Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
22
Favori
71.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazmadan edemicegim. Tamam netten alinan parfumun ozu daha az yogun ama degmez mi arkadaslar? Davidof the game tekin acar fiyati 360 tl idi, hepsiburada fiyati 109tl. Bu nedir yani? Varsin daha az koksun. 6 degil de 2 saat koksun. Arada 250 lira fark var arkadaslar. 100ml kokuya yarim milyar verilir mi? Insanlar 15 gun kopek gibi calisiyor o para icin, azcik daha koksun diye ben neden 3 kati vermeliyim? Ben mi birseyleri atliyorum hocam yoksa diger insanlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

Yazmadan edemicegim. Tamam netten alinan parfumun ozu daha az yogun ama degmez mi arkadaslar? Davidof the game tekin acar fiyati 360 tl idi, hepsiburada fiyati 109tl. Bu nedir yani? Varsin daha az koksun. 6 degil de 2 saat koksun. Arada 250 lira fark var arkadaslar. 100ml kokuya yarim milyar verilir mi? Insanlar 15 gun kopek gibi calisiyor o para icin, azcik daha koksun diye ben neden 3 kati vermeliyim? Ben mi birseyleri atliyorum hocam yoksa diger insanlar mi?

Merhaba,

Parfüm sektörü lüks tüketime girdiği için fiyatlar her markanın istediği gibi olabilir. Mesela aynı şeyi ekmek için su için söyleyemem bunlar temel ihtiyaçlardır. Kişisel fikrim parfüm alacağı paraya 15 gün çalışabilen yani geliri o seviyede olan insanlarımız o ürünü zaten almamalı belli ki o ürün onun için değil. Bazı insanlara göre o 360 tl pahalı olabiliyorken bazı insanlar için çok uygundur. Niche parfümler var mesela 1000-2000tl hatta daha pahalıları da var. Söylemek istediğim parfüm bir lüks tüketim ürünüdür bizler bütçemize uygun olmasa da onları tercih etmeye çalışıyorsak bu bizim sorunumuzdur mağazaların değil. Burada tercih size kalıyor ister hepsiburada'dan alırsınız ister tekin acar'dan. Bu sebeple 100ml kokuya yarım milyar size pahalı gelirken bazılarına uygun geliyor hatta umursamıyorlar böyle paraları.
  • Le male
    Blue the chanel
    Calvin klein eternety summer

Bu 3parfümü kullandıgımda etrafımdaki herkes beğeniyor ben blue the channel kokusunu sevmesem bile kızlar gelip soruyor, le male ve summer i ise eşim çok beğeniyor. Bu 3 parfümü 6yıldır kullanıyorum ve değişiklik arıyorum, yaşım 23, buğday tenliyim, terlemem yok denecek kadar az. Parfümden beklediğim bana özel olsun bu 3parfümde pek bilinmiyor heralde, herkes sorar ne diye, eşim ise le male sıktıgımda bana ayrı bakıyor farkediyorum. Bu şekilde herkeste olmayan, cokta ağır olmiyan, kalıcılıgı yuksek parfüm arıyorum

Denediklerim
    Lacoste red ( ağır geldi beğenmedim)
    Versace blue jeans (ben beğendim ama olumlu yorum almadım, eşim sıkmamı istemiyor)
    Lacoste esantiel (aşırı ucucu, guzel kokusu var, guzelde yorumlar aldım ama max 1saate ucuyor)
    Armani gio ( bizim kapıcının apartman kokusu gibi ama beğeneni beğeniyor, beğenmeyenide kaçıyor)

Bunlar dısında tavsiyeleriniz varsa sevinirim

Birde made in love diye bayan parfümü arıyorum, türkiyede satılmıyor heralde veya ben bulamadım hiç bilginiz varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 4 Aralık 2016; 21:34:00 >
  • Hepsiburada da satilan brüt parfüm orjinal mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnvictus arıyorum ama, bayat ve orjinal olmayan parfüme denk gelmekten korkuyorum.

Üretim tarhiyle ilgili bir yönetmelik gelmesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Artık parfüm tavsiyelerine şu başlık altından devam ediyorum:

https://forum.donanimhaber.com/berk-yildiz-in-parfum-tavsiyeleri--120462769-2

bu konu altında sizlere en hızlı şekilde dönüş yapacağım.

Teşekkür ederim.
  • bberkyildiz B kullanıcısına yanıt
    Hocam ben n11'den Chloe Signature Edp aldım annem için. Ürün genüz gelmedi. Almadan önce batch kodunu alıp kontrol ettim, üretim tarihi 03.2017 olarak gözüküyor. 2. kalite olup olmadığını açmadan nasıl anlarım? Made in France yazıyorsa örneğin sorun yok mudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tester adi altinda satilan merdiven alti binlerce sise parfume ne demeli ?

dun haberlerde izledim yer adana baskin yapildi head and shoulders sampuan yakalandi 30.000 adet internetten saticaklarmis kendileri dolduruyor bu kadar dustuyse bu is parfumden ne kadar kazaniyorlar siz dusunun

• Hocam bu parfüm nasıl http://www.hepsiburada.com/moschino-forever-sailing-for-men-edt-100-ml-erkek-parfum-p-SGMOSCHINO16545 ürünü aldım checkcosmetic sitesinden sorguladım üretim tarihi 2017

• Takipteyim

• Berk bey merhaba bende parfüm almayı düşünüyorum, mağazadan alma taraftarıyım.

Çeçeksi, tatlı, oryantal kokular hoşuma gidiyor. Çim kokusu gibi olanları örneğin aventus çok beğenmedim.

Düşündüklerim:

Vercase eros

Vakko de vakko

Xeryus rouge

Sizce hangisi beni hem koku, hem yayılım hemde kalıcılık için pişman etmez?

• quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

Berk bey merhaba bende parfüm almayı düşünüyorum, mağazadan alma taraftarıyım.

Çeçeksi, tatlı, oryantal kokular hoşuma gidiyor. Çim kokusu gibi olanları örneğin aventus çok beğenmedim.

Düşündüklerim:

Vercase eros

Vakko de vakko

Xeryus rouge

Sizce hangisi beni hem koku, hem yayılım hemde kalıcılık için pişman etmez?

Versace Eros - Koku olarak çok güzel fakat kalıcılık ve hissedilirlik çok düşük hele son yıllarındakilerin performansı daha da düştü. Kokusunu beğenirsiniz ama çok kısa sürede yok olduğundan memnun kalmayabilirsiniz.
    Vakko V - Çok ucuz kokan bir parfüm.
    Givenchy Xeryus Rouge - Klasik kokudur, efsanedir, çoğu kişi tarafından sevilir kokudur. Güzel oryantel bir kokudur
  • Teşekkür ederim, tercihimi givency den yana kullanayım o halde.

Peki sizce parasının karşılığını veren kalıclık yayılım koku güzelliği olarak 200-300 arası hangi parfümler var, 75 ml 100 ml olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: doc.dr

Teşekkür ederim, tercihimi givency den yana kullanayım o halde.

Peki sizce parasının karşılığını veren kalıclık yayılım koku güzelliği olarak 200-300 arası hangi parfümler var, 75 ml 100 ml olabilir.

Hangi mevsim için parfüm düşünüyorsunuz? Umarım işine yarar parfüm isimleri verebilirim.
  • Aslında 4 mevsim kullanabileceğim bir koku daha iyi olur

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Terre D'Hermes Edt almanı öneririm, yazın az bir dozaj ile gayet mutlu olursun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim, bir deneyim.

• Bugün boynerde ve sephorada givenchy pi, xeryus rouge, eros denedim. Akşam 6 gibi denedim eve geldim. Geldiğimden beri hiç bir koku almıyorum, monta sıktım açtığımda dolabın kokusu bile değişmemiş. Bu parfümlere ne oldu, normalde pi çok yoğun kokardı çoğu kişi reformüle edildiğini ve artık neredeyse hiç hissedilmediğini yazmış. Orjinal almaktan iyice vazgeçtim

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    kesinlikle aynı fikirdeyim. kaç yıldır orijinal parfüm kullanırım 6 ayda bir şişe bitiririm. türkiyeden iyi mağaza dediğimiz yerlerden orijinal ürün diye alıp hüsrana uğrayınca, yurtdışı dönüşünde almanyada free shopta birkaç parfüm sıkıp denedim. buradan tabi ki daha pahalı fiyatlarda olan hep kullandığım ürünler. sonuç hüsran bir saat sonra uçağa bindiğimde ne koku kaldı ne tad. sanırım orijinal üründen vazgeçeceğim. hangi ürünü nereden alacağımı da artık bilemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drfettah -- 26 Mart 2018; 20:48:2 >
  • drfettah D kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum, uzun süre edt versiyon kullandım, edp ye geçeli 2 sene olacak çok fazla kullandıgım marka oldu hepsinin durumu aynı, kalıcılık 0 ben de ne yapacağımı bilemiyorum artık başkalarında böyle olmuyor gibi yada yeniliyorlar çözemedim :(
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.