Şimdi Ara

Made by Nokia

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar beta dijital eminönü diye bir firmanın 2 yıl garanti verdiği bir N95 8gb aldım karta taksit ve ucuz fiyat olunca şimdi içim sızlıyor bu firmayı tanıyanınız varmı yada Made by Nokia nedir ?? orjinalmidir cevap vermezseniz bu gece uyuyamam heralde lütfen yardım :(

• rahat ol arkadaşım ben de made by nokia etiketli cihazları yıllarca kullandım hiçbir sorun çıkmadı,finlandiya fabrikası dışında muhtemelen asya da üretilmiş cihazlardır.kalite olarak hiçbir fark yoktur,ucuz olmasının sebebi işçiliktir.finlandiyadaki adam çindekinden 50 kat fazla maaş alıyor
  • by nokia asya ülkeleri için üretilmiş ve orjinaldir.
  • Çindeki nokia fabrikasının üretimi olarak biliyorum. Orjinallikle ilgili bir sorun olmaz. Sonuçta yine nokia yapıyor. Fakat malzeme kalitesini bilemem. Bazı arkadaşlar şimdi ne alakası var ikiside aynı mal diyebilir ama kalite farkı olabilir diye düşünüyorum.
  • malzeme kalitesi olarak hiçbir fark yok arkadaşımda genpa bende farklıfaal garantli var kesinlikle malzeme kalitesi ve herşey aynı
  • quote:

Orjinalden alıntı: atakansah

malzeme kalitesi olarak hiçbir fark yok arkadaşımda genpa bende farklıfaal garantli var kesinlikle malzeme kalitesi ve herşey aynı

arkadaşımlarımda 3 adet n73 var. Birisi finlandiya/kvk birisi almanya/kvk birisi de almanya/ereyon garantili. 3 cihazında dışa kabında bariz bir şekilde kalite farkı var. Ayrıca ekranlarında da ton farkı var. Almanya üretimi ereyon garantili olanın ekranı daha bi kırmızımsı. almanya kvk lı olan daha parlak....

alman ereyon,yandaki tuşlar beyaz yanıyor. finlandiya kvk nın mavi... sonuçta farklı aynı değil.

Yani fabrikalar arasında fark olabilir diye düşünüyorum
  • her zaman kalite farkı olur bu tür işlerde.
    bir keresinde Kia Sportage modelinin Almanya üretimi olan araçları Kore üretimi orjinallerinden daha kaliteli çıkıyordu piysaya. bazen made by Nokia ürünleride orjinalinden kaliteli çıkabiliyor.
    burda olayın aslı ürünün Nokia tarafından üretimine izin verilmiş bir yerde üretilmiş olması.sonuç olarak Nokiaya ait bir üründür ve kalite farkı Nokianın izin verdiği sınırlar içindedir.
  • kalitesini bilmem ama orjinal ürün dostum
  • bence kalite farkı oluyor.

KVK ve GENPA larda hiç olmazsa Türkçe kodlu geliyor.uğraşmıyorsunuz güncellerken başka şeylerle.
  • Arkadaşım telefonu kaça aldın? Çünkü çin çakmalarının arkasında da made by nokia yazanı var.
  • fiyattan pek anlaşılmayabilir adam çin malını 1 milyara kakalamıştır ama tabi 300-400 ytl ise kesin çin malı çakma bir cihaz
  • Arkadaşlar verdim üzerine 150 ytl KVK lısını getirttim içim rahat made by nokia ile ciddi kalite farkı var made by nokia yazanda tuşlara bastığımda çatırtı sesleri de geliyordu üst sürgülü kapakta azda olsa oynama vardı ve bir kaç uygulama yükleyememiştim kvk lı şimdi mükemmel
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeWaL

Arkadaşlar verdim üzerine 150 ytl KVK lısını getirttim içim rahat made by nokia ile ciddi kalite farkı var made by nokia yazanda tuşlara bastığımda çatırtı sesleri de geliyordu üst sürgülü kapakta azda olsa oynama vardı ve bir kaç uygulama yükleyememiştim kvk lı şimdi mükemmel

benimki by nokia ve dediğin sorunlardan hiçbirini yaşamadım. malzemesi gerçekten kaliteli ve istediğim her programı çalıştrıdım ayrıca versiyonu 20.0.016 türkçe yaptım. taş gibi.

demekki by nokia olunca fark olmuyor yada bana öyle geldi.
  • kalite farkı olduğuna inanbilirim çünkü arkadaşdada var aynı n73 ama ekranı felan değişik geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atakansah

quote:

Orjinalden alıntı: HeWaL

Arkadaşlar verdim üzerine 150 ytl KVK lısını getirttim içim rahat made by nokia ile ciddi kalite farkı var made by nokia yazanda tuşlara bastığımda çatırtı sesleri de geliyordu üst sürgülü kapakta azda olsa oynama vardı ve bir kaç uygulama yükleyememiştim kvk lı şimdi mükemmel

benimki by nokia ve dediğin sorunlardan hiçbirini yaşamadım. malzemesi gerçekten kaliteli ve istediğim her programı çalıştrıdım ayrıca versiyonu 20.0.016 türkçe yaptım. taş gibi.

demekki by nokia olunca fark olmuyor yada bana öyle geldi.

Tabiki Bu elektronik Birazda şans işi bakarsın adam nasipsizdir fabrikasında gider alır elinde patlar bana gelen By nokia Çok kallitesizdi üst kapaktaki tuşların yanlarından ışık felan çıkıyordu hani kalitesiz plastik misali

• telefondan anlayan birine göster sen yinede. çakma çıkmasın.
    made by nokia yazması bazen pek bişi değiştirmiyor. yani orjinalse eğer ha finlandiyada üretilmiş ha asyada. hepsi aynı kalitede.. bazi dandik markalar 1inci kalite - 2inci kalite olarak malları ayırd eder. ama nokia asla öle bişi yapmaz bence.. kısacası artık MARKA olmuş firmalar ikinci kalite mal çıkarsa bile mutlaka belirtir o malın kalitesini. bu yuzden alakasız düşüncelere gerek yok..
  • zannetmiyorum orjinaldir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.