Şimdi Ara

mahkemede suçu kabul etsem ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ifade verdikten sonra, kamu davası açılırsa ve yapmadığım suçu etkin pişmanlıktan yararlanmak için kabul edersem ne gibi sonuç ortaya çıkar? çünkü deliller bana çıkıyor ve reddettikçe üstüme geliniyor.

• Hocam biraz daha detaylı yazın burda çok değerli insanlar var yardımcı olacaklardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam biraz daha detaylı yazın burda çok değerli insanlar var yardımcı olacaklardır.

Hocam bi bilgi almak istiyorum sadece

Ornek veriyorum bir suc işlenmiş siber bir dolandiricilik ve bu suç ip telefon isim şahsa çıkıyor fakat adres şahsın değil ve kargoyu şahıs teslim almamış. Ama mahkeme yeterli delil var diyor ve kamu davasi açıyor dava günü veriyor. Şimdi şahıs reddediyor bu suçu almadığını söylüyor kargoyu da, ama mahkemede reddederse pismanliktan yararlanamaz. Suçu bilerek üstlenir ve pişmanlıktan yararlanmaya çalışırsa ekstra bir suç teşkil eder mi? İlk ifadesinde yalan konuşması falan. Ya da ne yapmalı?

• up
  • İlk ifade sorun yaratmaz ama beraat etme şansını ortadan kaldırır kabul ederek

• Hocam peki kişi karşı tarafın tüm zararını giderip Etkin pişmanlık tan faydalanirsa,genelde serbestmi kalıyor yoksa gene hapse girer mi?

• Hapis başka bir konu. Alacağı ceza miktarına bağlı hapse girip girmemesi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.