Şimdi Ara

Mahkemelik olduğu çalışanlarından, Nusret hakkında yeni iddialar! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
23.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye’yi edirneden şırnak a kadar gezdim yurtdışına da çıktım.

Konu fazla mesai değilki ne alaka? Allah sana akıl fikir versin bizde var çok şükür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • New yorktaki bütün restoranlar nusret gibi lüks yani?

Aynen hatta en düşük garson maaşı 10bin dolarmış falan...

Ulan nusret gibi adamı da savundurtuyosunuz ya ne diyeyim. Basbaya çakallık yapıp açığından yararlanmış bu elemanlar bahşişe el koyuyor diyerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 12 Kasım 2019; 11:29:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu adama biri et kestiğini hatırlatmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

NUSRET NY'nin günlük cirosu 135.000 dolar imiş

ayda 4.000.000 dolar yapar

bunun %15'i bahşiş olsa, 600.000 dolar bahşişe gidecek

15 garson çalışsa kişi başına 40.000 dolar eder ayda.

8000 dolarla kimi kandıracak Nusret.

Alıntıları Göster
    Bahşişler işletme cirosuna dahil edilmez. Ayrıca %15 bahşiş oranı imkansız. İşletme tip'i çalışanlarına dağıtabilir ama hepsini vermek zorunda değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İNSANOĞLU HERZAMAN ÇOK DAHA FAZLASINI İSTER.EMİNİM ŞİKAYETÇİ OLAN ARKADAŞLAR ŞUAN ÇOK PİŞMANDIR.AYNI ŞARTLARDA ÜLKEMİZDE NE KADAR MAAŞ A TALİM EDECEKLER MERAK KONUSU?

NUSRET Bİ TÜRK MARKASIDIR. RÜŞTÜNÜ İSPATLAMIŞTIR. TÜRK HAVAYOLLARI GİBİ BAYRAK TAŞIYICILARIMIZDAN BİRİDİR.YIPRATILMAMASI GEREKİR.DÜNYADA ÜLKEMİZİN REKLAMINI VE TANITIMINI YAPMAKTADIR.
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Okuduğunu anlamada sorunun var. New york'taki bütün restoranlar lüks demedim. Her meslekte olduğu gibi garsonun da iyisi, tecrübelisi, iletişim yeteneği gelişmiş olanı var. Haliyle bu garsonlar daha çok talep görür ve lüks restoranlarda çalışır. Haliyle daha çok para kazanırlar. O yüzden sıradan garsonlarla karşılaştırman anlamsız. Diğer lüks restoranların garsonları ile karşılaştırma yapacaksın.

Bahşiş parası faturaya ayrı yazılır ve bu para garsonlarındır. Bu paraya işyeri dokunamaz. Eğer dokunursa mahkemede ifadesini aynen haberde olduğu gibi alırlar. Ortada açıktan faydalanma gibi bir durum yok, garsonlara verilmesi gereken bahşiş parası eksik verilmiş. Nusret gibi adamı savunduğun için tebrik ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 12 Kasım 2019; 12:3:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonelizm

Bahşişler işletme cirosuna dahil edilmez. Ayrıca %15 bahşiş oranı imkansız. İşletme tip'i çalışanlarına dağıtabilir ama hepsini vermek zorunda değildir.

Alıntıları Göster
    az önce mahkemeye çıkan garsonun açıklamasını dinledim

günde 35.000 - 40.000 dolar bahşiş toplanıyor dedi.

bu rakamalr benim hesapladığımında çok çok üstünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevo611

İNSANOĞLU HERZAMAN ÇOK DAHA FAZLASINI İSTER.EMİNİM ŞİKAYETÇİ OLAN ARKADAŞLAR ŞUAN ÇOK PİŞMANDIR.AYNI ŞARTLARDA ÜLKEMİZDE NE KADAR MAAŞ A TALİM EDECEKLER MERAK KONUSU?

NUSRET Bİ TÜRK MARKASIDIR. RÜŞTÜNÜ İSPATLAMIŞTIR. TÜRK HAVAYOLLARI GİBİ BAYRAK TAŞIYICILARIMIZDAN BİRİDİR.YIPRATILMAMASI GEREKİR.DÜNYADA ÜLKEMİZİN REKLAMINI VE TANITIMINI YAPMAKTADIR.
    dubaide bütün arapların masasına gidip etini kesen nusret , türkün masasına bile gelmeye teneüüzl etmedi

08.40 dan sonrasını izleyebilirsin
    https://www.youtube.com/watch?v=4PalVUBkaEs

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

New yorktaki bütün restoranlar nusret gibi lüks yani?

Aynen hatta en düşük garson maaşı 10bin dolarmış falan...

Ulan nusret gibi adamı da savundurtuyosunuz ya ne diyeyim. Basbaya çakallık yapıp açığından yararlanmış bu elemanlar bahşişe el koyuyor diyerek...
    garsonun sesli açıklamasını dinledim

günlük 30.000 - 40.000 dolar bahşiş toplanıyordu

diyor

bu para dağıtılsa adam ne kadar alaacğını bilmez mi dağıtılmadığı için mahkemeye gidiyor
  • Amerika'da sistem öyle, oturduğun masaya hangi garson servis veriyorsa, bıraktığın bahşiş direk ona gider. Bu şekilde daha iyi, güleyüzlü servis teşvik edilmiş olur. Kredi kartı ile ödemede bile ayrı bahşiş hanesi var. Yerine göre %10-15 bahşiş de standart, tabi üst limiti yok.
    Bahşişleri havuzda toplayıp herkese eşit dağıtmak, oranın kafa yapısına aykırı. Tabi kimse Nusretin çok kültürlü, dünya görmüş biri olduğunu iddia etmiyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    Amerika'da yaşadım, 2.000 dolar haftalık hiç kötü para değil. Burada aynı parayı TL aldığınızı düşünün, aylığı 8.000 tl olan garson şikayet eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Wilde

Amerika'da yaşadım, 2.000 dolar haftalık hiç kötü para değil. Burada aynı parayı TL aldığınızı düşünün, aylığı 8.000 tl olan garson şikayet eder mi?
    olay bence memnuniyetsizlikten şikayet değil yoksa tabi 8bin tl burda yada 8bin dolar amerikada çok para here bir garson için. olay bence hak olayı senin bir işte/davada bir hakkın var 1 lira bile olsa arkasını aramak en doğal hakkın. bilgidiğim kadarı ile bahşiş amerikada çok çok önemli çoğu mekandan bahşiş ödemeden kalkmak insanın aklından dahi geçmiyormuş. hatta bahşiş miktarını bazı yerlerde fişe kendin yazıyorsun vs. ve bırakılan bahşişler %10-15 ise ciddi bir hak yeme oluşuyor.
    türkiyede insanlar mazlum millet aç.. 8bin tl ye iş bulsa zil takıp oynayacak vaziyete geldiğinden hak arama zaten aklından bile geçmez.

• Haftalik 2000 dolar derken? Aylik 8000 dolar maaş aliyordunuz ve adami mahkemeye mi verdiniz yanlis mi okuyorum?

• 8 bin dolar alıyorlar ve nusrete davamı açmışlar çok merak ediyorum o parayı başka yerde garsonluk yaparak kazanabileceklermi

• Eğitim gerçekten çok önemli işte. Sende eğitim yoksa, bir süre sonra ticarette başarılı da olsan adam olmayı beceremiyorsun. Açıkçası hiç de şaşırmadım, arka planda böyle bir adam olduğu hakkında bazı kaynaklardan duyumlar almıştım. Zaten ülkenin şu döneminde ticaretle hızlı bir şekilde yükselmek, Şahenk tarafından desteklenmek, malum siyasi parti erkanları ile fotoğraflar çekinmek falan... Herkes yerini hududunu bilecek kardeşim, ilkokul terk ayakkabı boyacısının sen kalkıp da bu kadar göklere çıkartırsan olacağı budur.

Tek farkı var, uluslararası bir adamdan fon kaynağı alınca kendisini yurt dışına atınca globalde tanınma imkanı oldu.
  • "Ama ama bulaşık yıkayıpta bugünlere geldi yeüüvvvvv" Geldiği yeri unutmuş işte.Zenginlere sövünce biz suçlu oluyoruz
  • Aylık 8 bin dolar Amerika için bile iyi para. Öyleki bir garson için çok çok iyi para..
  • Nusrette Garsonluk için nerden iş başvurusu yapıyoruz?
  • 3 kuruşluk adama 5 kuruş verirsen, gider o 2 kuruşla seni satar...
  • aylık 8 bin dolar ve mobbing itirazı ? tr de mobbing olmayan kaç sistem iş var ? 40 bin tl den fazla para kazanıyorsunuz aylık neyin mobbingi bu .

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.