Şimdi Ara

makefile bulunamadı hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Yazdığım makefile çalışmıyor.Belirttiğim dizinde make komutunu yazınca *** No targets specified and no makefile found. Stop. hatası veriyor.
    Probemi Google dım.Ama çözüm bulamadım.
    Makefile da Tab işlemlerini doğru yaptım.İsmini makefile yaptım.Uzantısını da AllTypes yaptım.Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir?
    Not : Mingw derleyicisini kullanıyorum.

hepsi: derle calistir

derle:
    g++ -I ./include/ -o ./bin/test ./lib/Hata.o ./src/test.cpp
    calistir:
    ./bin/test

• Bildiğim kadarıyla dosyanın isminin herhangi bir uzantı olmadan "Makefile" (büyük M ile) olması gerekiyor. Eğer farklı bir isimde ise -f ile belirtebilirsiniz. make -f <dosya_adı>
    gibi.
  • arkadaşın dediği gibi büyük harfle başlaması ve tek isimden ibaret olması gerekiyor: Makefile gibi yani Makefile.alltypes veya Makefile.txt vs gibi bir uzantı olmaksızın. Fakat onun dışında Makefile içeriği de gevşek ve yanlış görünüyor. Her ne hikmetse, hedef (target) isimleri Türkçe verilmiş örneğin all hepsi olmuş. Aslında olabilir fakat o durumda komut satırında örneğin $ make hepsi şeklinde komut girmeniz gerekiyor, belki o yüzden de o hatayı vermiş olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler uzantısız şekilde dosyayı notepad++ dan nasıl kaydedebilirim?
  • Windows klasör seçeneklerinde dosya uzantılarını gizle (önerilen) şeklinde seçenek seciliyse onu kaldırmalısın öncelikle. Sonra da (tab iki) Makefile adıyla kaydetmek yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.