Şimdi Ara

MADEN FACİASI: 301 işçi hayatını kaybetti, 27 işçi yaralı (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.483
Cevap
29
Favori
154.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yatıyorum arkadaşlar.Sayı sabah kalktıgımda inşallar artmaz ve iyi haberler alırız.Tekrardan ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına sabır yaralılara da şifa dilerim.
  • arkadaşımı aradım somada kendisi.

dediğine göre dışarıdaki insanlar bile kolay kolay nefes alamıyorlar. varın içeriyi düşünün..
  • Arkadaşlar bu durum hakkındaki görüşlerimi forumdan silineceği için facebook hesabıma yazdım. Amacım herhangi bir rant değildir. Sizlerden ricam tıklayarak okumanızdır. Reklam yaptığımı düşünenler yazımı bununla ilgili bir site varsa oraya ekleyip onun linkinide verebilirler..

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203803579868599&set=a.1796936321837.2104995.1192618620&type=1&relevant_count=1

Profilimdende okuyabilirsiniz.. https://www.facebook.com/mertbingullu

• AKP hükümeti süresince şehit olan Mehmetçiklerimiz ?
    Kelle.
    Reyhanlı saldırısı ?
    Beşar Esed işi.
    Gezi parkı eylemlerinde öldürülenler ?
    Çapulcu.
    Milyon dolarlık yük gemileri ?
    Gemicik.
    R. Tayyip Erdoğan'ın eski dostu, biricik idolü ?
    Haşhaşi, Paralel Yapı, Pensilvanya Bekçisi.
    R. Tayyip Erdoğan'a oy vermiş seçmen ?
    Milli irade sahibi, vatan sevgilisi, doğru karar veren yüce insan.
    R. Tayyip Erdoğan'a oy vermemiş seçmen ?
    Terorist, Vatan haini.
    Tecavüz kurbanları ?
    Etek giymeseymiş.
    Depremde ölenler ?
    Kısmet.
    ‪#‎Soma‬ ?
    Kader.....!!
  • cecen_01 kullanıcısına yanıt
    Kin ve nefretten başka birşey görmedim ben orda. Elinden birşey gelmiyorsa otur dua et bari. Başbakana ve onu destekleyenlere söveceğine önce madenin sahibine istifa etmesini söyle bakalım hiç aklına geldi mi maden çökmesinden dolayı o madenin sahibine hesap sormak?? Veya kimlerden olduğunu bir araştır öğren. Derdiniz belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yastayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 15 Mayıs 2014; 5:33:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Kin ve nefretten başka birşey görmedim ben orda. Elinden birşey gelmiyorsa otur dua et bari. Başbakana ve onu destekleyenlere söveceğine önce madenin sahibine istifa etmesini söyle bakalım hiç aklına geldi mi maden çökmesinden dolayı o madenin sahibine hesap sormak?? Veya kimlerden olduğunu bir araştır öğren. Derdiniz belli.

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulacak olan SOMA yardım konvoyunda görevli olacak veilerleyen saatlerde sonra zaten olay yerine doğru hareket edeceğim. Elimden geleni yapmaya çalışacağım. Onun haricinde SOMA MAden işletmeleri A.Ş. 'nin sürekli meşgul olan 2366132965 nolu irtibat hattını arayarak bana yapmam gerektiğini belirttiğiniz şeyleri yapmak istedim lakin iletişime kimse ile geçemedim birde işletme sahibi Alp Gürkan ile alakası olabilecek tüm mail adreslerine mail attım. yapmam gerektiğini düşündüğünüz lakin benim yapmadığım farklı bir husus varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cecen_01 -- 15 Mayıs 2014; 5:32:25 >

• cecen_01 kullanıcısına yanıt
    İyi ne güzel oraya yardıma gitmeniz bilinçli bi vatandaşsınız demek buradakilerin çoğunun aksine.. Ancak maden kazasında en başta maden şirketini değil de Başbakan'ı suçlamak istifaya çağırmak bilinçli birine yakışan bir hareket değil. Yani sonuçta bu madenin bir sahibi var orayı işletsin kontrol etsin diye değil mi? Bu sahip başbakan mı hayır. Ama nedense oymuş gibi hareket ediliyor. Önce gidip bu asıl sahip adama hesap sormak lazım. Acı taze. Suçluyu direk belirlemek için çok erken. Ama yanlış yerlerden aramaya başlıyorsunuz onu demeye çalışıyorum. Yoksa Başbakan'ın açıklamasının saçma olduğunu vs bende kabul ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cecen_01

AKP hükümeti süresince şehit olan Mehmetçiklerimiz ?
    Kelle.
    Reyhanlı saldırısı ?
    Beşar Esed işi.
    Çapulcu.
    Gemicik.
    Terorist, Vatan haini.
    Tecavüz kurbanları ?
    Etek giymeseymiş.
    Depremde ölenler ?
    Kısmet.
    ‪#‎Soma‬ ?
    Kader.....!!

adam ülkeyi yedi bitirdi soydu hatta en zenginler listesinde yükseldiler sabancı koç oldular adeta. ama vergi ödemeye gelince hiçbiri piyasada yok

doymamışlar demekki hala bu gidişte evimizden bile olucaz şaka yapmıyorum. yeni kentsel dönüşüm yasasıyla birlikte tapunuz olsa dahi geçersiz sayılacak yandaşlara peşkeş çekilecek bir sürü yer sulukulede olduğu gibi..

• 1 yıldır rabia işareti yapıp mısırdaki ölüler üzerinden siyaset yapan akpliler başkalarına ölü sevici diyor. Yuzsuzsunuz !.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

Kimisi evine ekmek götürmek için yerin 2000 metre altından kömür çıkarır kimiside o kömürü bedava almak için yıllardır tayyibe domalır...

Güzel söz knk hemen paylasmaliyim facede

• quote:

Orijinalden alıntı: cecen_01

AKP hükümeti süresince şehit olan Mehmetçiklerimiz ?
    Kelle.
    Reyhanlı saldırısı ?
    Beşar Esed işi.
    Çapulcu.
    Gemicik.
    Terorist, Vatan haini.
    Tecavüz kurbanları ?
    Etek giymeseymiş.
    Depremde ölenler ?
    Kısmet.
    ‪#‎Soma‬ ?
    Kader.....!!

Eline koluna saglik kardesim.

• quote:

Orijinalden alıntı: busterr

İyi ne güzel oraya yardıma gitmeniz bilinçli bi vatandaşsınız demek buradakilerin çoğunun aksine.. Ancak maden kazasında en başta maden şirketini değil de Başbakan'ı suçlamak istifaya çağırmak bilinçli birine yakışan bir hareket değil. Yani sonuçta bu madenin bir sahibi var orayı işletsin kontrol etsin diye değil mi? Bu sahip başbakan mı hayır. Ama nedense oymuş gibi hareket ediliyor. Önce gidip bu asıl sahip adama hesap sormak lazım. Acı taze. Suçluyu direk belirlemek için çok erken. Ama yanlış yerlerden aramaya başlıyorsunuz onu demeye çalışıyorum. Yoksa Başbakan'ın açıklamasının saçma olduğunu vs bende kabul ediyorum.

Bilinçli bir vatandaş olmaya çalışan bir vatandaşım. ve ben şahsi olarak öncelikle ilk haberi duyduğumda CHP'nin önergesini araştırdım ve bu şirket ile ilgili arama yaptım. dikkat ederseniz yazım birkaç saat önce yazıldı. Bu yazdığım metin ulaşacak muhatap bulacak ve suçlayacak birini bulamamamdan kaynaklanmakta ve bu şahsı bulamamamın sebeplerinden biriside taşeron ve özelleştirme gibi uygulamaların mimarı olan sayın başbakandır...

• Resmi ak parti sayfasındaki bazı yorumlar :

Kendini bilmezler boş boş konuşuyorlar başbakanımız nerden bilsin patlamanın olacagıni bilseydi merak etmeyin zaten alırdı sizin düşünmenize gerek kalmazdı...

ALLAH CC seni başımızdan eksik etmesin sayın başbakanım

bence bu durum RTE laf edenlere gelsin !

Böyle şeyleri siyasete bulastirmayan tek adam RTE allah başımız dan eksik etmesin

Allah anlımıza ne yazarsa onu yaşarız bu yüzden buda somalidekilerin kaderi Rabbim yapmış vardır bi bildiği ailelere sabır ölenlere rahmet hastanede olanlara şifa diliyorum ....; (

Başbakanımıza atıp tutanlar başbakanımız kadar başına taş düşsün inşallah

Rabbim tüm hayatını kaybeden çalışanların ailelerine sabır ver sin. Birilerini suçlamak ve şu an bu durum üzerinden tartismak. Doğru mu

evet arkadaşlar acımız çok büyük bu bir deprem de olabilirdi başka bir şey de olabilir bur da başbakan ın suçu ne herkez ona hakaret ediyor çok ayıp bir şey ama

NEYMİŞ EKMEK ALMAYA GİTMİŞ VURULMUŞ ÖLMÜŞ ! ! !
    NEYMİŞ POLİS KAFASINA SIKMIŞ! ! !
    AZ YAPMIŞLAR LEN KEŞKE İKİSİNE DAHA SIKSALARMIŞ ! ! !
    ŞİMDİ NİYE SESİNİZ ÇIKMIYOR ! ! !

siyaset konuşacağınıza dua okuyun...Berk'in Elvan annesine diyordu benim çocuğumu Allah değil TAYİP ERDOĞAN öldürdü bu zihniyete olan kara cahilli insanlar a DUYURUM gelen ALLAHTAN boynumuz kıldan ince umudunuz hayır olsun
    umudunuz zikir olsun
    umudunuz Allah olsun
    en güzel umut oradadır o verir o alır..

Güler misin ağlar mısın sinirlenir misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SalimAydogdu -- 15 Mayıs 2014; 6:39:01 >

• Emeği alınmamış teri, alnında kapkara
    Umutları serpilir, gelmez baharlara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trojkaa -- 15 Mayıs 2014; 6:42:55 >
  • Yorumlar mi silinmis ?

• Ektiğini biçersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SalimAydogdu

Resmi ak parti sayfasındaki bazı yorumlar :

Kendini bilmezler boş boş konuşuyorlar başbakanımız nerden bilsin patlamanın olacagıni bilseydi merak etmeyin zaten alırdı sizin düşünmenize gerek kalmazdı...

ALLAH CC seni başımızdan eksik etmesin sayın başbakanım

bence bu durum RTE laf edenlere gelsin !

Böyle şeyleri siyasete bulastirmayan tek adam RTE allah başımız dan eksik etmesin

Allah anlımıza ne yazarsa onu yaşarız bu yüzden buda somalidekilerin kaderi Rabbim yapmış vardır bi bildiği ailelere sabır ölenlere rahmet hastanede olanlara şifa diliyorum ....; (

Başbakanımıza atıp tutanlar başbakanımız kadar başına taş düşsün inşallah

Rabbim tüm hayatını kaybeden çalışanların ailelerine sabır ver sin. Birilerini suçlamak ve şu an bu durum üzerinden tartismak. Doğru mu

evet arkadaşlar acımız çok büyük bu bir deprem de olabilirdi başka bir şey de olabilir bur da başbakan ın suçu ne herkez ona hakaret ediyor çok ayıp bir şey ama

NEYMİŞ EKMEK ALMAYA GİTMİŞ VURULMUŞ ÖLMÜŞ ! ! !
    NEYMİŞ POLİS KAFASINA SIKMIŞ! ! !
    AZ YAPMIŞLAR LEN KEŞKE İKİSİNE DAHA SIKSALARMIŞ ! ! !
    ŞİMDİ NİYE SESİNİZ ÇIKMIYOR ! ! !

siyaset konuşacağınıza dua okuyun...Berk'in Elvan annesine diyordu benim çocuğumu Allah değil TAYİP ERDOĞAN öldürdü bu zihniyete olan kara cahilli insanlar a DUYURUM gelen ALLAHTAN boynumuz kıldan ince umudunuz hayır olsun
    umudunuz zikir olsun
    umudunuz Allah olsun
    en güzel umut oradadır o verir o alır..

Güler misin ağlar mısın sinirlenir misin
    CHP'Lİ VEKİL 20 GÜN ÖNCE UYARMIŞTI

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, 20 gün önce Manisa Soma’daki işgüvenliği risklerine ilişkin bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için soru önergesi vermişti. MHP ve BDP’nin desteklediği soru önergesi, AK Parti'li vekillerin karşıt oyları nedeniyle reddedilmişti. CHP’li Özel facianın ardından “Manisa milletvekilleri olarak bıktık artık cenazeye gitmeye. Bu konuya TBMM, hatta Devlet Denetleme Kurulu el koysun” diye konuştu.

http://www.internethaber.com/samil-tayyardan-soma-faciasi-sonrasi-skandal-aciklama-672153h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 15 Mayıs 2014; 7:18:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Schraderbrau

Dinsiz komünist Küba ve Venezuela'da yas ilan edildi. Bizim Mısır, Arabistan müslüman kardeşlere ne oldu???

Bu kadar bilgisiz olmayın, asılsın artık beklemeymiyoruz dediğiniz 500 kişiden mi yas tutmasını bekliyorsunuz? Pakistan 1 günlük yas ilan etti bildiğim kadarıyla.
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da maden ocağında yaşananlarla ilgili sosyal medyada yer alan iddialara tepki gösterdi. Maden ocağında çocukların çalıştırıldığı iddialarıyla ilgili konuşan Yıldız, ispatlasınlar istifa ederim diyerek, o iddialara rest çekti!

madenci yakınının, "15 yaşında bir çocuğu burada çalıştırdılar" şeklindeki serzenişine, "Bunu kim söylüyor, niye ıspatlanmıyor?" diye sordu.

Madenci yakınının "sosyal medyada yazıldı" ifadeleri üzerine Taner Yıldız, "Bu iddiayı ortaya atanlar ıspatlamakla mükelleftir. 15 yaşında bir çocuğun burada çalıştığını iddia edenler yalancının ve müfterinin tekidir. 15 yaşında çocuk kim ıspat etsinler. Burada 15 yaşında bir çocuk çalıştırıldıysa ben istifa ederim. Bu iddiayı ortaya atanlar ıspatlayamazsa ne yapacaklar" şeklinde sordu.

Yıldız, kendisine tepki gösteren bazı vatandaşlarla yaptığı konuşma sonrasında ikna ettiği ve öpüşerek ayrıldıkları görüldü.

ÇEKETİNİ İŞÇİYE VERDİ

http://www.internethaber.com/bakan-yildizdan-o-iddialara-istifa-resti-672539h.htm

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.