Şimdi Ara

makine mühendisiyim soruları alayım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
4
Favori
2.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: MuTiXxX

Bizim santiyedeki makine mühendisi 6000 tl para alıyor şu anda bende mekanik tesisat ustasıyim 3000 tlde ben alıyorum gerçekten bu işte para var yani

şantiyede alınır, ama şantiyede sen sen olmuyorsun. Benimde var tanıdıklarım şantiyede çalışan, hafta sonu yok, akşamı yok gecesi yok gündüzü yok, karışık bir ortam belirli çalışma saatleri yok.

mesela bizim sokakta pazar kuruluyor ctesi günü, adamın aylık kazancı 10bin civarında. üstelik eminim şantiyedeki makine müh'den az çalışıyordur. Stres bakımından yarısından daha azdır.. vs. vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikodaci

quote:

Orijinalden alıntı: MuTiXxX

Bizim santiyedeki makine mühendisi 6000 tl para alıyor şu anda bende mekanik tesisat ustasıyim 3000 tlde ben alıyorum gerçekten bu işte para var yani

şantiyede alınır, ama şantiyede sen sen olmuyorsun. Benimde var tanıdıklarım şantiyede çalışan, hafta sonu yok, akşamı yok gecesi yok gündüzü yok, karışık bir ortam belirli çalışma saatleri yok.

mesela bizim sokakta pazar kuruluyor ctesi günü, adamın aylık kazancı 10bin civarında. üstelik eminim şantiyedeki makine müh'den az çalışıyordur. Stres bakımından yarısından daha azdır.. vs. vs.

Aynen ama pazar günleri mesela çalışıyorum ayda 100 saat mesai var bu bide ek iş falanda çıkıyor sabah 8 akşam 5 dışında herseyin mesai sosyal hayat pek yok ama napalım mecbur çalışıyoruz şantiye işine giren arkadaşlar çok karışık bir durum var bu ortamda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jet1X

quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

bitirmeyi benim gözüm kesmiyor valla...

Benim geçmek istediğim baska bir bölümü de tam olarak düşünmüş değilim. Senin kafanda ne var bölüm olarak?

okulu bırakup para kazanmaya başlamak tabiki de
  • Bı sene o bölümü yazacam zor mu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Makine mi makina mı?

makina
  • quote:

Bu mesleği seçmeyi düşünenler, merak edenler aklınıza ne gelirse yardımcı olabilirim.

Makina mı tıp mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2pal

quote:

Bu mesleği seçmeyi düşünenler, merak edenler aklınıza ne gelirse yardımcı olabilirim.

Makina mı tıp mı

Her türlü tıp derim,

özellikle fizik tedavi bölümü, yeni mezun tecrübesiz ilk maaşı 3,5. Arkadaşım var oradan biliyorum.
  • metalurji çalıştığın yere göre değişecektir, fakat metalurjiyi alakandıran bir sektör dışında çalışmaya yeltenirsen makinenin gölgesi hatta altında kalabilirsin.

Zor bölüm mü ? önceden zormuş ama artık daha kolay mühendislik bitiriliyor. Fakat her mezun olan mühendis olamıyor.

Kendinizi geliştirmek için en iyisi yazları bir yerlerde alan üzerine işlerde çalışmak, teknolojiyi yakından bilhassa youtube gibi bir kaynaktan takip edebilirsiniz. İlk sayfadaki öneri mesajlarıma da bakabilirsiniz. Eğitimler seminerler bence erasmustan çok daha etkili olacaktır genelde erasmus öğrencileri yurtdışı vs. oralarda eğlenceden pek bir şey kapamamaktadırlar.
  • maksimum normal gerilme teoreminin geçmediği bi alan söyle
  • Hocam merhaba.Bende inş. müh okuyorum ama yinede sizden bilgi almak istiyorum.Üniversitede kendinizi geliştirmek için birşeyler yaptınız mı ?Program yada dil konusunda?Yada belgeseller,seminerler geziler falan.Kac senede mezun oldunuz?Piyasa işsiz makna inşaat elektrik mühendisi kaynıyor deniyor doğru mu acaba gerçekten bu civarda mı ?Birde çok özel değilse şu anki maaşınız nedir ve şehir olarak nerede calısıyorsunuz acaba ?
  • Orta halli üniversitelerin makinası geliyor bana önerebileceğin üniversite var mı?
  • Buzdolabini tamir edebilir misin?

• yeni makinecilere tavsiyem iş ararken en az iki ay boş gezin her işe atlamayın kendinizi ağırdan satın. 20 yıl okul okuyupta atölyede ki usta parasına çalışmayın. Usta bir ay çalışır 2.000 tl lik iş yapar. Siz bir saatte bi resim çizersiniz 2.000 tl kazandırırsınız.
  • ısıtma ve soğutma alanında çalışmak için neler yapmamız gerekli,neler bilmeliyim okul döneminde ne üzerinde yoğunlaşmalıyım ? Konstrüksiyona göre enerji fazlasıyla ilgimi çekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • hikodaci kullanıcısına yanıt
    Hocam ünide mekatronik önerirmisiniz nasıl bi bölüm dersleri çok çalışmadan gecilirmi.
  • Termodinamik bilgisi, Isı tansfer bilgisi bunlar çok önemli. Isıtma ile ilgili özel dersleri de aldığın vakit epey bir teori bilgin oluyor. Bu teori bilgiyle epey iş yapabilirsin piyasa bu durumda.

mekatronik okunabilir ama Türkiyede nedense değer görmüyor, makine'nin arkasında kaldı.

Türkiye'de sadece elektronik makine ile kapışıyor. En eski olmasına rağmen en çok rağbet gören mühendislik dalı makinedir.

en çok para kazandıran müh. dalı: elektroniktir. Dünyada 1. sıradadır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.