Şimdi Ara

Makineden malzeme mühendisliğine okul adı için geçmek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ege makineden yıldız teknik malzemeye isim ve ingilizce için geçilir mi ? İlgi alanı , sonradan çalışmak istediğim uzmanlaşmak istediğim alan dal henüz belli değil kendim için. Lütfen düşüncelerinizi yazın her biri bir bakış açısı. Teşekkürler .

• Açıkçası Ege ile Yıldız Teknik arasında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Yıldız, isim olarak da o kadar dikkate alınan bir okul değil esasen. Malzemeye geçerek alanınızı daraltmış olursunuz. Bir de İstanbul'da yaşama hadisesi var tabii. Yine de sizin kendi tercihiniz.
  • .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem bölümün geçerlilik seviyesi bir tık daha düşük, hem şehir farkı var hem de YTÜ'nün inanılmaz bir ingilizce eğitimi ve prestij sağladığını düşünmüyorum. Değiştirmeye gerek yok ekstra özel bir durum yoksa.
  • Malzeme mühendisliğini bir araştırın. Sevebileceğiniz bir bölümse bence geçmeniz daha iyi olur. Araştırma alanı geniş bir bölüm diye biliyorum malzemeyi. Nanoteknoloji, seramik malzemeler, kompozit malzemeler vs ilginizi çekerse bence iyi bir tercih olabilir. İngilizceniz de iyi olursa yurtdışı yüksek lisans ihtimaliniz de artar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçmalık olur açık ve net

İstanbul çok daha kalabalık bir il olduğu için ve Yıldız'ın içinde '' Teknik '' kelimesi olduğu için tercih ediliyor.

İki okulu da aynı ile koy Ege Makina fark atar Yıldız Metalurjiye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.