Şimdi Ara

makine mühendisliği mi ticaret mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
1.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba herkese. Ben yıldız teknikde makine mühendisliği 1. Sınıfta okumaktayım. Aynı zamanda babamın ve amcalarimin başında olduğu bir aile şirketimiz var. Yaşları itibariyle bu şirketi yönetmeye en büyük aday benim. Şirket ise malatya da ve tarım üzerine.
    Sorum şu: sizce okulu bitirdikten sonra makine muhendisligine mi baslamaliyim yoksa şirketin başına mı gecmeliyim? ciddi tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okuma direkt şirketin başına geç.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyigitokur

Okuma direkt şirketin başına geç.

Okulu bitirmeden olmaz da neden öyle dediniz hocam

• Kesinlikle sadece zevk gezmek için oku.. sonra şirketin başına geç...

Bunu 2006 da mezun olmuş 8 senedir Otomotiv sektöründe çalışan bir abin olarak söylüyorum...
    Yemişim mühendisliği sadece etiket ve gezmek olsun diye oku.. Kendi işin gibi bir imkanın var ise kesinlikle ilk tercihin o olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: patenist

Kesinlikle sadece zevk gezmek için oku.. sonra şirketin başına geç...

Bunu 2006 da mezun olmuş 8 senedir Otomotiv sektöründe çalışan bir abin olarak söylüyorum...
    Yemişim mühendisliği sadece etiket ve gezmek olsun diye oku.. Kendi işin gibi bir imkanın var ise kesinlikle ilk tercihin o olsun...

Tavsiye için teşekkür ederim. Eğer makine mühendisi olacaksam benim de ilgilendiğim sektör otomotiv. Hangi şehirde çalışıyorsunuz ve biraz özel olacak ama maaş aralığı nasıl acaba? Dilerseniz pmden cevaplayin bu soruyu

• Diğer abinin dediği daha mantıklıymış:)

• Yatay geçiş çıkacakmış boşver makineyi biyoloji oku. Okul bittikten sonra takıl şirkette.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

Yatay geçiş çıkacakmış boşver makineyi biyoloji oku. Okul bittikten sonra takıl şirkette.

Biyolojiden kurtulmak için makine mühendisliğini seçtim ben. Bir ders bir insana bu kadar mi itici gelir ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: the zola

quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

Yatay geçiş çıkacakmış boşver makineyi biyoloji oku. Okul bittikten sonra takıl şirkette.

Biyolojiden kurtulmak için makine mühendisliğini seçtim ben. Bir ders bir insana bu kadar mi itici gelir ya

Benden başka seven birini görmediğim için şaşırmadım. Iyi, uğraş o zaman bobinlerle çizimlerle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Makine oku, ticaretten seçmeli al. Ben şahsen ticareti sevmediğim için direk ticaret okumazdım ancak ilgin varsa geç ticarete ama yoksa sadece seçmelileri ordan almaya çalış alınıyorsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enayi07

Makine oku, ticaretten seçmeli al. Ben şahsen ticareti sevmediğim için direk ticaret okumazdım ancak ilgin varsa geç ticarete ama yoksa sadece seçmelileri ordan almaya çalış alınıyorsa.

'ticaret kafası' diye bir deyim var halk arasında, onun bende olmadığını düşünüyorum ama gelişebileceğini düşünüyorum. sanırım okulda ticaret ile ilgili dersler var ama bu derslerin bana 'ticaret kafası' kazandıracağından şüpheliyim. ticarette tecrübe daha etkili olur bence
  • Okulu kesinlikle bitir diploma çok şey kazandırıyor bu zamanda ama babaın işi emin ol daha zevkli ve kolay bencede kendi işini yap
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.