Şimdi Ara

MADEN FACİASI: 301 işçi hayatını kaybetti, 27 işçi yaralı (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.483
Cevap
29
Favori
154.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ModernBirVatandas

bir de suriyeyle savaş senaryoları konuşuluyordu Allah tan savaşa girmiyoruz bunlarla bırak bölünmeyi döner millete kurşun sıkar sırf devlet zarar görsün diye. dünyanın 6. ordusuna sahip ama birlik bakımından dünya sonuncusuyuzdur eminim. valla ciddiyim. la afrikadaki yamyamlar bile kendi arasında birlik be utanın desem ar yok bunlarda, ar olsa saçmalamazlar böyle.. efendim hükümetin yüzündenmiş bakan istifa etmeliymiş lafa bak he başbakan dedi bakan bey gidin şu daha 2 ay önce teftiş edilen somadaki madende bir trafo var yangını çıkarın madenciler ölsün. Bunu demeye getiren bir zihniyet var ülkemizde beyler ağlasak bir türlü acısak bir türlü yemin ediyorum.. IQ seviyesi 10 olan insanların yorum yapmasını istemiyoruz arkadaş ! şu kesin ki madem bu maden daha 2-3 ay önce teftiş edildi tamam eyvallah sıkıntı olmaması gerek öyle değil mi ? ama trafodan yangın çıktı işe bak ? e hani teftiş edilmişti ? evet edildi valla her şey de sağlamdı raporları buyrun. o zaman geriye tek bir seçenek kalıyor, SABOTAJ. umarım öyle değildir ve inşallah yanılıyorumdur ama yakında bunun çıkmasından gerçekten korkuyorum ve içimdeki kötü bir his bunun olacağını söylüyor bana. her şey denendi düşmedi bir türlü hükümet o zaman sırf devleti işçilerine bakamıyor imajı verip küçük düşürmek için bu insanların hayatıyla oynamaya kadar gittiyse bu iş gerçekten yasalarımızda artık vatana ihanet suçundan idamın gelmesinin zamanı gelmiş ve geçiyor demektir.

BU YORUMU İYİ OKUYUN DERİM.

Sen ne iciyosun bu kafayi bulmak icin dostum?
    Yil olmus 2014. Hala dunyanin 6. buyuk ordusu super bolgesel guc turkiye safsatalarina inanan adamlar var.
    Ayrica bu ulkede denetimlerin teftislerin nasil yurudugunden de haberin yok.
    Galiba yasin cok kucuk daha ogrenememissin bu ulkede isler nasil yuruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Battlestar DH kullanıcısına yanıt
    müfettişlerin bu denetleme işlerinde çok iyi olması lazım ki müfettiş olsun. bilgisinde konusunda yetersiz gidip savsaklayacak kişileri müfettiş seçmezler. o ihtimal aklımın ucundan bir teğet geldi geçti %5 bile değil o ihtimal. haksızsın demiyorum tabi ama %5 haklılık payı bu sadece. oraya 1 tane müfettişi göndermezler koca maden bu sonuçta hepsinin de aynı hataya düşeceğinden söz ediyorsun
  • @internationallove

Şaka mı yapıyorsun sen?Ben mesajımda ortalığı yakıp yıkın hakkımızdır gibi bir şey mi yazdım.Yazdıklarımı adam gibi okuyup da cevap yaz öncelikle.Bu olaylar yıllardır oluyor ama yine ihmalsizlikten oluyor.Ben hiçbirini savunmuyorum.Avrupada senelerdir bu kadar az ölüm varken bizde böyle bir olay olmasını kabul edemiyorum.Bu zihniyette senelerdir ihmaller devam ediyorsa başkasında düzelme ihtimali var en azından.

@ModernBirVatandas
    Birlik beraberlikten yakınıyorsan bu hükümetin söylemlerine bak kaç senedir ülkenin yaşadığı ayrışmaya bak.Teftiş edilme meselesine gelirsek bu ülkedeki her teftişin kontolün yerinde olduğunu ,ülkedeki sistemin birebir işlediğini düşünüyorsanız size acıyorum.

Geriye sabotaj ihtimalini bırakacak kadar sisteme güvenmenizin sebebi nedir?Siz mi yaptınız kotrolü?Yoksa bu ülkede her şey mükemmel gidiyor da bizim mi haberimiz yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: Battlestar DH

Yarın bu adam basın toplantısı düzenleyip.suçunu itiraf edince ne diyeceksin acaba?

zorbada vicdan aramaya çalışmak , samanlıkta iğne aramak. akplide akıl, yürek aramak ... bunlar birbiri ile paralel olarak eşleşen denklemler.

bunlar cahil. bunu deyince kızıyorlar.

adam 6. ordu falan saçmalamış. birde savaşı biz çıkaracakmışız ( akpli olmayanlar yani ) !

bunlar marslı yahu. sızdırılan süleyman şahı vurma planından bile bir haberdirler. cahil bunlar. kızıyorlarsa buz sürsünler ama cahiller.

süleyman şahta kendi askerini vuracak kadar düşen bir hükümetimiz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Sen kimsin be müdür sen birşey söylsen ne olur söylemesen ne olur. Yani meraktan ölüyorum gerçekten . Triplere bak arkadaş .

Şu yorumundan sonra ciddiye alınacak biri olmadığın anlaşıldı.O yüzden sende olmayan bir organı,varmış gibi senle konuyu tartışmıcam.Bu arada benim söylediğim şeyse eğitim yani herkese nasip olmayan ama herkesinde dediği gibi şart olan bişey.
  • bingbang kullanıcısına yanıt
    Sende yazımı iyi okusaydın genele hitap ettiğimi anlardın. Bne farklı birşey demedim zaten yazımı iyi okursan olabilir her zaman ancak burada suçlu aramak şu anda ne derece doğru bilemem ama baksana herkes daha hiçbirşey yokken suçluyu bulmuş. İnsaf birazcık
  • quote:

mal derken kimi kastettin

Bunu bile anlayamadiysin isin zor. Adamin dusuncesine bak. Senin cok sevdigin erdogan amcani dusurmek icin yuzlerce insani oldurup sabotaj yapti bu muhalefet ha? Sanirim 15 yasinda zekasi kit bir liselisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wol4onak -- 15 Mayıs 2014; 2:45:26 >
  • 5 yaşında bir bebek de geç sen küçüğüz işte naparsın malum şimdiki bebekler tabletle doğuyor
    Sen nerden girdin araya. Bir de seni mı ınandırmaya calısacagım?
    Sabret azcık sabret... Göreceksin.

• cinobilly C kullanıcısına yanıt
    Millete cahil diyene bak hahahah Maide ayeti diyen babadan doğma Türk..
    İki sarıklı resim koyunca Müslüman sempatiği oluyor adam de mi Kılıçdaroğlu 2 seni. Yapılan katliamları haklı çıkarmak için yaptığınız söylemler aşağılamalar hiçbirini yemiyolar artık. Madem halk cahil, ondan oy almasını beceremeyenler de gerizekalıdır. Bunlar yenildikçe ağızları bozuluyor kendilerini galip sanıyolar
    MADEN FACİASI: 301 işçi hayatını kaybetti, 27 işçi yaralı

• quote:

müfettişlerin bu denetleme işlerinde çok iyi olması lazım ki müfettiş olsun. bilgisinde konusunda yetersiz gidip savsaklayacak kişileri müfettiş seçmezler. o ihtimal aklımın ucundan bir teğet geldi geçti %5 bile değil o ihtimal. haksızsın demiyorum tabi ama %5 haklılık payı bu sadece. oraya 1 tane müfettişi göndermezler koca maden bu sonuçta hepsinin de aynı hataya düşeceğinden söz ediyorsun

Ahaha valla hic gulecegim yoktu. Boyle bi gunde beni guldurdun ya.
    savsaklayacak kişileri müfettiş seçmezlermis ihtimal yokmus falan.
    Isvicre falan sandin burayi sanirim
    Yasin cok kucuk galiba daha saf ve temizsin buyudukce anlarsin.

• bingbang kullanıcısına yanıt
    valla içinde olmayanlar en az olanlar kadar biliyor bu devirde iletişimin dorukta olduğu bir zamanda yaşıyorsunuz. ama %100 işlemiyodur tabi orası kesin. en azından eskisi kadar hiç işlememezlikte de değil yani bunu da inkar etmemek lazım
  • quote:

Hahaha teğet geçmiş.torpil denen bişey var.hayvanat bahçesi müdürü,TÜBİTAK'ta kendi işiyle alakasız bi birime müdür yardımcısı olarak atanabiliyor.oraya giden müfettişler ya denetimi doğru düzgün yapamadı ya da holdingin sahibinin bilenen akp yakınlığı sayesinde bişeyler eksik bile olsa üstü örtüldü.denetim eksiliği olduğu çok açık,tüm bunların üzerine kendini sadece emek sömürmeye adamış,yaptığı işin bilincinde olmayan açgözlü,sonradan zengin patron eklenince olaylar kaçınılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasakbölge

Sen nerden girdin araya. Bir de seni mı ınandırmaya calısacagım?
    Sabret azcık sabret... Göreceksin.

Adam kabul etmiş diyoruz?bu kadar fanatik olmanın alemi yok.fotoğraflar net,üzerine adam benim demiş.eee Allah aşkına daha ne demesi lazım adamın sizin inanmanız için?

ben bile yüzde ihtimallerle konuştum ama bu kadar kesin konuşmamıştım bu kadar emin konuşmaya iten ne seni gördün mü olayı denetleyen müfettişin eksik denetlediğini falan ? bence her şey ihtimal dahilinde yakında çıkar zaten ama yüksek basan ihtimallerden söz ediyoruz burada. umarım ilk yazımdaki korktuğum şey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naci_Balkavan -- 15 Mayıs 2014; 3:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinobilly

quote:

Yarın bu adam basın toplantısı düzenleyip.suçunu itiraf edince ne diyeceksin acaba?

zorbada vicdan aramaya çalışmak , samanlıkta iğne aramak. akplide akıl, yürek aramak ... bunlar birbiri ile paralel olarak eşleşen denklemler.

adam 6. ordu falan saçmalamış. birde savaşı biz çıkaracakmışız ( akpli olmayanlar yani ) !

bunlar marslı yahu. sızdırılan süleyman şahı vurma planından bile bir haberdirler. cahil bunlar. kızıyorlarsa buz sürsünler ama cahiller.

Bu lafların şimdi sırası mı?Hiç mi ölenlere saygınız yok.274 kisi vefat etti ,hala madende sağ mı değil mi haber alamadıgımız vatandaşımız var siz siyaset peşindesiniz.Yahu kardeşim Akparti Chp Mhp Bdp ve diger partililer birbirinin düşmanı değil.Fikirleri farklı olsada hepsi bu memleketin iyiligini ister.Bu partiler bizim zenginligimiz ama bizi birbirimize düşürecekse kapatalım bu partileri.Derdiniz nedir yani.Böyle günlerde birlik beraberlik içinde olamazsak ne zaman olacagız.

• quote:

Orijinalden alıntı: neselihayalet

CHP neden Soma madenleriyle ilgili önerge verdi ? Neden Afşin Elbistan değil, neden Zonguldak değil ? Neden Soma ? Bu sorunun cevabını arıyorum, bulamıyorum. Neden ?

Çünkü patlamalar ve kayıplar oluyordu, kazalar zaten oluyordu ufak ufak
    ayrıca sadece chp değil , mhp ve bdp de inceleme talebi için evet dedi.

dostum bi araba dahi pat diye bozulmaz. önce bi yerinden ses gelir tıkırtı falan , o halde devam edip kullanırsan eline alabilirsin aynı hesap

ulan hepsini geçtim , tayyör kendini haklı çıkarmak için illa bişeyler buluyor ya en çok ona uyuzum yok 1860 ingilteresi falan filan. ulan 1860da ingilterede ölen insan sayısı 200 küsürlerde. yıl olmuş 2014 bizim burada 600den fazla işçimiz ölmüş ( sayı doğru çıkacak tanıdığımız birisi var ). hala bunlar olağan şeyler denilemez! buna iş kazası değil ihmal denir. ölümlerin hepsi hükümetin dolaylı yoldan cinayeti olmuştur bilerek veya bilmeyerek!

• ,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethan Winters -- 15 Mayıs 2014; 4:00:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrübe_53

quote:

quote:

Bu lafların şimdi sırası mı?Hiç mi ölenlere saygınız yok.274 kisi vefat etti ,hala madende sağ mı değil mi haber alamadıgımız vatandaşımız var siz siyaset peşindesiniz.Yahu kardeşim Akparti Chp Mhp Bdp ve diger partililer birbirinin düşmanı değil.Fikirleri farklı olsada hepsi bu memleketin iyiligini ister.Bu partiler bizim zenginligimiz ama bizi birbirimize düşürecekse kapatalım bu partileri.Derdiniz nedir yani.Böyle günlerde birlik beraberlik içinde olamazsak ne zaman olacagız.

Aslinda partileri kapatsak fena olmayacak.

Fikri ne olursa olsun siyasetciler koruklemedikce insanlar arasinda sorun olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tecrübe_53

quote:

quote:

siyasi partiler daha iyisini sunmak için vardır.

bak açık olayım. ne chplilerle nede akplilerle anlaşamam. iki kesimde mermer kafalıdır ama chpliler bari tahsilli oluyor. o yüzden onlarla yine konuşabilirim, tartışabilirim ama öteki taraftaki cahillerle tartışamam bile. resmen boşluğa sövmek gibi. adamın suratına tükürsen, şeffaf sünger gibi hemen emer. öyle birşey.

daha açık olayım, ben milliyetçiyim. eğer böyle hüloğğğ, kıllar vs benim partimde toplansa, o partiden, bir defa partinin hitap ettiği kesmi ile benim fikirlerim arasında şüphe duyardım.

çok şükür, millyetçi kesim akp sağ olsun parazitlerden temizlendi. bağırsaklarımızı temizledik. böylece milliyetçi kesim daha sağlam temellere hitap ediyor oldu. dedim ya ben yurtdışında master yapıyorum ve milliyetçiyim. 35 sonrası belki partiden siyasete bile girerim.

ama cahillerle iş birliği yapmam. cahil dostum olacağına, mert düşmanım olsun...

ölüden siyaset yapan ben değilim ! o kadar hataya rağmen koltuğunda kalmak için ölenlerle ve aileleri ile alay eder gibi "fıtratında var" "kaderleri" gibi söylemlerde bulunan başbakandır ölüden siyaset yapan. onuru olan adam kore başkanı gibi istifa ederdi. gerçi oy çalıyorlar zaten. onur falan bunlarda tırt.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.