Şimdi Ara

Makina tavsiyesi istiyorum ikinci el

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kullanım amacım , gittiğim yerlerde güzel resimler çekmek çekinmek. Öyle otu böceği falan çekmek pek,önerisi olan var mi?
    Butcem max 700 TL.
    Pro makinalar ile bilgim hic yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lincoln Burrows. -- 26 Aralık 2017; 2:17:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dslr makinelerde giriş seviyesi makinelere bakabilirsiniz,güzel fotoğraf çekmek istiyorsanız yapacağınız işe göre lenste önemli.Mesela manzara için geniş açı lens kelebek,böcek,çiçek v.s makro lens,uzak bir konuyu yanınıza getirmek için mesela ornito diğer adıyla kuş fotoğrafçılığı daha büyük odaklı zoom yada prime(sabit odak) lensler gerekir.Bilgilendirme amaçlı yazdım ilerde bütçe artırıp işi daha ileri taşımanıza yardım açısından.Makine olarak Canon temiz 600d,650d,550d,1100,1200 d gibi makinelere bakılabilir bütçenize göre yazıyorum biraz daha artırırsanız az daha iyi modellerine bakabilirsiniz.Nikon d5000 d3000 d3100 gibi makinelere bakılabilir,
  • ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F6FD1EC5A -- 22 Ocak 2018; 14:50:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Dslr makinelerde giriş seviyesi makinelere bakabilirsiniz,güzel fotoğraf çekmek istiyorsanız yapacağınız işe göre lenste önemli.Mesela manzara için geniş açı lens kelebek,böcek,çiçek v.s makro lens,uzak bir konuyu yanınıza getirmek için mesela ornito diğer adıyla kuş fotoğrafçılığı daha büyük odaklı zoom yada prime(sabit odak) lensler gerekir.Bilgilendirme amaçlı yazdım ilerde bütçe artırıp işi daha ileri taşımanıza yardım açısından.Makine olarak Canon temiz 600d,650d,550d,1100,1200 d gibi makinelere bakılabilir bütçenize göre yazıyorum biraz daha artırırsanız az daha iyi modellerine bakabilirsiniz.Nikon d5000 d3000 d3100 gibi makinelere bakılabilir,

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d5000-bayandan-cok-temiz-513704146/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-tertemiz-nikon-d3000-507836490/detay

iş görür mü hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lincoln Burrows. -- 27 Aralık 2017; 0:5:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Dslr makinelerde giriş seviyesi makinelere bakabilirsiniz,güzel fotoğraf çekmek istiyorsanız yapacağınız işe göre lenste önemli.Mesela manzara için geniş açı lens kelebek,böcek,çiçek v.s makro lens,uzak bir konuyu yanınıza getirmek için mesela ornito diğer adıyla kuş fotoğrafçılığı daha büyük odaklı zoom yada prime(sabit odak) lensler gerekir.Bilgilendirme amaçlı yazdım ilerde bütçe artırıp işi daha ileri taşımanıza yardım açısından.Makine olarak Canon temiz 600d,650d,550d,1100,1200 d gibi makinelere bakılabilir bütçenize göre yazıyorum biraz daha artırırsanız az daha iyi modellerine bakabilirsiniz.Nikon d5000 d3000 d3100 gibi makinelere bakılabilir,

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d5000-bayandan-cok-temiz-513704146/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-tertemiz-nikon-d3000-507836490/detay

iş görür mü hocam

bahsettiğiniz maknelerin eski model olması dışında bir kusuru yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

Daha önce hiç makina kullanmadım.
    Kullanım amacım , gittiğim yerlerde güzel resimler çekmek çekinmek. Öyle otu böceği falan çekmek pek,önerisi olan var mi?
    Butcem max 700 TL.
    Pro makinalar ile bilgim hic yok.

Samsung NX3000 yada NX300 alın. Kit lensle birlikte alınca para bile kalır size.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DSLR Makine alacaksanız:
    Canon: 550D - 600D (ikinci el)
    Nikon D3100 - D5100 (ikinci el)
    Shutter sayısı düşük bulabilirseniz iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.