Şimdi Ara

makas falanda değil bu ne bu :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bi arkadaş izle dedi bana tam hade len bunun neyini izliyim diyordum kiiiiii....ooooha yok artık dediğim sahne geldi

http://www.zaplat.com/video/arac_videolari/154207/Tehlikeli_Makas_Sovu?ref=nf

• Orada 5-10 salise gecikseydi videoyu haberlerde görürdük.
  • tamam belki çok normal değil ama 4 çeker arabayla da çok zor değil. sanırım giren araç impreza. :)
  • Hayati bir an...
  • bence de kesinlikle 5-10 salise..öyle yarım saniye falan da değil saliselerle yırtıyor
    heleki o hızla sol arkadan aldığı ufacık bi sürtmeyle takla atmaması mucize
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

tamam belki çok normal değil ama 4 çeker arabayla da çok zor değil. sanırım giren araç impreza. :)

Sana isteyeyim a6yı, girebilirsen gir
  • Yirtma yok

Imprezanin dikizden geldigini gordugun an

Yol verecegin kesin artik, neden sag iki serit dolu ve subari sola gireceginin kararini vermis illa girmesi lazim oraya, arabayi 140km ile sola yatirdiktan sonra arkadasin yol vermedi diye en sagdaki bos seride atamazsin

Kamerali araba arkadasin olmasada birlikte gazladigin adam, biraz akli varsa seni birak arabasini seviyorsa sen artik direksiyonu o arabadan 15-20km daha hizli sekilde sola hamle ettiginde yol verecek

Simdi kacirdiginiz noktalardan biri, insanlar seritleri ortaladigi zaman iki araba arasinda 0.5-0.7 araba bosluk dahi oluyor

Hele bu durumdaki gibi soldaki arkadasiniz ise ve siz ustune yatirdiginizda oda sola yatiriyorsa aslinda makas atmiyor iki arabanin arasindan geciyorsunuz nerdeyse

Buradaki maharet arkadaki arabada, direk saglam fren yaparakta yol verebilirdi, bu sekilde imprezanin poposundan ayrilmayarak

Yani benim gorusum Imprezanin cizgisi bellidir, ona arkadan yaklasan kamera aracidir

Birde siz arkadan hizli olarak geldiginizde ondeki araclar 120km ile giderken 33 siz 180km ile geldiginizde 50mt geciyorsunuz saniyede bu arabanizi kisaltan bir etmen

Yani hiz sonsuz olursa bir arabanin fari ile digerinin stopu arasinda 1cm olsada gecersin cunki yanal genisligin sifira yakin olur

Hizin arttikca araya girmen kolaylasir bildigin araban inceliyor ve kisaliyor gibi oluyor

Bu integral olayini kafanizda canlandirmaniz gibi

Hizlandigin icin yanal hizinda artiyor direksiyonu kirman ile araba cok daha hizlica seride oturuyor buda arabayi inceltiyor

Hizlandigin icin uzunlamasina aldigin yol artiyor makasta gecirdigin sure dusuyor buda arabanin boyunu kisaltiyor

Toplarsakm Impreza kamera arabasini cikarginizaki cizgide makas atarken kamera araba imprezanin arkasian dayamis seklinde yorumlarsaniz olayi basite indirgiyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Rice-R

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

tamam belki çok normal değil ama 4 çeker arabayla da çok zor değil. sanırım giren araç impreza. :)

Sana isteyeyim a6yı, girebilirsen gir

sen kameralı arabada olacaksan neden olmasın.

kasko vardı di mi?

• Yahu sizde şunları izleyip bi şey sanmayın.Orda makası yiyen gaz kesmiş.Hoş görüntü orası ayrı ama tamamen doğal değil bence
  • Meşhur Vasco da Gama köprüsü var.Oradaki apaçi ağabeylerin, bu pozisyona benzer pozisyona düştükleri epeyce video mevcut.Hatta, öndeki takla atarken altından geçen bile var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Yirtma yok

Yol verecegin kesin artik, neden sag iki serit dolu ve subari sola gireceginin kararini vermis illa girmesi lazim oraya, arabayi 140km ile sola yatirdiktan sonra arkadasin yol vermedi diye en sagdaki bos seride atamazsin

Kamerali araba arkadasin olmasada birlikte gazladigin adam, biraz akli varsa seni birak arabasini seviyorsa sen artik direksiyonu o arabadan 15-20km daha hizli sekilde sola hamle ettiginde yol verecek

Simdi kacirdiginiz noktalardan biri, insanlar seritleri ortaladigi zaman iki araba arasinda 0.5-0.7 araba bosluk dahi oluyor

Hele bu durumdaki gibi soldaki arkadasiniz ise ve siz ustune yatirdiginizda oda sola yatiriyorsa aslinda makas atmiyor iki arabanin arasindan geciyorsunuz nerdeyse

Buradaki maharet arkadaki arabada, direk saglam fren yaparakta yol verebilirdi, bu sekilde imprezanin poposundan ayrilmayarak

Yani benim gorusum Imprezanin cizgisi bellidir, ona arkadan yaklasan kamera aracidir

Birde siz arkadan hizli olarak geldiginizde ondeki araclar 120km ile giderken 33 siz 180km ile geldiginizde 50mt geciyorsunuz saniyede bu arabanizi kisaltan bir etmen

Yani hiz sonsuz olursa bir arabanin fari ile digerinin stopu arasinda 1cm olsada gecersin cunki yanal genisligin sifira yakin olur

Hizin arttikca araya girmen kolaylasir bildigin araban inceliyor ve kisaliyor gibi oluyor

Hizlandigin icin yanal hizinda artiyor direksiyonu kirman ile araba cok daha hizlica seride oturuyor buda arabayi inceltiyor

Hizlandigin icin uzunlamasina aldigin yol artiyor makasta gecirdigin sure dusuyor buda arabanin boyunu kisaltiyor

Toplarsakm Impreza kamera arabasini cikarginizaki cizgide makas atarken kamera araba imprezanin arkasian dayamis seklinde yorumlarsaniz olayi basite indirgiyebilirsiniz

Hoca quantum mekaniğiyle açıklamış. 200km gibi komik bir hızda incelme olur mu hocam yapmayın allah aşkına. Işık hızı yaklaşık 300 bin km/saniye.

• drahte herhalde bağıl hızdan bahsediyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EIRP

drahte herhalde bağıl hızdan bahsediyorsun.

Artik internetin ucuzlamasi ve yayginlasmasi ile her eve girmesinden, dusuk kalorili diyetlerle beslenenler tarafindanda ulasilabilir olmasindan bahsedecegim
  • quote:

quote:

Artik internetin ucuzlamasi ve yayginlasmasi ile her eve girmesinden, dusuk kalorili diyetlerle beslenenler tarafindanda ulasilabilir olmasindan bahsedecegim

mümkünse
  • Birebir aynısını imzamdaki araçla farklı hızlarda birçok kez yaptım ama en yüksek 120 km de yaptım araba arkayı çok hafif attı, minik bir kontrayla toplamıştım(övünmek için söylemiyorum ben imzamdakiyle yapabiliyorsam o impreza içinde o hızda zor değildir anlamında yazdım lütfen nasıl makas atarsın falan gibi garip mesajlarla üstüme gelmeyin) ayrıca yapılması zor değil hele ki videodaki arkadaş sanırsam bir de çaprazdan geliyor bu da makası çok kolaylaştırmış ama çaprazdan değil hemen yan şeritten gelip tam orda sola kırsa araç arkadan kopabilirdi yine de baya cesaret gerektiren bir süratte yapmış ama en sonunda kesinlikle ve kesinlikle bir yerde kaza yapıp, arabayu ondan sonra yaşlı bir dede gibi kullanmaya başlar bunu da unutmamak lazım

Son olarak asla ve asla denemeyin dört çeker değil isterse arabanın lastiklerinde yapışkan olsun araç kaymayabilir geçebilirsiniz ama değmez, ordaki ufak dokunma o süratte aracın kıçını bırakmasına ve melasef yüksek sürat nedeniyle toplayamamanıza neden olur

• WRX STI arac
  • quote:

quote:

• izlemiştim. Güzel ancak tehlikeli..
  • Daha geçen gün TEM Ataşehir istikametinde zorunlu olarak yapmıştım. Bameralı aracın pozisyonunda bir hacı amca vardı ufak bir arabayla, koca araba önüne vapur gibi savrularak birden girince adamcağız haklı olarak isyan etti. Çok da pişman oldum zaten ama mecbur durumdaydım önüme birden kamyon çıkmıştı.
  • quote:

Yirtma yok

Yukaridaki guzide yaziyi okumaya usenenler (ki bence cok hos olmus)

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Yahu sizde şunları izleyip bi şey sanmayın.Orda makası yiyen gaz kesmiş.Hoş görüntü orası ayrı ama tamamen doğal değil bence

bunu okuyarak ayni sonuca varabilir

Bana cok efsane bir olay gibi gelmedi, yaptim mi yakinindan bile gecmedi ama daha efsaneleri oldugunu hayal ediyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.