Şimdi Ara

Madenciler Yüzünden Ekran Kartı Fiyatlarından Yakınanlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
1
Favori
11.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Dedi her oyuncuyu 12 yaşında genç, oyunları filmlerden dizilerden kitaplardan daha değersiz bulup insanlara hiçbir şey katmadığına inanan yaşı yüksek vizyonu düşük insan.

Merak ettim oyunlar insana ne katiyormus? 😇

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Stokçuluk yapsalar haklısın fakat alış fiyatları da arttıktan sonra satış fiyatlarının da artması kaçınılmaz.
    Bu iş ilk çıktığında ellerindeki bütün stoğu alacak müşterilere tabii ki çok sıcak bakıp bütün stoklarını satmışlardır.
    Şu an ise nVidia ve AMD Radeon tarafından çip üretilip de kart yapılacak, onlardan da Türkiye'ye gelecek de stoklayıp daha da değerlenmesini bekleyecekler. Ben böyle bir lüksleri olduğunu sanmıyorum. Çünkü depoda tutmak bile bir maliyet.
  • Farklı platformlar için özelleştirilen oyunlar daha ağır basıyor yoksa PS4 kolunu PC'de kullanabiliyorum. Misal bir DriveClub ya da eskiden olduğu gibi God Of War ya da Gran Turismo oynayabilmek için belli platformlara sahip olunması gerekiyor. Şöyle bir fikir de ortaya çıkabilir, DriveClub yerine AssettoCorsa'da aynı işi görür diyebilirsiniz ama buna katılmayan çok kişi olacaktır (biri de ben )
  • 1200 e açılmamış gtx1060 6g almıştım zamanında ramide 16 yapmıştım.
    Allah olmayana sabır versin o fiyatlar ne öyle.
    Kemal sunalın bi filmi vardı.
    Şikişikibaba var mı malasef yok...
  • Madencide ne suç var? Adam ekran kartı alıyor. Parası neyse verip almaya hakkı var. İster mining yapar ister koleksiyon yapar ister sobaya atip odun niyetine yakar. Keyfi bilir. Madenciyi suçlamayın kart üreticilerinin bu durumu bilip de bir şey yapmamalarına kızın.

@sersai Bilinen popüler rekabetçi online oyunların dozajında oynandığında refleksleri geliştirip bir eğlence unsuru olması dışında genelde pek bir katkısı olmaz. Ama singleplayer kaliteli deneyim sunan oyunlar başka. Online popüler oyunlarin aksine bunlar kazanmak/bitirmek için uğraşmaktan veya adam vurmacadan ibaret değildir. Çok daha fazla derinleşebilir ve insana bir deneyim yaşatıp ufkunu açabilir, hayata bakışını bile değiştirebilir. Bu konuda hiçbir fikriniz yoksa bunu açıklamakla uğraşamam çünkü üzerine düşünülmüş bir makale yazmak gerekir. Sadece oyun yapmak bir sanattır ve oyun oynamak bir deneyimdir diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 13 Şubat 2018; 11:32:47 >

• brnbry kullanıcısına yanıt
    pahalı almışsınız yazın bi kampanya yakaladı forumdan bir kaç kullanıcı hepsiburadadan 17xx 18xx tl ye 1080 sahibi oldular
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Onu kaçırdım çünkü 1080'e geçebilmek için önce elimdeki 1070'i satmam gerekiyordu. 2200'e satmıştım 1 senelik 1070'i sonra 2150'ye 1080 almıştım.
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    RX 480 8 GB 0 ı 1150 tl ye almıştım sıfır 1200 e sattım 2.el olarak
    1060 6GB yi 1400 e aldım
    onu da sattım para lazımdı 1400 e 2. el
    satmaz olaydım pişmanım ..
    1050 gb gaming x aldım 650 TL onlara ne zaman bulaşıcaklar bakalım
  • ...dedi ürünle, eserin arasındaki farkı öğrenememiş toplum kesiti. Çok yavaş çalışan kafamız cadıcıyı, duvar cambazını görünce birden hemen almamaya başlıyor!
  • UGUR1987 kullanıcısına yanıt
    GTX 1050Ti'ları da hiç (aslında ne demek istediğimi anladınız) ederlerse sıra GTX 1050'lere gelir. Şimdilik TI modellerle satış koruması var gibi gibi, bakalım kısmet.
  • Teşekkürler 😇

• Genel sorulara cevap vereyim.

Bitcoin herhangi bir ekran kartına bağlı olarak üretilmiyor. İlk önce, işlemci ile üretiliyordu sonra Asic ile üretilmeye başlandı. Yani bitcoin felaket düştü hala nasıl kar ediyor diyenlere kısa ama tam cevap. GPU üzerinden bitcoin ile kar eden yok.

Peki neden oluyor ? Ethereum yüzünden.

Ethereum GPU işlem gücünü kullanan bir alt coin ve kendi source kodu var. Yani Ethereum source kodu da bitcoin gibi türetilip, dileyen GPU işlem temelli coin yapabiliyor ki, onlarca farklı coin şu anda piyasada.

Bu yüzden, en az 4-5 süre içerisinde çok ciddi bir gelişme olmazsa yazılım ve coin konusunda, GPU fiyatları bu şekilde kalacak veya daha da artacak.

Ethereum ile çok ciddi kar yapılıyor. 2-3 ay öncesinde 300 dolar olan 1 birim Ethereum şu anda 800 dolar civarı birkaç hafta önce 1400 dolar civarındaydı.

Yani 3-4 tane ethereum kazmış olanlar yurtdışı için konuşursam 4 ile 6 adet arası GTX 1080ti'nin fiyatını çıkarmış oluyor ki, geriye kalan sırf kar. ( elektrik harcamaları hariç )

oturduğun yerden, herhangi bir iş yapmadan para kazanıyorsun. Sadece yatırım için sermayeye ihtiyacın var ve bunu karşıladıktan sonra, seni ortalama 2-3 ayda ( 6 aya kadar ) düze çıkartıp kar ettiriyor.

Kim bırakır bu işi ? Kimse bırakmaz. Ethereum 400 dolar altına inmediği sürecede kar oranı hala devam ediyor. Düşmesi içinde bitcoin'in 1000 dolar civarı olması demek. Çünkü ethereum bir exchange coin oldu.

Bu ne demek ? Ethereum alıp,satarak birçok coin'ini al-sat yapabiliyorsun ama bitcoin için bu tax fee'ler yüzünden ve volalitesi yüksek olduğundan geçerli değil.

Fiyatlar yükselmeden önce GPU alanlar o kartlarına sarılsın, uyusunlar. Yaklaşık 5 yıl boyunca fiyatlar böyle devam eder.

• Benim hepsiburada black fridayden aldığım GTX 1080 bakıyorum tekrar fiyatına

2400TL aldığım şeye 4000-4500TL fiyat biçmişler
    https://www.itopya.com/gigabyte-geforce-gtx1080-wind-force-oc-8-gb-gddr5x-256bit-dx12-ekran-karti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 13 Şubat 2018; 18:20:17 >
  • Forumda konusu vardı, GTX 2XXX serisi mininge kapalı gelecek diye bahsediliyordu.
    https://www.tweaktown.com/news/60812/nvidia-block-geforce-gtx-20-series-cards-mining/index.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Böyle bir durum olursa madenciler şu an satışta bulunan P104 ve P106'lara yönelmek zorunda kalacakları için oyun serisi ekran kartlarındaki stok problemi ortadan kalkabilir.

Ayrıca Amerikan senatosundaki Tether muhabbetinin akıbetine bağlı olarak da değer kaybı ya da tam tersi bir durum gelişebilir ki şu andan sonraki satışları direkt etkileyebilecek bir karar olacağı yönünde kanaatim var.

Kısacası, GT1030 candır, gerisi heyecandır

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    O fiyatlara da satanlar vardır ama ben 2700-2800 civarlarında görmüştüm diye hatırlıyorum son araştırmamda.
  • Kıtlık Sadece ekran kartı ile sınırlı değil. Bir aydır piyasada 1000 Wattlık PSU yok. Ne Corsair'in, ne Seasonic'in ne de Evga'nın...

Bu devirde yemin ediyorum bilgisayar toplamak, sıfırdan bilgisayar üretmekten daha zor.

Neye baksam: Stokta yok. Geçici süre temin edilemiyor. Tükendi.
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    4gb olanı diyorsanız yinede pahalı o kartın ederi 1000 tl

bu linkte 4gb olan 2799 tl 3400 tl ye bile çıktı bu. 3 ay önce 1500 tl di bu kart
    https://www.hepsiburada.com/sapphirenitron-radeon-rx-580-4g-oc-256bit-gddr-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11265-07-20g-p-HBV000004VT17

bu da 8gb olan 2900 tl civarı
    https://www.hepsiburada.com/sapphire-nitro-amd-radeon-rx-580-8g-oc-256-bit-gddr5-dx12-pci-e3-0-ekran-karti-11265-01-20g-p-HBV000004VT15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Şubat 2018; 21:13:46 >

• Yatırım yapacak varsa ekran kartı alsın.

• onlar çıkınca bu oldu ne yani 1000 tl eden kart 3000 tl ye fırlamış biz de kızmayalım mı? ki normal bir satın alma değil bu bir insan 5 yada 10 ekran kartını neden alır? bunu yapıp piyasayı bozarsan tepkiyi de alırsın, normal kullanıcıların suçu ne peki?? tamam bunu fırsat bilip fiyat arttıran satıcılar daha çakal da buna rağmen hala aç kurt gibi saldıran medenciler de sütten çıkmış ak kaşık değil sende laf söyletmediğine göre onlardansın sanırım ki savunmaya geçmişsin yine diyorum umarım patlarlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sersai

quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Dedi her oyuncuyu 12 yaşında genç, oyunları filmlerden dizilerden kitaplardan daha değersiz bulup insanlara hiçbir şey katmadığına inanan yaşı yüksek vizyonu düşük insan.

Merak ettim oyunlar insana ne katiyormus? 😇

Senin insanliga ne katkin var? 😇

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 14 Şubat 2018; 3:5:1 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.