Şimdi Ara

MAJOR DEPRESYON + UNİVERSİTE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 20 mg esmax ve prozac kullanıyorum. major depresyon için, bırakmak için. doktoruma danışacağım, kullanalı 3-4 ay oluyor. biraz toparlamak istiyorum ikinci dönem. daha önce universite döneminde kullanan oldu mu?

şu an kendi hâlimle bırakmaya çalışıp 2 günde bir 20 mg alıyorum ama çok uzun boşluklar oluşuyor, ani hissizlikler basıyor.

ben artık düzgünce sosyal bir hayat kurmak istiyorum, çevrem var ama sağlıklı bir çevre oluşturamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Top unilerde okumak , kaslı olmak , zengin olmak , sosyal olmak...... gibi zorunluluklarımız yok hocam sosyal medyanın empoze etmesinden baska bi sey değil açtıgın baslıklara bakıyorum kafanda bir model var o olamadıgın icin kendini mutsuz ediyorsun beklentileri düşür kendini oldugun gibi kabul et elindekilerle mutlu olamyı ögren. Klavyeden akıl vermek kolay tabii ama elden gelen bu

• Olm sana bazen cidden üzülüyorum, iyi niyetli biri olduğunu düşünüyorum hakkında sora taciz mesajların falan çıkıo, enteresan bi lavuksun

• bounlukizaraniyor kullanıcısına yanıt

hocam karşılıklıydı o, bunun hakkında konuşmak istemiyorum. bir daha da bahsetme lütfen, konuyla ilgilen.

• Dostum ilacı kendi kafana göre alma doktoruna danış. Ben de 3 sene boyunca bu illetle yaşadım tek yaptığım şey okula giymek yemek yemek uuyumak ve tavanı seyretmekti ama şu an hayal bile edemeyeceğim şeylere doğru ilerliyorum. şu an en büyük problemim parasızlık Cebimde 5 kuruş para yok ama olacak bunu biliyorum. Hele sen kurtul şu lamet hqstalıktan gör bak nasıl yoluna girecek hayat.

• Godismee kullanıcısına yanıt

gittim hocam, doktor da beni anlamakta zorlandığını ama çok büyük bir motivasyonsuzluk olduğunu söyledi. psikologa gitmemi acilen istedi ama maddi durumum yok. uzun sürecek bir terapiye ihtiyacın var dedi.

psikiyatriden yazdrdım, ailem götürdü beni o derece.

ben yaklaşık 10 senedir böyleyim, depresif ve karamsarım. kendimi fark edeli de 3-5 sene oluyor. nah kurtunulur bu illetten tek artısı hayatta kaybedeceğiniz bir şey yok.

ileride başarılarınızın bir önemi yok, yalnızsın.

para mı kazandın, kendine işte.

yalnız gelip yalnız öleceğimi de biliyorum.

ya daha bugün bir kıza yol sordum, kulaklığı bile yoktu iki kere yüksek sesle bakar mısınız dedim takmadı.

ölmüşüz, toprak atanımız yok hocam.

şu an o kadar boşlukta hissediyorum ki çevremde kimse yok, ulan arayacak bi kişi bile yok.

20 yaşındayım, gençliğimi yaşayamıyorum. bir sürü sorun var, hangisinden başlayayım?

• Ben paxera 40 mg + sülpir 100 mh başladım
    Full uykulu oluyorsun y
    O yüzden eksi durum
    Şu an sadece 10 mg paxera ama hala uyutuyor ilaç
    Olsa yaşıtlaırm ordan oraya koşturuyor. Her gün başka kızlarla
    Antidep kullanıyosan üni hayatını unut benim gibi loser olursun ( bırakamıyorum ilacı)
    Gerçi bırakmasam da benim için çok şey değişmez

• dostum uyutuyorsa neden alıyorsun o zaman?

antidepresan aldığımda biraz iyi hissettim.

zaten hayatımda bir beklentim yok, bakir öleceğimi düşünüyorum. onu geçtim, bir şeyler yapmayıp öyle öleceğim. boşver, içelim iyi hissettirsin. büyük ihtimalle 10 sene sonra malum şeylere bağımlı olup öleceğim. hayatımın bir değeri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FEC8BB1EA -- 5 Şubat 2023; 3:46:46 >
  • İntihar en mantıklısı bence bende dusunuyom

• Depresyonda falan değilsin fark etmiyor musun keşke elimizde yıllara göre dünyada ben depresyondayım diyen kişi sayısı grafiği olsa göreceksin ki şu sosyal medya çıktı çıkalı insanlar daha çok ruhsal bunalıma girdiklerini düşünüyorlar kendi sorunlarını büyütüp izledikleri filmlerle kendilerini özdeşleştiriyorlar sen de sürekli fight club c-ve taxi driver editlerini izliyor musun muhtemelen izliyorsun tek sorunumuz bu kabullenemeyişimiz başarısız olduğumuzu çirkin olduğumuzu kabullenemiyoruz ve moralsizlik disiplisizlik bum "depresyon" benimkisi daha farklıydı yıllar boyuncaki özgüvensizliğimden sünepeliğimden başarısızlığımdan yıllar süren dini sorgulamalardan bıkmştım çıkış yok gibiydi gece yarısı evden çıkıp intihar için ormana gittim

diğer seferler çıktığımda yine de yapmayacağımı biliyordum fakat o sefer farklıydı gerçekten ölüm geliyor gibi hissetmiştim ve onun öncesindeki ay boyuncada gece yarısı birden kalkıp sessizce siqiq bir tavuk gibi ağlıyordum Şimdi bakınca Söyliyim o zaman bile depresyonda değildim sadece kendimi kandırıyordum kendime acıyordum çünkü en kötüsü bendim ama ilaç alacak kadar m*l da değildim sorunları ertelemekten başka bir işe yaramaz beynini eritir o kadar . Sorunları erteleme başarılı değiliz zeki değiliz çirkiniz her kafamız attığında buraya konu açmakta bizim handikapımız Sadece birileriyle iletişime geçip sorunları ertelemek Aynı şu an benim yaptığım gibi gece yarısı saat 3te normal adam buraya mesaj yazmaz

düşünmedim sorumluluğumu yerine getirmedim ve boş dolandım 7 ay sonra ilk defa 4 te yatıcam ve bir daha olmayacak aptallığımı kabul ediyorum. sen de kabullen ve elimizdekilerle neler yapabilirz diye düşün kendine acımaya bayılıyorsun kendine acımayı bırak sadece bırak gitsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0alametifarika0 -- 5 Şubat 2023; 4:4:35 >

• Panik atak var bende onu engelliyor

• geçmiş olsun hocam

• Top unilerde okumak , kaslı olmak , zengin olmak , sosyal olmak...... gibi zorunluluklarımız yok hocam sosyal medyanın empoze etmesinden baska bi sey değil açtıgın baslıklara bakıyorum kafanda bir model var o olamadıgın icin kendini mutsuz ediyorsun beklentileri düşür kendini oldugun gibi kabul et elindekilerle mutlu olamyı ögren. Klavyeden akıl vermek kolay tabii ama elden gelen bu

• Antidepresan çok overrrated bir şey bence. Kişiden kişiye değişir tabi ama ben de kullanıyordum. Bir sabah kalktım ve artık içmeyeceğim dedim ve içmemeye başladım. Hiçbir fizyolojik ihtiyaç veya değişiklik de hissetmedim. Tabii ki senin durumun daha ağır olabilir. Doktorunla ilerle.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • masumbiröğrenci kullanıcısına yanıt
    antidepresan weak mindlar için midir hocam

• masumbiröğrenci kullanıcısına yanıt
    Ebenizin pıttığını tersten görmek istiyorsanız böyle bir şeye yeltenebilirsiniz arkadaşlar

• pinhani12 P kullanıcısına yanıt

aynen

• pinhani12 P kullanıcısına yanıt

• up

• 8 milyar insan var, her gün 385 bin tane daha doğuyor, +1 olarak yaşıyoruz. Yarın belki malın biri fren yerine gaza basacak -1 olacağız. Hayattan nasıl özel bir değer bekliyorsunuz?

• Öfffff bu herifin depresyon ve kız haricinde başka konusu yok mu engelleyin şunu forumdan🤠

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.