Şimdi Ara

Mahkemeyi kısmen kabettim. Şimdi ne olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mahkeme sonucu istediğimi aldım aslında ama thh kararı iptal edildiği için karşı tarafın avukatlık ücretini ve mahkeme masraflarını ödeyeceğim. Ben bu parayı nasıl öderim? İcraya verilmek istemiyorum.

Karşı tarafın avukatı parayı almayıp beni icraya verip o şekilde tahsil etmeye çalışabilir mi? Ben parayı ödemeye razıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Thh kararı iptal edildiği halde istediğinizi nasıl aldınız onu biraz açıklar mısınız? Avukatla görüşün hesap no isteyin, hesaba yatırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Thh kararı iptal edildiği halde istediğinizi nasıl aldınız onu biraz açıklar mısınız? Avukatla görüşün hesap no isteyin, hesaba yatırın.
    Avukat ile görüşmek istemiyorum. Çamura yatıp icraya vermeye çalışabilir mi diye çekincem var. Araştırdığım kadarı ile ptt ile konutta ödeme şeklinde para gönderimi yapılabiliyormuş. Bu şekilde gönderebilirim değil mi masrafları? Dİkkat etmem gerken bir husus var mı?

THH servisteki telefonumun parasının iadesine karar vermişti, mahkeme ise telefonun gönderilmesini, gönderilmezse parasının iade edilmesine karar verdi.
  • Evet pttnin öyle bir hizmeti var

• Avukatla görüşmenizi tavsiye ederim, siz parayı gönderene kadar takibi başlatabilir.
  • bahadirhan.hukukcu kullanıcısına yanıt
    Parayı bugün gönderdim. E devlette henüz dava açılmamış görünüyor. Ayrıca karar henüz elimize ulaşmadığı için kesinleşmemiş sayılıyor bildiğim kadarı ile. Bundan dolayı yine bildiğim kadarı ile icra takibini başlatamıyor.

Parayı almayabilir mi avukat? Almaz ise ben ödemeyi yapmamış sayılır mıyım? Bu konu ile ilgili bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 9 Nisan 2018; 14:46:30 >
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    kararın kesinleşmesi gerekmez ancak gerekçeli kararın yazılması gerekir. Parayı almazsa icra takibi yapıldığında asıl alacağın fer'ileri yönünden itiraz etme imkanınız olur
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Tam anlamadım hocam mesajınızı son kısmını. Hukuki terimlere pek aşina değilim. Bahsettiğiniz itiraz nereye yapılıyor? Tekrardan dava mı açmam gerekiyor?

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    İş oralara gelirse detaylara bakarız

• sertosman S kullanıcısına yanıt
    Bugün avukatın hem bürosunu hemde bulduğum cep telefonunu aradım cevap veren olmadı. Bakalım ne olacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.