Şimdi Ara

Mafia II (2011) [ANA KONU] (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.351
Cevap
12
Favori
491.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Antik kuntik ortalama fizik hesaplamalarını physx diye yutturmaya çalışıyorlar, ona yanarım ben.

Şu açıkça görülüyor ki; physx ile, zaten olması gereken fizikten daha iyisini değil, zaten olması gerekeni göstererek ödüllendirdiklerini sanıyorlar. physx yokken de, olması gereken fiziği göstermeyerek cezasını çektiriyorlar bize. Ulen piyasada tonla oyun var physx ile alakası yokken physx adı altında gösterdiğiniz fiziklerin altından girip üstünden çıkıp yerden yere vuracak derecede aşmış fizikleri olan.. yatacak yerin yok nvidia, senin yüzünden olması gereken fizikleri koymayıp "aha physx aç al bunları göreceksin işte hadi bakalım" deyip normal bildiğin yurdum fizik motorunu aktif ediyorlar physx ile.

Şu oyunu yaptığınız PC'lere kafam girsin 2K. Başka bir şey demiyorum.

Sırf bu physx şerefsizliği yüzünden nvidia kart alırsam adam değilim. ati de ne yapacaksa yapsın yeter artık, olması gereken fizikleri göremiyoruz oyunlarda lanet nvidia yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 28 Mart 2010; 10:02:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

Açıklama : Mafia 2'den NVidia'nın fizik özelliği için yayınlanan bir tanıtım videosu

http://www.bolumsonucanavari.com/Videolar-Mafia_2__PhysX_Trailer-1071.htm

Bu video da oyunun ilk videoları çıktığında camlar kırılıyor ama yerde gözükmüyor da bilmem ne diye bıdı bıdı edenlere kapak olmuştur Adamlar bu kadar beklettiğine göre bir bildikleri varmış demekki... Karakterimize de palto yakışmış

PhysX'deki efektler gpu üzerinden hesaplatılıyor buda Havok'dakinden daha kaliteli ve ayrıntılı efektler kullanılmasını sağlıyor. Oyunun çıkış tarihide onaylandı 27 Ağustos.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Mart 2010; 12:04:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

quote:

Orijinalden alıntı: OzanSRC

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

Açıklama : Mafia 2'den NVidia'nın fizik özelliği için yayınlanan bir tanıtım videosu

http://www.bolumsonucanavari.com/Videolar-Mafia_2__PhysX_Trailer-1071.htm

Bu video da oyunun ilk videoları çıktığında camlar kırılıyor ama yerde gözükmüyor da bilmem ne diye bıdı bıdı edenlere kapak olmuştur Adamlar bu kadar beklettiğine göre bir bildikleri varmış demekki... Karakterimize de palto yakışmış

PhysX'deki efektler gpu üzerinden hesaplatılıyor buda Havok'dakinden daha kaliteli ve ayrıntılı efektler kullanılmasını sağlıyor.

aç bir gdc 2010 havok videolarını izle.. sonra o fizik bana yetmez diyorsan konuş.. ki yetmez diyorsan physX e de sayabilirsin.. çünkü daha fazlasını sunmuyor o da..
  • ben diyorum ki (biraz erken ama) şimdiden şöyle aşağı yukarı bir çevirmen listesi hazırlayalım. herkes baksın çıkacağı tarihe ona göre desin ki ben varım. hem daha planlı olur, hem hızlı biter(daha oyun gelmedi gerçi nereye bitiyor?).
    Nasıl olur?
  • Açıkcası daha var ama kesinlikle mayıs gibi ekip kurulmalı ve bende bu işte seve seve yer alabilirim 5-6 kişilik sağlam bir çeviri grubuyla 1 haftada biter %100 çeviri bence bu iş yazın olacağınıda varsayarsak.
  • mükemmel bir oyun bizi bekliyor.türkçe yama ile tadından yenmez
  • Buna da ezel mod gelir artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vi®tue

Buna da ezel mod gelir artık.

Hehe KV modun üstüne iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vi®tue

Buna da ezel mod gelir artık.

getirtmem ve şimdiden 2 kişi çevirmen oldu bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Açıkcası daha var ama kesinlikle mayıs gibi ekip kurulmalı ve bende bu işte seve seve yer alabilirim 5-6 kişilik sağlam bir çeviri grubuyla 1 haftada biter %100 çeviri bence bu iş yazın olacağınıda varsayarsak.

Daha dosyaların hangi uzantıyla geleceğini bilmiyoruz. Belki de açılmayan kilitli bir dosya şeklinde gelebilir bazı oyunlardaki gibi. Ekip oluşturulmalı ama ekstra bir çaba için daha çok erken.
  • oyuna aktarma konusunda bi tecrübem yok ama metin olarak verirseniz bir kısım bende çevirebilirim.. 2-3 ay sonra başlıkta konuşulur bu konular.. 1 ay kala plan yapılsa daha iyi olur.. şimdi erken biraz..
  • İnşallah iyi optimize ederler oyunu Gta 4 gibi olmasında:). Vede şu türkçe yama işi baya iyi olur bence:)
  • ya gene mi ertelendi bu
  • 27 Ağustos net tarih olur umarım.. artık tahammül edemiyoruz
  • GTA IV den sonra oyunlardan soğudum pcde oyun oynayamıyorum şu oyun çıksada oynasak tekrar oyunlara geri dönsek :(
  • yine mi ertelendi?(Yine mi bamya)

bu arada

*Oyunda okunabilir gazeteler olacak ve bu gazetelerden 1945 ve 1950'lerin başı hakkındaki haberler öğrenilebilecek.
    *Oyunda arabaların önemli bir rolü olacak. Arabalar, oyundaki tarihe uygun bir şekilde olacak.
    *Oyuncu, şehrin içinde kendine bir ev satın alabilecek.
    *Restorantlardan alınan yiyecek ve içecekler sayesinde sağlık yükseltilebilecek.
    *Oyunda araba modifiye etme imkânı olacak.
    *Çevre ile olan etkileşim daha da artmış bir şekilde oyuncunun karşısına çıkacak. Radyolardan o günlerin tanıdık şarkıları duyulabilecek.
    *Oyundan bir görüntüsü GTA serisindeki gibi araçlar hasara uğradığında, arabanın kaportası çökecek.
    *Araba, zaman geçtikçe kirlenecek.
    *Ayrıca arabaların benzinleri de bitebilecek. Oyuncu kendi arabasını satın aldığında istediği takdirde arabanın plakasını bile değiştirebilme şansına sahip olacak.
    *Kamyonların arkaları açılabilecek, ve bu bölümlere cesetler ve silahlar saklanabilecek.
    İngilizcesi NPC olan oyuncu olmayan karakterler sigara içecek, gazete okuyacak ve otobüs durağında bekleyecek, şehir içinde dolaşacak, bir araçtan inip bir binaya girebilecektir..
    *Oyunda, oyuncunun daha iyi dövüşmesini sağlayacak kombolar üretebilmek için spor salonları olacak.
    *İngilizcesi Checkpoint olan Denetim Noktası sistemi bütünüyle onarılmıştır. Oyun içi yönlerdirmelerde hiçbir sorun olmayacağı söylenmiştir.
    *Ünlü komedyen Charlie Chaplin'i oyundaki eğlence klüplerinden bazılarında görmek imkânı da olacak

Oyun Amerika da 24.08.2010 tarihinde Avrupa da 27.08.2010 tarihinde satışa sunulması bekleniyor
  • Ertelemekten bıkmadılar, madem yapamıyorsun tarih verip milleti heyecanlandırma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: £se®

Ertelemekten bıkmadılar, madem yapamıyorsun tarih verip milleti heyecanlandırma.

dimi valveyi örnek alsınlar hiçbir bilgi vermesinler
  • Silah sesleri benzersiz olmuş.
  • Ufak ama güzel detaylar.

Eski video:

Yeni video:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selçuk -- 2 Nisan 2010; 15:15:33 >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.