiye sorduysam bana ya işlemciden yada anakarttan kaynklanıyor dedi..

Ayrıca F5 tuşu da işe yaramıyo. Kısaca yenile diyebilirdin..
    Vede İçinde disket olmadığı halde bile makine disket varmış gibi bi önceki disketteki bilgileri bana gösteriyo.. Anladık sorun işlemci değil. Peki Ne? Anakarttmı? ve Çözüm ne?
    |
    |
    Evet anakartta, floppy 'yi nereye takıyorsun anakarta değil mi .Bios update veya yeniden kurulum dene olmazsa floopy'yi kablosu ile değiştir. İşlemci sadece kendine gelen komutları işler.AMD olunca tabii biraz hızlı işliyor , problem yaratmaz yani....
    |
    |
  • Yarbay
    3403 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ByMeto

Ya arkadaşlar benı anlamadınız galiba.. İşlemsi AMD . . . Anakart MSI . . . ekrankartı GeForce MX 5200 . . .
    ve GeForce MX 4000 En Küçüğü... Kaç Kişiye sorduysam bana ya işlemciden yada anakarttan kaynklanıyor dedi..

Ayrıca F5 tuşu da işe yaramıyo. Kısaca yenile diyebilirdin..
    Vede İçinde disket olmadığı halde bile makine disket varmış gibi bi önceki disketteki bilgileri bana gösteriyo.. Anladık sorun işlemci değil. Peki Ne? Anakarttmı? ve Çözüm ne?

2. kez söylüyorum... biostan boot sequence'dan floppy'yi harddiskten sonraya al veya disable et
    |
    |
    sayın arkadaşım sana işlemciden diyenler bişeyden anlamaz salaklardır kusra bakma , işlemci ile disket sürücünün ne alakası var anlamıyorum ayrıca sorun ankart -ide kablosu-bios üçgeninde ve buarada sen hala disket sürücümü kullanıyosun,yok eğer kullanıyosan neden kullanıyosun bi söylersen sana altarnatif şeylerde tavsiye edebiliriz ?????????????
    |
    |

• Yarbay
    3092 Mesaj
    sorun işletim sisteminde. neticede hafızada tutan işletim sistemi. floppy'in normal çalışıyorsa, gerisi takma kafana. işin amd ile uzaktan bile alakası yok. floppy'in hiç çalışmazsa, o zaman floppy controller bozuk diyecem ki öyle bir problemde yok.
    |
    |
    17_january sana cevap gönderdim.. özel mesajlarına bak..
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.