Şimdi Ara

makine mühendisiyim soruları alayım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
2.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hikodaci

2 de donuyosan suyu kısmalısın, 3 de kaynıyorsa suyu daha fazla açmalısın :)

ayrıca kullanılan rezistans ve kalitesi de önemli.

İşte benim amacım o ince ayarla uğraşamamak :)
    Bende biliyorum suyun akış hızının önemli olduğunu da mesela 3 e koyuyorum ve su sonuna kadar açık. E yine de yakıyor :D
    Onun yerine 2,5 a koyuyum sanki elmas isliyorum gibi ugrastirmasin 😄

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eigenbrötler

İnşaat mühendisi size göre üstün ırk değil mi?

Bize göre herkes üstün ırk, biz ameleyiz :)
  • Makine mühendisliği öğrencisiyim iş hayatı için hangi bilgisayar programlarını bilmem gerek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hikodaci kullanıcısına yanıt
    Makinenin en zor ve matematikle en çok haşır neşir olan mühendislik bölümü olduğunu söylüyorlar.

Sizce, bir elektrik-elektronik veya bilgisayarla kıyaslarsak, durum gerçekten böyle mi?

Bir de uçak - makine mühendislikleri arasındaki benzerlik farklılıklar nelerdir yüzeysel olarak?

• Hocam odtü itü mezunlarının piyasada durumu nedir maaşları ne durumdadır?

• * solidworks, autocad en az bunları ileri düzeyde bilmek gerekiyor.
    *ansys catia bunlara eklenebilir.

* matematik olayı tamamen seçeceğin alana bağlı olarak değişir. Makine müh. çok geniş ve mühendislik bölümünün atası olduğundan matematik daha ağırdır. Ama iş olayına baktığımızda tamamen çalıştığın sektöre göre değişiyor. Proje mühendisi de makine mühendisi oluyor belirli ölçülerde kullanıyorlar matematiği. Ama aerodinamik akışkanlar mekaniği dinamik vs. kullanılan sektörlerde matematik baba seviyesindedir.

uçak - makine arasındaki farkı bir üst paragraftaki olay olabilir, aerodinamik akışkanlar mekaniği dinamik tamamen uçakla alakalıdır aslında pek fark yoktur bazı özel dersler ve alanlar farklılık gösterebilir sanırım.

*tecrübesiz yeni mezun için yazıyorum, okul fark etmeksezin askerliğini yapmamış birisi 1500 TL'den işe başlıyor, okul itü odtü ise işe girme oranı iki kat yükseliyor.

Tecrübe askerlik ve yabancı dil +1000 TL katıyor. Fakat askerlik en önemlisi işe girme veya girmemeyi %90 etkileyen faktördür.

• Hangi üniversite?

• Makina mühendisliği öğrencisiyim, Allah hepimize kolaylık versin, bu okul nasıl bitecek bilmiyorum.
  • Hicam mekatronik müh. ile arasında ne gibi farklar var mekatronik tercih edilir mi sizce?

• Okurken kan alıyorlar mı
  • BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    benimde makina 1. sınıf 1. dönem, yol yakınken dönsek mi ?
    Kafam karışık?
  • Jet1X kullanıcısına yanıt
    bitirmeyi benim gözüm kesmiyor valla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

bitirmeyi benim gözüm kesmiyor valla...

Benim geçmek istediğim baska bir bölümü de tam olarak düşünmüş değilim. Senin kafanda ne var bölüm olarak?

• Uçak mühendisliği için kendi bölümünü mü okumalıyız yoksa makine mühendisliği okusak da olur mu. Ayrıca mesela odtü den birinci olmuş bir adamın ilk maaşı ortalama kaç olur

• isindeki 1 haftada neler yapiyorsun detayli anlatirmisin

• Bende Metalurji Malzeme Mühendisliği okuyorum

Önü açık bir dal mı yoksa hep makinenin gölgesinde mi kalır Türkiye şartlarında

Makine müh. her zaman bir adım önde,

ama iş açısından Bursada sıkıntı çekmem herhalde

Türkiyede sanayide ilk sıradaki şehiriz 15 tane organize sanayi var..
  • Olum ne kada saf insanlarimiz var yahu adam makina muhendisi okudugu bolum hakkinda oneriler bilgiler vermek istemis adamin sordugu soruya bak kiz ayarlama hey allahim ya herhalde bolumu kiz meslek lisesi ile karistirdi , bide bu soruyu soran bi kiz ayarlarsa cidden o kiza yazik arkadas.

• hikodaci kullanıcısına yanıt
    Hocam YTÜ de makina okuyorum konuyu tamamen okuduktan sonra resmen korktum . Kendimi geliştirmek için neler yapılabilir ? Derslerde başarı nasıl artırılır ? Erasmus yapmanın + su var mı yoksa sadece eğlencesine göre bir olay mı ? Bir de en çok aklıma takılan soru şu hocam siz mezun oldunuz eyvallah düşün ilk işe girişinizi ve ilk size iş verilmesini okulda felan gördüklerinizden farklı olcağını düşünüyorum nasıl hallettiniz ?

• Bizim santiyedeki makine mühendisi 6000 tl para alıyor şu anda bende mekanik tesisat ustasıyim 3000 tlde ben alıyorum gerçekten bu işte para var yani

• Eski dilde makina yenisinde makine galiba

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.