Şimdi Ara

Makineci vs elektronikçi programlama dili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler hangisinin program dili öğrenmesi gerekir veya hangisinin daha çok öğrenmesi gerekir şart mıdır ?

• Açıkcası ikisine de üniversitede dil eğitimi veriyorlar ancak makine müh. pek kullanmıyorlar yani çevremde dayım (15 yıllık) abim (1 yıllık) olan makine mühendisi ancak ikiside ne ihtiyaç duydular ne de kullandılar öte yandan elektrikçilerin kullandığını biliyorum en azından makinecilerden fazla kullanıyorlar
  • tayyipmert T kullanıcısına yanıt
    hocam dersleri iyice inceledim önümüzdeki ay tercih yapacagim makinenin dersleri hoşuma gidiyor ancak yazılıma özel ilgim var kararsız kaldım :/
  • Git mekatronik oku kardeşim hevesinde kalmak aklında hepsinden bir parça :) Ama yazılımdan az bir kısım gösteriyorlar. Yazılım bölümü denince de aklınıza sürekli kod yazmak gelmesin bu arada. PRoje analizinden tutun da yönetimi ve testleri dahil daha da sayamayacağım kadar çok şey var. Bir de ismi yazılım ama dersleri ağırdır arkadaşlar baştan söylemesi.
  • bzy_ kullanıcısına yanıt
    makine hoşuna gidiyorsa makineyi seç yazılımı dışarıdan da öğrenebilirsin hobi olarak yapabilirsin.
  • Robotik icin hangi yazilim dilleri daha ise yarar sizce uniden once ogrensem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektronikte en çok kullanılan dil C'dir. Mikrodenetleyicilerle sensörlerle iş yapılırken kullanılır. Bunu öğrendikten sonra yanına java yada c# öğren android ve windows uygulamaları geliştirerek elektronik cihazın akıllı olmasını sağlayabiilrsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.