Şimdi Ara

Maddi hasarlı bir kaza geçirdim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde karşı taraf yüzde yüz kusurlu bir kaza geçirdim.Aracim Honda Civic 2017 model bayiye gittim bayi çamurluk değişir tampon değişme ihtimali varda yokta dedi tahmini 4-5 bin civarı hasar çıkabileceği söylendi.Gocuk onarımı yapan yerleri gezdim düzeltiriz çamurluk uç kısmı ezilmiş sadece orasını düzeltemeyiz dediler.Kafam karıştı kimisi arabayı git serviste yaptir hem senden
    Maddi hasarlı bir kaza geçirdim.
    Maddi hasarlı bir kaza geçirdim.para çıkmayacak hemde servis garantisi altında arabani temiz yapılmış bir şekilde alırsın diyor kimileri araçta parça değiştirme onarim yaptır diyor.Sizlerin fikri nedir acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benzer bir kazada çektim yetkili servise sıfır gibi yaptırdım aracımı. Ben ikinci el araç alacak olsam yetkili serviste ve kayıtlarıyla işlem yapılmış aracı alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

Benzer bir kazada çektim yetkili servise sıfır gibi yaptırdım aracımı. Ben ikinci el araç alacak olsam yetkili serviste ve kayıtlarıyla işlem yapılmış aracı alırdım.

Bende sizin gibi düşünüyorum aracım 8 aylık bir araç üzülerek söylemek gerekirse toplumda araçta değişen, boya, hasar kaydı gibi şeylere çok önem veriyorlar ben sanayiye gidip yaptirsam cebimden en fazla 1500 TL çıkar araçta belki değişen olmayacak ama orijinal kadar güzel olmayacak ama satarken adam değişensiz diyip değerinin altına fazla indirmeyecek.Yani açıkçası birgün aklım sanayiye gidiyor birgün servise.Kararsiz kalmak çok kotu.

• Fotolar elinizde

Aracı yetkili serviste yaptırın derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servis değişim verirse değiştirin hocam, bu kazanın hiçbirşeyi yok. Genelde çizgi hatları bozulursa yetkili servis düzeltmiyor direkt değişim veriyor. Ayrıca kasko da yeni araba olduğu için daha başlangıç dır seneye de çok değişmiyor

• ersin07 E kullanıcısına yanıt
    Karşı tarafı trafik %100 kusurlu buldu.Eger yetkili servisten yaptıracak olursam kaskomdam yapılacak kaskom karşı taraftan ücretini alacak.Disarda göçük merkezleri abi bundan daha kotulerini yaptık kordonlar tekrar yerine oturur sadece çamurluk ucu darbeden dolayı ezilmiş orasi duzelmez diyorlar.

• Kesinlikle servise gitme sanayide saglam bir kaportacı bulun yaptırın aracin degeri düşecek bunu duzeltemeyen kaportacı dükkanı kapatsın zaten

Servisleri zengin ediyoruz bu kafayla ayni kazanın biraz degisigini yaptım servis 4 bin masraf çıkardı sanayide tanıdıga yaptırdım 350 lira para aldi yabancisi olsam 500 alırdı

Degisim olursa aracin kafadan 5 bin degeri düşer

Gecmis olsun

• cnyttt kullanıcısına yanıt
    Parasını cebimden verip geçtiğimiz cuma günü vakumlu çektirme yaptırmayı düşünmedim değil 1000 TL ye ama dosya açtirmadan yaptırırsan bu seferde deger kaybı davası açtiramassin dendi.

• kompocyo kullanıcısına yanıt
    Dostum yeni bir sey soyledin deger kaybı davasi acilcaksa orasını bilemem

Ama bu hasar icin degisen olmasi vallahi günahtır sanayide tavsiye bir kaportaciya gidilir yaptırılır sonuçta serviste calisan ustalar da sanayiden cikma sanayide dukkan acan ustalarda serviste calisip işyeri açan adamlar bence sanayide düzgün yapilmaz diye dusunmeyin ama tavsiye ustaya gidilirse

Peki sanayide dosya acilsa deger kaybi alabiliyormusunuz illa servistemi acilmasi gerekiyor dosya bilmedigimden soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

Dostum yeni bir sey soyledin deger kaybı davasi acilcaksa orasını bilemem

Ama bu hasar icin degisen olmasi vallahi günahtır sanayide tavsiye bir kaportaciya gidilir yaptırılır sonuçta serviste calisan ustalar da sanayiden cikma sanayide dukkan acan ustalarda serviste calisip işyeri açan adamlar bence sanayide düzgün yapilmaz diye dusunmeyin ama tavsiye ustaya gidilirse

Peki sanayide dosya acilsa deger kaybi alabiliyormusunuz illa servistemi acilmasi gerekiyor dosya bilmedigimden soruyorum

Dosyayı göçük merkezi bizde açarız kaporta boya olarak gösteririz ozaman dava açarsın diyor ama araçta tamponda var bilmiyorum arkasında kırık çıkık varmı onu da ayrı yerde yaptirmam gerekecek ve sonucunda nasıl olur onunda garantisi yok gibi.Avukat 2-5 bin arası bir meblağ kazaniriz diyor

• Çok pahali. Resmen dolandırıcılık. Camurlugn kökü kac kuruş ya .. Arabaya göre fiyat cikariyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Çok pahali. Resmen dolandırıcılık. Camurlugn kökü kac kuruş ya .. Arabaya göre fiyat cikariyorlar...

Çamurluk 990 lira serviste gocukcu 1500 açtı kapıyı yalvardı yakar 1000 TL düştü.

• Bi tanıdık geçen seneden beri corolla 1.4 d mmt advance aracını satmaya çalışıyor. 1 adet kazası var. Her telefon açanın ilk sorduğu "hasar kaydı kaç para?" Hasarıyla ilgili bir bilgi pek önemsenmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

Bi tanıdık geçen seneden beri corolla 1.4 d mmt advance aracını satmaya çalışıyor. 1 adet kazası var. Her telefon açanın ilk sorduğu "hasar kaydı kaç para?" Hasarıyla ilgili bir bilgi pek önemsenmiyor.

Şu anda piyasada 100 binin altında araba neredeyse kalmadı böyle olunca parçalarda otomatik pahalı oluyor sonuç hasar kayıtları kabarık çıkıyor.

• Benim fikrim aracı serviste yaptırmanızdır. Serviste araç tamiri için çekilen fotoğraf ve belgelerle birlikte alacağınız faturaları iyi muhafaza edebilirseniz bir sorun kalmaz diye düşünüyorum. Zaten değer kaybını karşı tarafın sigortasından davaya gerek kalmadan servisten ve ekspertizden alacağınız belgelerle beraber bir dilekçeyle kolayca alacaksınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazık günah, boya çatlağı bile yok. Tavsiyem sanayide vakumla çeksinler çamurluğa. Doğru dürüst bir hasar yok. Tampon isterseniz değişin, isterseniz kaynak yaptırın, çok da önemli bir şey değil tampon. Geçmiş olsun tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Yazık günah, boya çatlağı bile yok. Tavsiyem sanayide vakumla çeksinler çamurluğa. Doğru dürüst bir hasar yok. Tampon isterseniz değişin, isterseniz kaynak yaptırın, çok da önemli bir şey değil tampon. Geçmiş olsun tekrardan.

Bana çarpan kendini bilmezin aracı şirket adamın umrunda değil götürüp yenisini alacak bizler ise dişimizden tirnagimizdan artırıp aldığımız aracımızı istermiyiz değer kaybi olsun.Sanayi ortamı malum adam yapar arkasında durmaz yada bukadar oldu kardeş der gönderir bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kompocyo

quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Yazık günah, boya çatlağı bile yok. Tavsiyem sanayide vakumla çeksinler çamurluğa. Doğru dürüst bir hasar yok. Tampon isterseniz değişin, isterseniz kaynak yaptırın, çok da önemli bir şey değil tampon. Geçmiş olsun tekrardan.

Bana çarpan kendini bilmezin aracı şirket adamın umrunda değil götürüp yenisini alacak bizler ise dişimizden tirnagimizdan artırıp aldığımız aracımızı istermiyiz değer kaybi olsun.Sanayi ortamı malum adam yapar arkasında durmaz yada bukadar oldu kardeş der gönderir bilemiyorum.

bu yazdığınızda anladığım kadarıyla bence yetkili servise gidin. sanayi sizi üzebilir.

• kompocyo kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 ay önce aynı olay başıma geldi ve hasarım sizin aracınızdakinden daha fazlaydı, servis direk çamurluk ve tampon değişim deyince kayınpederimin yönlendirmesiyle sanayide güvenilir bir usta buldum kocaman göçüğü inanılmaz yaptı usta çok başarılıydı, tampondaki yırtığı ise plastik kaynakla düzettiler ardından yalnızca plastik aksama (tampona) küçük bir boya attılar 600 tl ye çıktım işin içinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

Kesinlikle servise gitme sanayide saglam bir kaportacı bulun yaptırın aracin degeri düşecek bunu duzeltemeyen kaportacı dükkanı kapatsın zaten

Servisleri zengin ediyoruz bu kafayla ayni kazanın biraz degisigini yaptım servis 4 bin masraf çıkardı sanayide tanıdıga yaptırdım 350 lira para aldi yabancisi olsam 500 alırdı

Degisim olursa aracin kafadan 5 bin degeri düşer

Gecmis olsun

Yanlış anlamayın ama 5 binlira filan düşmez değeri siz satarken eminim 5 bin tl altına ilan açmıyor ama alırken ölücülük yapıyorsunuz tampon experde boyasına bile bakılmayan bir yer.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.