Şimdi Ara

Madenciler Yüzünden Ekran Kartı Fiyatlarından Yakınanlar (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
1
Favori
11.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

pahalı almışsınız yazın bi kampanya yakaladı forumdan bir kaç kullanıcı hepsiburadadan 17xx 18xx tl ye 1080 sahibi oldular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vallaha bence de atıntılanmalı. adam sağlam sazan oltası sallayıp güzel ironi koymuş.
    ama "mayning" olayı bitmez, kendi kendinizi kandırmayın.
    şu blockchain olayı cidden sağlam bir teknoloji. ne yazık ki geleceği var ve ister sabah ister yatsıdan sonra dua edin uzun bir süre daha bu şekilde gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Olur mu kardeş 10 liralik mal aliyorsan mining ile 20 hatta 30 liralik para sokuyorsun ülkeye ayrica tl olarak bile alsan gider yine doviz alabilirsin isteyen zimbawe dolari bile alir.

Mining gelecegin parasi arkadaslar ulke olarak ne kadar cok mining yaparsak gelecekte o kadar soz hakkimiz olur bu parada ve dolar hakimiyeti bitince ulkemiz bir ekonomi devi olur. Dunya da herkesten cok sozumuz gecer.

Oyle kimse ermeni tasarisi yapamaz. Teror biter ve suriyeli vatandaslarimiz ozgurlige kavusur mining sayesinde.

Ufacık beyinle ufak hesaplar yapıp deli hayaller kurmak ve bu hayalleri kurarken de belirli ve kendi halinde olan guruba laf göndermek! Enteresan kafalar!

• quote:

Orijinalden alıntı: Hugh_Laurie

quote:

Orijinalden alıntı: Panamalı Hasta

quote:

Orijinalden alıntı: ayakliPC

Bu markayı bileniniz var mı? Teknik özellikler birebir aynı, miningciler görmeden bir bakın

https://www.hepsiburada.com/manli-nvidia-geforce-gtx-1070-ti-8gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-ngtx1070tig5rghdppp-p-HBV00000AX1W8

1070 ti 3000 tl nedir ya şaka mı bu?

herşey oyun değil bende iş için ekran kartımın iyi olması lazım ama 4000 tl verip almak kolay mı?

neden sadece nvidia ve amd var ki başka firmalar da işin içine girmeli artık.

Neye şaşırdın bu kadar ? Adamın attığı linkteki kart belki de en ucuz 1070 ti piyasa bu.

Ayrıca bu olay inşaat işi değil başka firmalar gelsin. Bak amd ye nvdianin yanına yaklasamiyor

ee yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panamalı Hasta -- 3 Nisan 2018; 8:42:15 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu markayı bileniniz var mı? Teknik özellikler birebir aynı, miningciler görmeden bir bakın

https://www.hepsiburada.com/manli-nvidia-geforce-gtx-1070-ti-8gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-ngtx1070tig5rghdppp-p-HBV00000AX1W8

herşey oyun değil bende iş için ekran kartımın iyi olması lazım ama 4000 tl verip almak kolay mı?

Neye şaşırdın bu kadar ? Adamın attığı linkteki kart belki de en ucuz 1070 ti piyasa bu.

Ayrıca bu olay inşaat işi değil başka firmalar gelsin. Bak amd ye nvdianin yanına yaklasamiyor

ee yani?

Dogustan mi boylesin yoksa sonradan kendi imkanlarinla mi bu hale geldin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ee yani?

Dogustan mi boylesin yoksa sonradan kendi imkanlarinla mi bu hale geldin?

seni benden başka silkeleyen oldu mu?
  • Konuyu sadece oyuncu arkadaşlar için değil, çizim, tasarım ve render gibi ekran kartının ön planda tutulduğu uygulamaları da göz önünde bulundurarak açmıştım. Kendi içimizde tabii ki atışmalarımız olur ama bence hedeften şaşmayıp varsa sizin de denk geldiğiniz kampanya vs. bu konu altında paylaşabilirsiniz. Sonuçta ortada bir mining gerçeği var ve bu gibi kampanyaları gördüğümüzde çok duyulmadan birbirimize destek olabiliriz.

Örneğin, yakın zamanda sorduğum ürün hakkında oyun amaçlı karşılaştırma çekmişler, buyrun sizlerle de paylaşayım;
    https://www.youtube.com/watch?v=tWNW6mnaSBw
    Anladığım kadarıyla Çekirdek ve bellek hızları aynı olmasına rağmen kartlar arasında ufak tefek(belki de göz ardı edilebilecek kadar) performans farklılıkları var. Bu durumda sonradan oluşabilecek sıkıntılarla ilgili servis sıkıntısı yaşanmayacağı halinde uygun olan tabii ki benim de tercihimdir.

Bir de Regal reklamından hallice makaraya bağlamışlar, mutlaka bakın derim, ben çok güldüm.
    https://www.youtube.com/watch?v=YsVLkvw1Ncg
  • Maden işi son 2-3 aydır artık eski rağbetini görmüyor daha öncede söylemiştim ekran kartı üreticileri de ş...fsiz bu fiyatlardan alan yok dahası talep yok fakat okadar kurnazlarki üretimi kıstılar sanki piyasada yokluk algısı yaratmak için. Zaten satacak kadarını sattılar yıllık cirolarini yaptılar şimdi neden fiyatların düşmesine olanak sağlasınlarki. Yeni seriyi eski serinin yukarı çıkarttığı fiyatlardan iteleyecekler direk. Buna ikiside dahil amd de nvidia da ŞE.....FSİZ.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    BTC fiyatının muazzam bir düşüşle 7,300$ civarında geziniyor olması da büyük etken. Çok kısa sürede 18,000$ bandını görüp yine çok kısa bir sürede bu seviyelere düşmesi de eski cazibesini kaybettirdi tabi. Üreticilerin tutumu zaten belli, aklıma 2010 yılındaki HDD kıtlığı zamanı geliyor. Sel felaketi olmuştu da Seagate ve Western Digital fiyatları tavan yapmıştı, sanki öyle bir tutum içerisindeler. Stok yapalım, BTC fiyatı artınca satarız gibisinden bir düşünce mi hakim bilemedim.
  • ayakliPC kullanıcısına yanıt
    umarım yok olur yakında
    Regal reklamımdan daha iyi olmuş.:)))

• okidoki64 kullanıcısına yanıt
    O reklam yasaklanmıştı sanırım ama bu da en az onun kadar efsane olmuş
  • quote:

BTC fiyatının muazzam bir düşüşle 7,300$ civarında geziniyor olması da büyük etken. Çok kısa sürede 18,000$ bandını görüp yine çok kısa bir sürede bu seviyelere düşmesi de eski cazibesini kaybettirdi tabi. Üreticilerin tutumu zaten belli, aklıma 2010 yılındaki HDD kıtlığı zamanı geliyor. Sel felaketi olmuştu da Seagate ve Western Digital fiyatları tavan yapmıştı, sanki öyle bir tutum içerisindeler. Stok yapalım, BTC fiyatı artınca satarız gibisinden bir düşünce mi hakim bilemedim.

sorun btc de değil o çok düşmedi. esas sorun ekran kartlarıyla kazılıp para kazandıran etherumun ciddi oranda değer kaybetmesi adeta çakılmasında. büyükten büyük küçükten küçük gider denir herzaman ama bunda tam tersi oldu artık maden kazma işinin hiçbir esprisi kalmadı. günlük 0.5$ ile hiçkimse kazmıyor o fiyatlara ekran kartını hiçbir madenci almıyor ama fiyatlarda gram oynamada olmuyor bu da benim o ben başta dediğim şeyi doğruluyor. Hem Amd hem Nvidia bunu bilerek yapıyorlar ikisi aralarında anlaşmış fiyatları indirmiyorlar. Birde arsız arsız ekran kartlarını hakkaten ihtiyaç duyanlara satın demiyormu keriz yerine koyarak. ekran kartını üreten adam yazılımına sistemde 2 taneden fazla çalışmayacak şekilde sürücülere ayar koyması çokmu zor yo hayır hiçte zor değil. ama dediğim gibi o ilk mesajımda yazdığım son cümledeki işte bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olumlu bak mining patlarsa herkes ucuza ikinci el ekran kartı kullanmış olacak

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    amd nvdia böyle yapıyorsa kendileri kaybeder umarım şu insan oğlu da artık akıllanır da kazık fiyata kart almaz bakalım kime satacaklar o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Nisan 2018; 0:2:44 >
  • 1800 tl ye aldığım asus rog strix gtx 1070 3500 tl olmuş yazıkk
  • KDV indirimi yapmışlar, bindirip indirmemişler gibi görünüyor. Bir göz atarsınız, sizin de yakaladığınız kampanya olursa özellikle ekran kartlarıyla ilgili birbirimizi haberdar edelim.

https://www.hepsiburada.com/ekran-kartlari-c-204?filtreler=satici:Hepsiburada
    5 aydır sapphire 580 4 ve 8 gb olanı takip ediyorum 8 gb olan 4bin civarıydı şuan 2.179,00 TL 2 gün önce 1950 tl idi.

4gb olan 3400 tl ye kadar çıktı şuan 1600 tl yani 5 ay önceki fiyata düştü

EDİT: Az önce 4GB olanı 1589 tl ye aldım 2 dakika da 1900 oldu

https://www.hepsiburada.com/sapphirenitron-radeon-rx-580-4g-oc-256bit-gddr-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11265-07-20g-p-HBV000004VT17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Nisan 2018; 20:9:13 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Var sende birşeyler
    nasıl bir şeyler
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.