Şimdi Ara

Madenciler Yüzünden Ekran Kartı Fiyatlarından Yakınanlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
1
Favori
11.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Ben zaten o optimizasyona göre 1030 u seçtim. Yoksa daha aşağısını seçerdim çünkü ps4 donanım ondan da kötü. Zaten alınacak performansı da söyledim. 720p/900p medium ayar 30 fps = ps4. 1030 size bunu pc de sağlar diyorum hatta 900p yerine 1080p de sağlar. Burada optimizasyonluk bir durum yok aynı performansı alırsınız diyorum zaten. Yani aynen de açacak 1030 oyunları niye açamasın ps4 le aynı performansı verecek diyorum. 1030 tabii ki pişmanlık yaratır ama ps4 de pişmanlık yaratır o zaman aynı şey çünkü. Ben de fiyatlara bayılmıyorum tabii ama normal ps4 ün bir fiyat avantajı yok sadece. xbox one x / ps4 pro' nun var ama.

@darkdevil35 4K oynamak işlemci isteyen bir şey değil. Çünkü 4k oynayınca düşük fps alınıyor. Yani pc de böyle en azından. Yüksek fps almadığınız için tersine işlemci rahatlar yüksek çözünürlükte açınca. Zaten fark etmişsinizdir bazı oyunlara 4k 30 fps desteği geliyor xbox one x' de ama 1080p tv ile açsanız 1080p 60 fps çalışamıyor. Sebebi işlemci işte. 30 fps e anca gücü yetiyor. Halbuki ben tam tersini isterdim. 4k boş iş. 1080p 60 fps pc ile aynı seviyede yüksek grafiklerle açacak donanımın var. Ama inatla akıcılığı ve grafik kalitesini reddedip 4k üzerinden pazarlama yaparım diye 4k medium ayar 30 fps ile açtırıyorsun millet 30 fps oynayıp ağlıyor sonra hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 12 Şubat 2018; 21:13:7 >
  • ayakliPC kullanıcısına yanıt
    Hocam pc ye de kol takılıyor (hatta aynı kollar da takılıyor) ve aynı şekilde kullanılıyor yani tek konsol kullanma sebebiniz kolsa söyleyeyim dedim.
  • Şimdi hocam referanslaıma bakarsanız, gsync 144 hz monitörden 60 hz hdr monitöre kadar değişik monitör kullandığımı görürsünüz.Daha 2 gün önce 1080 satıp 1080 ti aldım.4k size göre boş alabilir ama ben 4k da, oyun oynadıktan sonra 2k bile kötü gelmeye başladı.O yüzden 4k oynuyorum.Ayrıca 4k için işlemci çok

yüksek gerekli değil demişsiniz.Bu da doğru değil, 1080 ti besleyecek işlemci en düşük 4790k oda sadece işlemci 1000 lira zaten.Konsol kısmında ise bana şuan 4k 30 fps oynatacak ekran kartı hangisi pc de? ve de kaç para onu söyleyin isterseniz.Ben assassin origin hem proda hemde pc de 4k karşılaştırdım aman aman

bir farkta yoktu.Kısaca konsol parasına kesinlikle hiç bir pc iş yapmaz,bunları kafamdan söylemiyorum sürekli donanım değiştiren biri olarak yazıyorum.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Birincisi native 2k dan 4k ya yükselme fark edilir illa ki. Yoksa pc de de herkes öyle oynasın madem hic farkedilmiyor. 144p açalım upscale edelim 1440p ye falan ne güzel rahatladık yani. PS4 de native 720p-900p den 1080p ye upscale ediliyor ve bunun muhabbeti çok dönüyor yabancı forumlarda millet şikayetçi bu kandırılma durumundan. Konsoldaki kardeşlik olaylarını biliyorum ama illa ki pahalıya gelir yani gelmezse gariplik var. Ki zaten ekran kartı alamadığı için konsol alacak adam muhtemelen oyun alacak param yok deyip korsan oyun da oynar. PC özel oyunları PS özel oyunlarıyşa yarışamaz. Şimdi aynı sayıda olsalar kabul ederdim. Ama 1 e 100 gibi komik bir oran olduğu için ben PC' yi tercih ederim. İndie oyunları bilip oynayanlar da bana muhtemelen katılacaklardır. Ha bu 1 iyi 100 çöp demek değil. 1 AAA oyun 100 A oyun demek. Önceki yorumumda dediğim gibi bir oyunun kaliteli olması için illa 100 milyon dolar harcanıp 3-4 yılda yapılması ve grafiklerinin mükemmel gözükmesi gerekmiyor. Oyun bir sanattır. Doğru yaratıcılık ve emekle çok güzel işler çıkıyor. Tek kişi elinden çıkma Undertale bu konuda en güzel örneklerden biridir herhalde.

Edit: Ben zaten söyledim xbox one x ucuza geliyor şuan. PC karşılığı gtx 1060 ve rx 580 seviyesinin bir tık altı. 4K 30 fps için alan kişi için ucuz yani konsol. Ama ben 4k medium 30 fps yerine 1080p ultra 60 fps i tercih ederdim. Açıkçası pc oyunculuğu 60 fps i bile geride bırakmışken konsolda hala 30 fps de kalınıp hadi 4k yapalım denmesi bana çok komik geliyor.
    4k tabii ki 1080p den fazla zorlar. Yani tabii 1080p de 100 fps alan adam 4k da da 100 fps almaz ekran kartı yetse bile. Ama bu 50-60 fps lere düşer anlamına da gelmiyor. Kayıp çok daha az. Ekran kartındaki gibi bir zorlanma olmuyor işlemcide. i3 8100 le de gayet 60 fps alınır 4k da. Minimum olarak bazen aşağılarına inebilir ama çok can sıkacağını sanmıyorum. G4560 ın 4k da neler yaptığına bakın mesela.
    https://www.youtube.com/watch?v=BDG-dQsHymE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 12 Şubat 2018; 21:40:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Birincisi native 2k dan 4k ya yükselme fark edilir illa ki. Yoksa pc de de herkes öyle oynasın madem hic farkedilmiyor. 144p açalım upscale edelim 1440p ye falan ne güzel rahatladık yani. PS4 de native 720p-900p den 1080p ye upscale ediliyor ve bunun muhabbeti çok dönüyor yabancı forumlarda millet şikayetçi bu kandırılma durumundan. Konsoldaki kardeşlik olaylarını biliyorum ama illa ki pahalıya gelir yani gelmezse gariplik var. Ki zaten ekran kartı alamadığı için konsol alacak adam muhtemelen oyun alacak param yok deyip korsan oyun da oynar. PC özel oyunları PS özel oyunlarıyşa yarışamaz. Şimdi aynı sayıda olsalar kabul ederdim. Ama 1 e 100 gibi komik bir oran olduğu için ben PC' yi tercih ederim. İndie oyunları bilip oynayanlar da bana muhtemelen katılacaklardır. Ha bu 1 iyi 100 çöp demek değil. 1 AAA oyun 100 A oyun demek. Önceki yorumumda dediğim gibi bir oyunun kaliteli olması için illa 100 milyon dolar harcanıp 3-4 yılda yapılması ve grafiklerinin mükemmel gözükmesi gerekmiyor. Oyun bir sanattır. Doğru yaratıcılık ve emekle çok güzel işler çıkıyor. Tek kişi elinden çıkma Undertale bu konuda en güzel örneklerden biridir herhalde.

Edit: Ben zaten söyledim xbox one x ucuza geliyor şuan. PC karşılığı gtx 1060 veya rx 580' in bir tık altı. 4K 30 fps için alan kişi için ucuz yani konsol. Ama ben 4k medium 30 fps yerine 1080p ultra 60 fps i tercih ederdim. Açıkçası pc oyunculuğu 60 fps i bile geride bırakmışken konsolda hala 30 fps de kalınıp hadi 4k yapalım denmesi bana çok komik geliyor.
    4k tabii ki 1080p den fazla zorlar. Yani tabii 1080p de 100 fps alan adam 4k da da 100 fps almaz ekran kartı yetse bile. Ama bu 50-60 fps lere düşer anlamına da gelmiyor. Kayıp çok daha az. Ekran kartındaki gibi bir zorlanma olmuyor işlemcide. i3 8100 le de gayet 60 fps alınır 4k da. Minimum olarak bazen aşağılarına inebilir ama çok can sıkacağını sanmıyorum. G4560 ın 4k da neler yaptığına bakın mesela.

Birincisi oyun oynarken fark etmek çok zor.İkincisi pc de 2k dan 4k ancak dsr ile yükseltirsiniz ama aynı 4k açıyormuş gibi fps düşüyor,konsolda böyle bir

kayıp yok.Ayrıca siz baya geride kalmışsınız ps4 diyorsunuz be size ps4 pro diyorum.Ps4 proda 2k nativ den,4k ya yükseltiyor.bu yıl çıkacak oyunlar,God of

War,dayz gone,Red Dead Redemption bu oyunların hiç biri pc ye çıkmıyor,özel oyunlar ve de türkçe geliyor.Kısaca pc yanında konsol şart yoksa çok şey

kaçırıyor.Siz 1080p tercih edebilirsiniz bana 2k bile kötü geliyor,1080 ise tam çamur gibi görüntü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 12 Şubat 2018; 21:40:56 >
  • Fiyatlar sanki düşmeyecek gibi bende Rog serisi 1060 almak istiyorum 1050 ile baya fark var gıbu geldi testlerde almışken daha iyisini alayım dedim 1050 e 1000 lıra vermek koyuyor çok 2400 lira gtx1060 da sizce almalı miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chanser

Fiyatlar sanki düşmeyecek gibi bende Rog serisi 1060 almak istiyorum 1050 ile baya fark var gıbu geldi testlerde almışken daha iyisini alayım dedim 1050 e 1000 lıra vermek koyuyor çok 2400 lira gtx1060 da sizce almalı miyim?

Az sebredin nisan mayıs gibi yehni seri gelicek,hem fiyalar düşer hemde daha hızlı kart ve güncel kart almış olursunuz.Saçma sapan rakamlara satan kurnazlara prim vermeyin.
    Bakın ben zaten konsolun tek mantıklı tarafı exclusive oyunlar dedim. Gereksiz yere bu tartışmayı uzatmayın benim amacım konsol ucuza geliyor diyenleri gerçekle yüzleştirmekti sadece. Konsol vs PC kavgası peşinde değilim.
  • Bitcoin olayi biter mi sizce? Bitecek bir olay mi yoksa hep devam mi eder

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Bakın ben zaten konsolun tek mantıklı tarafı exclusive oyunlar dedim. Gereksiz yere bu tartışmayı uzatmayın benim amacım konsol ucuza geliyor diyenleri gerçekle yüzleştirmekti sadece. Konsol vs PC kavgası peşinde değilim.

Yo muhabbet ediyorsuz fikir paylaşıyoruz,sıkıntı yok.Konsol pc kavgası değil ancak.Konsol parasına konsoldaki gibi bir pc toplayamassınız bunu diyorum

bende,şuan 30 fps orta düzey grafikte 4k oynatan bir pc kaça çıkıyor isterseniz bir hesaplayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sphygmus

Bitcoin olayi biter mi sizce? Bitecek bir olay mi yoksa hep devam mi eder

Onu kimse bilemez ama,nisan mayıs gibi yeni seri gelmesi neredeyse kesin artık açıklamalar o yüzde.Çıkacak olan 2070 en az 1080 gücünde olur belkide fazla.En azından şuanki fiyatlar düşecek,üstelik yeni nesil kart almış olursunuz.
  • nvidia ve amd'nin tek korkuları mining patlarsa ortalıkta ortada o kadar çok ikinci el ekran kartı satışı olacak ki insanlar düşük fiyat ve çeşit bolluğunda sıfır almadan yollarına devam edecekler.

Bu da sıfır kart satışına bir süre darbe vurabilir.. Tabi kademe kademe bozulanlar olacak bu da firmaya sıkıntı olarak geri dönecek.

Gerçi bu söylediğim bir felaket senaryosu, bu durum sadece kısa süreliğine negatif bir etki yapabilir büyük ihtimal.

Belki daha büyük korkuları toplu bir protesto olabilir. Dünya çapında hemde...

Bunlar sonuçta küresel şirketler, dur durak bilmeden ekran kartı satıldığı sürece anca oyunseverlere iki yüzlü şekilde alttan alttan sizi anlıyoruz, tüh kaka bu miningciler gibi yavşar bir ifade takınıyorlar..

Öyle perakendecilere taneyle satın komutuyla, ah bu miningciler mahvettiler ortalığı cık cık... felan hikaye bunlar.
  • Gtx 1050 2gb geçen 600dü 700tl olmuş

Hocam fikir payalaşalım da burası onun yeri değil. Ayrıca siz aynı argümanları tekrar sunmaya başladınız ben de tekrar cevaplamaya başladım. Boş yere uzuyor yani. Zaten benim ne demek istediğimi anladınız ben de sizi anladım. Tercihlerimiz böyle demek ki yapacak bir şey yok. ps4 pro / xbox one x için fiyat uygun. Ama yine de bunları almak mantıklı mı kısmı yine tartışmaya açık. Sonuçta ömrünün çoğunu doldurmuş bir konsoldan bahsediyoruz. Konsol alacak adam en az 4-5 yıl değiştirmeyeceğini bilerek alır. One x alacak adam zaten ömrü dolmuş ve ucuzuyla aynı oyunları alacak olan konsola niye fazla parayı vereyim der normalini alır. Zaten hem televizyonun popülaritesini youtube a kaptırması hem de alım gücünün zayıflığı yüzünden hala çoğunluğun 4k tv' ye sahip olmaması durumu da 4pro/onex satışlarını ciddi derecede engelleyen faktörler. Kısacası yeni çıkan "altın kaplama tahta" konsolların da kendi çapında zayıflıkları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 12 Şubat 2018; 22:16:32 >
  • Valla fiyatlar o kadar şişiyor ki yeni kart çıktığında 1080 5 lira kusur ise şuan bence 2 serisi 6 dan aşağı olmayacak kesin bence minıng olayı bitmezse fiyatlar bu şekilde devam eder düşeceğine ihtimal bile vermiyorum

• Bu fiyatlar boyleyken konsol alinir steam kutuphanem oyunlarla dolu olmasa tamamen birakirdim pcyi ps4 de var ozel oyunlari orda oynuyorum fakat yeni pc lazim olsa ve sadece oyun oynayacaksam pc almam yeni nesik konsol alirim 1700 e ps4 pro veya 2300 e xbox one x ile 4K oynarim bu fiyata duzgun ekran karti kalmadi bu miningciler yuzunden

• Bekleyin sizler de GTX 1090 1100 'leri ne acele ediyorsunuz bu kadar.. Hazır bu aralar yeni çıkan oyunlar da yok piyasa beklemede şuan..
  • Asus cerberus Gtx 1070ti 8gb ekran kartı satın aldım sizce nasıl bir kart?

• konuyu gördüm buraya da yazıp sinirimi atayım dedim o madencileri bir yakalarsam........ 1000 TL EDERİ OLAN KART OLDU 3000TL YADA 3400 TL YE BİLE ÇIKTI BİR ARA. ALIŞVERİŞ SİTELERİ TEK TEK SATSALAR NE YAZAR 2 KART FİYATINA TEK KART SATILIYOR BİZİM SİTELERİNDE İŞİNE GELİYOR TABİ BU FİYATLAR ÇAKALLARÜ

@kultablasi Rx 580, 570ler artık daha makul fiyatlara mı satılıyor?? neresi makul yapmayın 4gb olanı bile 3000 3400 TL ye bile çıkıyor bu mu makul?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Şubat 2018; 6:19:55 >
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    BU berbat piyasaya göre iyi denebilir ama cidden çılgın para. Daha 2.5 ay önce 24 kasımda 1080 gamingX 2400TLden satıldı. Sonrasında 2400-2700 bandından baya devam etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobainn -- 13 Şubat 2018; 7:0:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.